Negatif İnsanlardan Etkilenmemenin 3 Yolu

Negatif İnsanlardan Etkilenmemenin 3 Yolu

Negatif insanların gücünü ellerinden alıp kendi hayatında olumlu bir güce dönüştürmenin yolları.

 

Sebep ister Instagram’daki takipçi sayın, ister sınavlardan aldığın muhteşem notlar, isterse de futbol becerilerin olsun, daima seni kıskanan birileri olacaktır. Yetişkinlerin verdiği “Onu görmezden gel,” tavsiyesi bir yere kadar işe yarasa da, gerçekler o kadar basit olmayabilir. Ama endişelenme, negatif insanları kendinden uzak tutmanın ve yapabileceğin muhteşem şeylere odaklanmanın yolları var.

1) Negatif İnsanları Sosyal Medya Ağından Çıkar.

Bu tip insanları takip etmeyi bırakmak, arkadaş listenden çıkarmak – hatta bazen engellemek bile – atacağın ilk adım olmalı. Eğer siber zorbalık gibi bir sorunla karşı karşıyaysan, sosyal medyaya ne kadar zaman ayıracağınla ilgili bir plan yap. Mesela, yalnızca en yakın arkadaşlarının veya en sevdiğin ünlülerin neler yaptığını görmek için her akşam bir defa sosyal medyayı takip et. Siber zorbalık olarak görebileceğin herhangi bir yorumu anında sil. Seni kıskananlar, negatif yorumlarını tekrar tekrar göndermeye çalışabilirler. Sen de onları silmeye devam et. Eninde sonunda mesajı alırlar. Önemli olan, asla ve asla, harika bir savunma noktan olsa bile, internette ağız dalaşına girmemektir. Unutma, sen dışarıda mutlulukla hayatını yaşarken, siber zorbalar bilgisayar başında, senin ne yapıp ne ettiğini düşünmekle vakit harcayan kişilerdir.

2) Sosyal Çevreni Genişlet.

Şehre gelmiş yeni bir dans grubuyla bir etkinliğe katılmak, yaşadığın yerdeki bir sosyal medya şirketinde staj yapmak için başvurmak veya güzel bir kafede sıcak çikolata içmek bile sana dünyanın aslında göründüğü kadar küçük olmadığını hissettirmeye yeter. Bazen işler yolunda gitmediğinde sanal arkadaşlarına sığınmak iyi hissettirebilir ama sen yine de gerçek hayatta gerçek ilişkiler kurmak için çaba göster. Evden çıkıp tanıdığın ve seni kötü hissettirmeyeceklerini bildiğin insanlarla vakit geçirmek özgüvenini yükseltmenin harika bir yoludur.

3) Sevgini Göster.

Negatif insanlar genellikle kendi içlerinde mutsuz ve özgüvensiz oldukları için etrafa kötülük saçmak isterler. Negatif biri tarafından saldırıya uğradığımızda bizim de özgüvenimiz kırılır. Bu yüzden biz de bir başkasına saldırma ihtiyacı duyarız. Bu ihtiyaca yenik düşme. Negatiflik zincirini kırmak için dikkatini sevdiğin bir şeye vermeye çalış. Mesela sana ilham veren bir blog bul ve bu bloğu neden sevdiğini anlatan bir yorum yaz. Sınıf arkadaşına İngilizce sunumunu ne kadar güzel yaptığını söyleyerek onu tebrik et. Dikkatini ne kadar çok etrafındaki pozitif şeylere verirsen, negatif durumlardan o kadar etkilenmezsin.

 

Bir sorunu olan arkadaşını nasıl rahatlatırsın? Yazımızı oku.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Yeni Kız Yeni Arkadaş!

Yeni kıza yakınlık göstermenin zamanı geldi - hem ona yardım et hem de yeni bir arkadaşın olsun - herkes için kazançlı bir durum!

Devamını oku

Sosyal Medya: Düşünmeden Tıklama

Düşünmeden paylaştığın bir ileti veya gönderdiğin kötü bir mesaj yüzünden utanabilirsin ya da iyi bir arkadaşı kaybedebilirsin.

Devamını oku

Her Kızın Sahip Olması Gereken 5 Arkadaş

Sadece 1 En İyi Arkadaş Yeter Mi? Farklı arkadaşlık ilişkileri yaşamak için sahip olman gereken 5 farklı arkadaş.

Devamını oku

Ne Zaman Ergenliğe Girerim?

Ergenlik çağına ne zaman gireceksin? Cevabı tahmin etmene yarayacak birkaç ipucu veriyoruz.

Devamını oku

Adet Döngüsüyle İlgili 4 Şaşırtıcı Gerçek

Regl döngüsüyle ilgili kesinlikle bilmen gereken birkaç gerçek.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!