Sahte Arkadaşları Ayıklamanın 5 Yolu

Sahte Arkadaşları Ayıklamanın 5 Yolu

Dostluğunuzun gerçek olup olmadığını anlamanın yolları.

 

En yakın arkadaşına güvenebilirsin. Yani, çoğu zaman. Partilerine gelir. Dondurma yerken birlikte eski erkek arkadaşının dedikodusunu yaparsınız. Attığın tweetleri favorilerine ekler ve bütün Instagram fotolarını beğenir. Yine de bazen bu arkadaşının samimi davrandığından şüphe edersin. Belki çok önemli konularda değişken davranıyordur, belki konuşmaya en çok ihtiyacın olduğu zamanlarda ona ulaşamıyorsundur ya da belki mesaj atan taraf hep sensindir. Konu ne olursa olsun, arkadaşını gerçekten hangi konuma koyman gerektiğini anlamak ve yakın çevrende sahte arkadaşlıklar yaşamamak için yapabileceğin 5 şey var.

”Böbürlenme” Testini Yap.

Hoşlandığın erkek seni aradı ya da futbol takımına girmeyi başardın. Konu ne olursa olsun, hayatındaki büyük haberleri arkadaşınla paylaşmaya can atıyor olmalısın. Ama eğer, arkadaşının garip tepki vereceğini düşündüğün için bunları onunla paylaşmaktan çekiniyorsan belki de bu kız sana o kadar da yakın değildir, kendisi yakın arkadaşın olduğunu iddia etse bile.

Bırak Planları O Yapsın...

Arkadaşın görüşmek istediğini söylese de, sonunda hep sadece senin sayende görüşüyor olabilirsiniz. Sinemaya gitmek planını sen yapıyorsundur ya da okuldan sonra ona kahveyi sen ısmarlıyorsundur çünkü onun parası yoktur. Eğer durum buysa, kendini biraz geri çek ve bırak plan yapma sorumluluğunu biraz o üstlensin. Eğer üstlenmiyorsa, bunu sahte bir arkadaş olduğuna dair uyarı işareti olarak görebilirsin.

…Ya Da Senin Sevdiğin Bir Şeyi Yapmaya Davet Et.

Sürekli onun keyfine göre hareket ediyorsanız, bu kez de birlikte senin sevdiğin bir şey yapmayı teklif et. Belki bu, güzel bir 2. El kıyafet mağazasına gitmek ya da en sevdiğin müzik grubunun kafede vereceği konseri seyretmek olabilir. Her ne kadar onun ilgisini pek çekmese de, gerçek bir dost senin sevdiğin şeylere de ilgi gösterir ve seninle birlikte bunları yapmaktan hoşlanır.

Sadece Bir Günlüğüne Onunla Dedikodu Yapma.

Bir gün boyunca hiç dedikodu yapma. Hoşlandığın çocuğun matematik dersinde ne dediğinden, ortak arkadaşınızın Instagram’da ne paylaştığından, hatta öğretmeninizin yeni saç modelinden dahi bahsetme. Arkadaşlar arasında dedikodu yapmak normal bir şey olsa da, dedikoduya ara vermek, o arkadaşınla gerçekten ne kadar ortak yanınız olup olmadığını gösterir.

Neyi Neden Yaptığını Sor.

Arkadaşlar arasında şaka yoluyla birbirine takılmak son derece normaldir ama eğer arkadaşın seni rahatsız eden bir şey söylerse, bunu bilinçli olarak yapmadığını bilsen dahi, ona rahatsız olduğunu söyle ve neden öyle bir şey dediğini sor. Sana değer veren bir arkadaş sadece şaka yaptığını bahane etmez ve davranışlarını değiştirir. Eğer değiştirmiyorsa onunla arkadaşlık etmekten vazgeçebilirsin.

 

Can sıkıntısıyla başa çıkma yolları yazımızda!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku