Yeni Kız Yeni Arkadaş!

Yeni Kız Yeni Arkadaş!

Yeni kıza yakınlık göstermenin zamanı geldi - hem ona yardım et hem de yeni bir arkadaşın olsun - herkes için kazançlı bir durum!

 

Okula gelen yeni kızdan daha havalı bir şey olabilir mi? Hemen kafanda ihtimalleri sıralarsın. Acaba öğlen yemeğinde kiminle oturacak? Popüler biri mi olacak? Daha önce neredeydi? Evet, bu yeni transfer öğrenci okulda çok büyük bir gizem olmak zorunda değil. Şöyle anlatalım: Muhtemelen kendini yalnız hissediyordur ve bir arkadaşı olmasını çok istiyordur. İşte yeni kızla arkadaş olmanın yolları.

Korkunu Yen

Biliyoruz, söylemesi kolay. Gerçekten de biriyle tanışıp konuşmak insanı strese sokabilir. Tuhaf sessizlik anları yaşanır. Ama şunu unutma: Okuldaki yeni kızı tıpkı bir örümcek gibi düşün (merak etme, bu benzetmeyle bir yere varacağız). Her ne kadar örümcekten korksan da, örümcek senden daha çok korkar. Aynı şey okula yeni gelen çaylaklar için de geçerlidir. Bu yüzden, korkunu yenmeyi başarırsan ona yaklaşmakta hiç zorlanmazsın.

Bir Şey Söylesen Artık!

Yeniz kızla yapacağın ilk konuşma sadece buzları eritmeli, onun dünyasını sarsman gerekmez. İlla heyecan verici ya da unutulmayacak bir konu hakkında konuşmak zorunda değilsiniz. O yüzden kendini fazla kasma. Temel sorularla başla: “Selam, adın ne?” “Nerelisin (adını öğrendiğine göre, artık ismiyle hitap edebilirsin)?” “Demek öyle, peki bu okulu sevdin mi?” Sohbeti bitirirken, istersen öğlen yemeğini seninle yemesi için davet edebilirsin. Şimdilik sadece bu kadarı yeterli olacaktır.

Vazgeçme

İşin aslı, bir daha onunla konuştuğunda senin adını hatırlamayabilir. Hadi ama, ona biraz hak ver! Her gün muhtemelen bir sürü insanla tanışıyor ve öğrenecek çok şeyi var. Yani bu, senin bir kez daha adım atman gerektiğini gösterir. Ona kendini yeniden tanır ve bu sefer biraz daha derin konulara gir. Mesela daha önce yaşadığı yerdeki hayatının nasıl olduğunu sor. Büyük ihtimalle eski yaşadığı yeri özlüyordur ve oradan bahsetmek hoşuna gider. Sonra ona, okulla ilgili, fazla özel olmayan, ama genel olarak bilmesi gereken birkaç dedikodu ver. Böylece kendini daha az dışlanmış hissetmesini sağlarsın.

Çeteyi Topla

Artık ikiniz birbirinizi iyi tanıdığınıza göre, yeni kız arkadaşını, rahat bir arkadaş ortamında takılmaya davet et ve onu diğer kızlarla tanıştır. Mesela hep beraber spaya gitmeyi ya da evde film gecesi yapmayı teklif edebilirsin. Diğer arkadaşların bu yeni kızla hemen sıkı fıkı dost olmayabilirler. Ama arkadaşlarına, yeni kızı tanımaları için fırsat vermelisin. Böylece, şehre yeni bir kız geldiğinde ortaya çıkabilen kıskançlık meselelerinin önüne geçmiş olursun.

Bırak Başkalarıyla Da Arkadaş Olsun

Bir uyarı: Okula yeni gelen kız, senin arkadaşlarından biriyle ya da birkaçıyla çok iyi anlaşıp onların yakın arkadaşı olabilir. Böyle bir durumda sakın kırgınlık duyma. Arkadaşlıklar bölünmek zorunda değiller, tam tersi, daima çoğalarak artarlar. Yeni gelen kız, senin en iyi arkadaşlarından birinle çok iyi anlaşmaya başlarsa, bırak anlaşıp dost olsunlar. Hatta kendini tebrik et çünkü eğer sen olmasaydın, yeni kız hala tek başına koridorlarda dolanıp hangi sınıfa gitmesi gerektiğini çözmeye çalışıyor olurdu. Arkadaşlık kurmasına yardım ettiğin için harika bir insansın!

 

Peki sen hiç okulun yeni kızı oldun mu? Neler yaşadığını yeni kız olarak bir de senin ağzından dinleyelim!

 

Mükemmel bir arkadaş mısın? Bu soruya cevap yazımızda!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku