Sosyal Medya: Düşünmeden Tıklama

Sosyal Medya: Düşünmeden Tıklama

Düşünmeden paylaştığın bir ileti veya gönderdiğin kötü bir mesaj yüzünden utanabilirsin ya da iyi bir arkadaşı kaybedebilirsin.

 

Aklından çıkarmaman gereken bir şey: Sosyal medyada ileti yazmak, kalabalık bir ortamda bir şeyi bağırarak herkese duyurmak gibidir. Bütün arkadaşların ne dediğini görür! Ayrıca, SMS mesajları, e-postalar ya da özel sohbetlerde yazdığın mesajlar istemediğin insanların eline geçebilir. Mesela o yakışıklı çocuğun bir sonraki basketbol antrenmanında görüşeceği arkadaşları gibi.

 

Ağız dalaşı başlarsa, olmadığın bir insana dönüşebilirsin. Duyguların incinebilir, özel hayatın tehlikeye girer, hayat boyu sürebilecek bir arkadaşlığı kaybedebilirsin. Gıybet, dedikodu gibi şeyler hızla yayılır ve itibarını yitirebilirsin. Tüm bunlar “Enter” tuşuna basmak kadar kısacık bir zamanda gerçekleşebilir.

 

En kötü tarafı da, bu tip durumların geri dönüşü olmaz. İletiler ve mesajlar bir kere gönderildiğinde, bir daha silinmeyecek, sonsuza dek kanıt olarak kalacaklar. Bu kanıtı herkes görebilecek.

Sosyal Medyada Olumlu Şeyler Paylaşmanın Önemi

Sosyal medyada neler paylaştığına ve insanların senin hakkında ne düşüneceklerşne dikkat ediyor musun? Sosyal ağ sitelerindeki davranışlarına çeki düzen vermek için asla geç değil. Hemen şimdi buna başlayabilirsin. Sadece olumlu şeyler paylaş. Biriyle herhangi bir anlaşmazlık yaşıyorsan bunun hakkında konuşmak için yüz yüze görüşmeyi bekle veya telefon et. En sevdiğin arkadaşına güzel arkadaşlık sözleri içeren bir mesaj yaz, sadece içinden geldiği için. Sevdiğin bir sosyal ağ sitesinde, insanlara ilham verebilecek fotoğraflar ya da güzel sözlerden alıntılar paylaş. Sosyal medyadaki profillerinde ne kadar olumsuz şey varsa sil. Herkes senin bu yeni halini fark edecek ve sevecektir.

 

Sosyal medyadaki kavgalardan sen nasıl uzak duruyorsun?

 

Arkadaşınla ayrılmanız mı gerekiyor? Nasıl yapacağını keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku