Negatif İnsanlardan Etkilenmemenin 3 Yolu

Negatif İnsanlardan Etkilenmemenin 3 Yolu

Negatif insanların gücünü ellerinden alıp kendi hayatında olumlu bir güce dönüştürmenin yolları.

 

Sebep ister Instagram’daki takipçi sayın, ister sınavlardan aldığın muhteşem notlar, isterse de futbol becerilerin olsun, daima seni kıskanan birileri olacaktır. Yetişkinlerin verdiği “Onu görmezden gel,” tavsiyesi bir yere kadar işe yarasa da, gerçekler o kadar basit olmayabilir. Ama endişelenme, negatif insanları kendinden uzak tutmanın ve yapabileceğin muhteşem şeylere odaklanmanın yolları var.

1) Negatif İnsanları Sosyal Medya Ağından Çıkar.

Bu tip insanları takip etmeyi bırakmak, arkadaş listenden çıkarmak – hatta bazen engellemek bile – atacağın ilk adım olmalı. Eğer siber zorbalık gibi bir sorunla karşı karşıyaysan, sosyal medyaya ne kadar zaman ayıracağınla ilgili bir plan yap. Mesela, yalnızca en yakın arkadaşlarının veya en sevdiğin ünlülerin neler yaptığını görmek için her akşam bir defa sosyal medyayı takip et. Siber zorbalık olarak görebileceğin herhangi bir yorumu anında sil. Seni kıskananlar, negatif yorumlarını tekrar tekrar göndermeye çalışabilirler. Sen de onları silmeye devam et. Eninde sonunda mesajı alırlar. Önemli olan, asla ve asla, harika bir savunma noktan olsa bile, internette ağız dalaşına girmemektir. Unutma, sen dışarıda mutlulukla hayatını yaşarken, siber zorbalar bilgisayar başında, senin ne yapıp ne ettiğini düşünmekle vakit harcayan kişilerdir.

2) Sosyal Çevreni Genişlet.

Şehre gelmiş yeni bir dans grubuyla bir etkinliğe katılmak, yaşadığın yerdeki bir sosyal medya şirketinde staj yapmak için başvurmak veya güzel bir kafede sıcak çikolata içmek bile sana dünyanın aslında göründüğü kadar küçük olmadığını hissettirmeye yeter. Bazen işler yolunda gitmediğinde sanal arkadaşlarına sığınmak iyi hissettirebilir ama sen yine de gerçek hayatta gerçek ilişkiler kurmak için çaba göster. Evden çıkıp tanıdığın ve seni kötü hissettirmeyeceklerini bildiğin insanlarla vakit geçirmek özgüvenini yükseltmenin harika bir yoludur.

3) Sevgini Göster.

Negatif insanlar genellikle kendi içlerinde mutsuz ve özgüvensiz oldukları için etrafa kötülük saçmak isterler. Negatif biri tarafından saldırıya uğradığımızda bizim de özgüvenimiz kırılır. Bu yüzden biz de bir başkasına saldırma ihtiyacı duyarız. Bu ihtiyaca yenik düşme. Negatiflik zincirini kırmak için dikkatini sevdiğin bir şeye vermeye çalış. Mesela sana ilham veren bir blog bul ve bu bloğu neden sevdiğini anlatan bir yorum yaz. Sınıf arkadaşına İngilizce sunumunu ne kadar güzel yaptığını söyleyerek onu tebrik et. Dikkatini ne kadar çok etrafındaki pozitif şeylere verirsen, negatif durumlardan o kadar etkilenmezsin.

 

Bir sorunu olan arkadaşını nasıl rahatlatırsın? Yazımızı oku.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku