Tartışmaya Hızla Son Vermenin 5 Yolu

Tartışmaya Hızla Son Vermenin 5 Yolu

Ufak tefek meselelerin büyük kavgalara dönüşmesini engellemeyi öğren.

 

1. Yüz Yüze Konuşun.

Eğer telefonda mesajlaşarak tartışıyorsanız mesaj yazmayı hemen bırak. Onu ara ve gerçek hayatta buluşmak için randevulaşın. Mesajlaşırken tartışmanın büyümesi çok kolaydır çünkü karşıdaki insanın yüz ifadesini göremez ve ses tonunun verdiği ipuçlarını duyamazsın. Sorunları yüz yüzeyken konuşmak, küçük bir meselenin büyük bir tartışmaya dönüşmesini engeller.

2. Konuyu Kapatabileceğini İtiraf Et.

Eğer uzun vadede pek de önemli olmayan bir şey hakkında tartışıyorsanız, bazen konuyu kapatmak en iyisi olacaktır. Mesela, Team Vampire mı, Team Warewolf mu, SnapChat mi, WhatsApp mı gibi konularda tartışmayı uzatmak gereksizdir. Böyle ufak tefek meseleler büyük tartışmalara dönüşebilir. O yüzden pizza yemeyi ya da koşuya çıkmayı teklif et. Konuyu ve mekanı değiştirmek ikinize de iyi gelir.

3. Sesini Yükseltme.

Öfkelendiğinde sesin otomatik olarak yükselerek konuştuğun kişiye kavga etmeye hazır olduğun mesajını verir. Öfkene hakim ol ve yumuşak bir ses tonuyla konuş. Böylece karşındaki insan savunmaya geçme ihtiyacı duymaz ve birbirinizi anlayacak şekilde konuşmak kolaylaşır.

4. Onunla Aynı Takımda Olduğunu Göster.

Diyelim eve dönüş saatini geçirdin diye annen sana kızgın. Birtakım bahaneler üretmeye başlamak yerine (trafik çok sıkışıktı, GPS hatası yüzünden kayboldun) annene, bir daha böyle bir durumla karşılaşırsan ne yapman gerektiğini sor. Sorun çözmeye yönelik yaklaşımın herhangi bir tartışmayı hızla kontrol altına alır.

5. Sadece Özür Dile.

Karşı tarafın sana kızmakta haklı olduğunu fark ettiğin anda bunu kabul et. “Özür dilerim” demek gerçekten etkili bir çözümdür. Özellikle de, sonrasında söze “Ama sen de…” diye devam etmezsen. Birinin ayağına bastığında nasıl özür dilersen aynı ses tonuyla özür dile. Eğer hala seninle kavga etmeye çalışırsa, onu kızdırdığın için üzgün olduğunu, durumu düzeltmek ve gelecekte aynı şeyi yaşamamak için ne yapabileceğini sor. Belki buna verecek cevabı olmayabilir ama senin bu soruyu sorman, arkadaşının da tartışmadaki rolünü düşünmesini sağlar.

 

Hayat boyu arkadaş kalmanın 7 kuralını keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku