Popülerlik mitlerinin foyası ortaya çıktı

Popülerlik mitlerinin foyası ortaya çıktı

Belki de arkadaşlar arasında popülerlik gerçekten senin düşündüğün gibi bir şey değil. Bunu şimdi keşfet!

 

Her genç arkadaşlar arasında popüler olmak ister, değil mi? Mümkün olduğunca fazla insan tarafından beğenilmek istiyorsun. Fakat popülerlik fantastik olmakla ilgili, yapay olmakla ilgili değil. Burada, popülerlikle ilgili mitleri ve gerçekleri masaya yatırıyoruz, böylece popülerlik daha fazla anlam kazanacak.

Mit: 

Popülerlik belli bir biçimde görünmekle alakalıdır.

Gerçek: 

Aktif Ol! 

Popüler olmak nasıl göründüğün, ne giydiğin ya da hangi çantayı taşıdığınla ilgili değildir. Eğer seninle aynı şeylerle uğraşan daha fazla gençle tanışmak istiyorsan, aktivitelere dahil ol. Bir kulübe katıl. Spor seçmelerine katıl. Okul müsameresi giriş sınavına gir. Eğer birçok farklı çevre ile takılırsan, fark edilmeye başlayacaksın. Emin ol!

Mit:

Popüler olmak, havalı çocuklar gibi davranmak anlamına gelir.

Gerçek:

Kendin Ol! Harekete geçmeye başladığın zaman, seni gerçekten ilgilendiren şeylerle uğraştığından emin ol. Sadece belli bir grupla takılmak istediğin için futbol maçına ya da sınıf başkanı seçimine katılma. Bunu sadece gerçekten istediğin için yap.

Mit:

Popüler genç kızlar her zaman özel ve dışarıya kapalı gruplara girerler.

Gerçek:

Arkadaş Canlısı Ol! Tamam, bazı genç kızlar diğer insanları dışlayan gruplar içerisinde yer alma eğilimindedir. Fakat bu tipteki kızlar gerçekte kendilerine güvenmez ve herkesten daha iyi oldukları izlenimini vermeye çalışırlar. Eğer birçok farklı genç tarafından iyi bilinen biri olmak istiyorsan asla sadece tek biriyle görünebilecek kadar iyiymişsin gibi davranma. Etrafında olmasının hoş ve eğlenceli olduğu herhangi biriyle arkadaş olmaya açık olduğunu göster.

Mit:

Popüler olmak için, sürüyü takip etmek zorundasın.

Gerçek:

Kendinden Emin Ol! Eğer herkesle aynı şekilde hareket ediyorsan (klonlanmış gibi), kendine dürüst davranmamış olursun. Kim olduğunu bil, ne seviyorsan onu yap ve kendi kişisel sitilini geliştir. Hiçbir şey senin etrafa “Ben eşsizim ve bununla gurur duyuyorum” hissi vermenden daha çok kalabalıklarda ön plana çıkmanı sağlamaz. Bunu korkusuzca yap! Bunun buz pateni yapmak gibi olduğunu hayal et: Düşmekten korktuğun zaman, genellikle çok biçimsiz görünürsün. Kendine güvenli bir şekilde kaydığındaysa bir zarafet içerisinde süzülürsün! Arkadaşlar arasında popülerlik de tam anlamıyla aynı şeydir!


Hiç bu mitlerden birine kendini kaptırdığın oldu mu?

 

Starların alışveriş sırlarını biliyor musun? O halde şu yazımıza göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

çooook saol

fdm.ctnky 8.04.2017

ben güzel biri değilim ama kendime güvenim tam ve sana bir sorum olacak acaba yüzümdeki benlerden nasıl kurtulabilirim ama doğal yoldan olsun kapatıcı fln olmadan lütfeeeeen

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

Devamını oku

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku