Online aktivitelerini kusursuz hale getir!

Online aktivitelerini kusursuz hale getir!

Arkadaşlarını ve itibarını alt üst etmeden sosyal iletişim ağlarını koru.

 

Bazen birine karşı hissettiklerini online göstermek yüzüne karşı söylemekten çok daha kolay gelir. Duyulacak bir şekilde söyleyemeyeceğin bir şeyi yazmayı düşün? Dur! Derin bir nefes al. Bunu online yazmadan ya da mesaj göndermeden önce iyice düşün:

5 dakika bekle

Mesajı göndermeden önce parmaklarını gönder tuşundan çek ve 5 dakika boyunca başka bir şey yap. Büyük olasılıkla sakinleşeceksin ve beklediğine memnun olacaksın.

Kendine bazı sorular sor 

Bazen kendini kontrol etmek, vereceğin kararlara ilişkin cevaplarını sağlamada sana yardımcı olur. Şu tür soruları kendine sormayı dene: Bu yazdığım şeyi ya da koyduğum resmi arkadaşlarım görür ya da okurlarsa utanır mıyım? Annem bunu okusa ya da görse utanır mıyım? Eğer bu yazdığın şey yanlış ellere geçerse neler olabilir? Eğlenceli ama kötü ve kalitesiz bir şeyi bir hevesle paylaşsan, sonrasında bunu silsen bile, spor arkadaşların, öğretmenlerin, koçun, ebeveynin, arkadaşların, düşmanların ve elbette yabancılar da görecek.

Gizliliğini koru

Online olan hiçbir şey tamamen gizli değildir. Sen hiçbir zaman yayılmayacaklarını düşünsen bile mesajların ve görüntülerin elden ele dolaşmasıyla ilgili binlerce üzücü hikaye bulabilmek mümkün. Her mesaj bir iz bırakır ve asla tamamen silinmez.

Hiçbir şey söyleme (Sükut [sessizlik] altındır) 

Birisi seninle ilgili kaba bir şey mi paylaştı? Herhangi biri seninle ilgili gerçekten kişisel sorulara cevap vermeni mi istiyor? Bazen bu tarz şeylere karşı yapılacak en iyi şey hiçbir şey yapmamaktır. Sessizlik başlı başına bir ifade biçimidir! Sessizlik senin ondan daha erdemli biri olduğunun ve böyle şeylere ayıracak zamanının olmadığının ya da onun seviyesine düşmeyeceğinin göstergesidir. Ya da kendine saygı duyduğunu ve özel bilgilerin özel kalması gerektiğine inandığını gösterir.

Güzel bir şeyler söyle 

İnsanlar onlara pozitif yaklaşan insanlardan hoşlanır. Güzel şeyler söyle, hatta “Hayır” demen gerektiğinde bile bunu kibarca söyle. Daha fazla mesajın, görüntünün ya da arkadaşın akın akın geleceğinden emin ol!

Açıklığa kavuştur 

Amacın her zaman açık olmayabilir. Unutma ki arkadaşlarının senin kelimelerinden ne demek istediğini anlamaları epey zor. İltifat etmek isteyebilirsin ama onlar bunu senin yazdığın bir mesaj, gönderdiğin bir fotoğraf ya da online bir mesajla doğru yorumlayamayabilirler. Her zaman ne demek istediğin konusunda açık ol. Yanlış anlaşılma birçok arkadaşlığı ve tabi ki senin bütün itibarını alt üst edebilir.

 

Senin bize aktarabileceğin bizim bilmediğimiz başka bir sosyal medya kuralı var mı? Bizimle paylaş ve bize destek ol!

 

Kusursuz selfie mi çekmek istiyorsun? Yazımıza alalım seni o halde!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

Devamını oku

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku