Peki Sen Mükemmel Bir Arkadaş Mısın?

Peki Sen Mükemmel Bir Arkadaş Mısın?

İyi bir arkadaş sadıktır ve güçlü bir karaktere sahiptir. Gerekli özelliklere sahip olup olmadığını burada keşfet!


İtiraf et, en yakın arkadaşların olmadan yaşayamazsın! 54’ü birden! Arkadaşların, senin yaşamının en önemli bölümü aslında. Başka biriyle olmaktansa onlarla olmayı tercih ediyorsun; onlara en derin ve en özel sırlarını emanet ediyorsun. Uzun lafın kısası, soru şu: Sen mükemmel bir arkadaş mısın?

Gerçekten arkadaşlarını tanıyor musun?

Arkadaşlarının kimler olduğunu bildiğini söylüyorsun. Şüphesiz, en yakın arkadaşın patates cipsini seviyor fakat onun karanlıktan korktuğunu, duşta şarkı söylemeyi sevdiğini ya da Ankara’da yaşayan bir üvey kardeşi olduğunu biliyor musun? Arkadaşlarının kimler olduğunu bilmek, onlarla daha iyi arkadaşlıklar kurmana yardımcı olacaktır.

Olayları doğru değerlendirebiliyor musun?

Gerçek arkadaş, herhangi bir şeyin gerçekten doğru olup olmadığını anlamak için haberin kaynağına gider. Sen de böyle bir arkadaş mısın? Eğer önemsediğin insanlarla ilgili bir söylenti, sınırlı bir bilgi ya da bir takım yargılayıcı sözler duyarsan, kendi kararını vermeden önce olayın tamamını anlamak için onlarla konuş. Belki de onların verdikleri izlenimi anlamalarında yardımcı olabilir ve her şeyin yerli yerine oturması için birlikte yollar arayabilirsiniz.

Sen güvenilir biri misin?

Sen dürüst, ağzı sıkı ve güvenilir biri misin? Yaptığın her şeyin sorumluluğunu üstlen ve sen de kendine güvendiğin kişilerle arkadaş ol. Çevrende sırrını paylaşabileceğin, sırlarını emanet edebileceğin arkadaşların olsun, sen de onlar için aynısını yap. İyi bir arkadaş olduğunu gösterdiğin zaman, arkadaşlığınız çok daha güçlü olacak.

Hoşgörülü biri misin?

Sen ve arkadaşların kesinlikle hatalar yaparsınız. En yakın arkadaşını, senin adet dönemini herkese duyursa onu affedebilir misin? Ya da okulun popüler kızlarıyla otururken seni önemsemediği için senden özür dilediğinde onun özrünü kabul eder misin? En yakın arkadaşlar, bir sonraki sefere işleri yoluna koymak için ne yapılması gerektiğini kabul ederken, “Ben üzgünüm” ve “Önemli değil, seni affediyorum” gibi şeyleri nasıl söyleyeceklerini bilirler.

Küçük şeyleri kafana takmayıp anın tadını çıkarır mısın?

Biliyorsun, genç kızlar bazen sadece eğlenmek ister. En sevdiğin arkadaşlarınla vakit geçir. Bisiklet sürmeye git. Dans etmeyi bir rutin haline getir. Kendiniz için özel bir şeyler yapın. Canınızı sıkan bütün küçük ayrıntıları unutun çünkü sonunda gerçek arkadaş onunla eğlenebileceğin insandır! 


Şimdi kararını ver! Sen mükemmel bir arkadaş mısın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku

Online saygınlığını korumanın yolları

Sanal zorbalıkları unut! Bir şey yüklerken akıllı ol! Online sosyal ağlarda kusursuz olmak için ipuçlarını buradan edin.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku