Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Üç kişilik bir arkadaş ilişkisi sorunların büyümesine yol açabilir. Genç kızların kendi aralarında yaşadığı bu çekişmeyi nasıl sonlandırabileceğini burada bulabilirsin.

 

Öyle ya da böyle kesinlikle bir “arkadaş üçgeni” sorunuyla mücadele etmek zorunda kalacaksın. Üç kızı bir araya getir ve bu durum kesinlikle s-ı-k-ı-n-t-ı-l-ı olacak, haberin olsun! Haydi gerçekten dürüst bir şekilde bu arkadaş dinamiğine bakalım.

Sen gruptan dışlanan kızsın

Üç arkadaş grubundan dışlanan sen misin? Yazık. Sen ileride ne güzel zamanlar geçireceğinizi hayal ederken yedek lastik gibi dışarı atılman hiç de hoş değil. Ne yapacaksın biliyor musun? Çok basit: Kendini bu ortamdan çıkar. Aileni seni alması için ara, başka bir odaya geç,kulaklarını tıka ve bu huysuzları göz ardı edip her ne yapman gerekiyorsa onu yap.


Eğlenmiyorsun, değil mi? Peki neden hala orada çakılı kalıp bekliyorsun ve onların bütün kötü davranışlarına katlanıyorsun? Üç arkadaş takılmak bazen böyle sonuçlanır. Sana bunları yapan bu iki tiple başka bir zaman da takılmaya çalışabilirsin, ama baktın ki seni yine dışlamaya devam ediyorlar, sana insan gibi davranmaya hazır olana kadar (şayet olurlarsa!), onları artık dışarıda bırakmanın zamanı gelmiştir. Gerçek arkadaşlar her durumda herkesi yaptıkları şeye dahil ederler.

Elebaşı sensin

Haydi, dürüst olalım. Bu üçlü halkanın lideri sen misin? Bir arkadaşını diğerini dışlaması için tetikleyen sen misin? Eğer öyleyse, bu davranışını bir an önce sonlandır. Gerçek şu ki, sen bu grubun sorumlusu olduğunu düşünüyor olabilirsin, fakat aslında tamamen kontrolden çıkmış olabilirsin çünkü aslında neler olduğunun farkında bile değilsin- Sen kıskançsın.


Evet… doğru okudun. Kendini tehdit altında hissediyorsun ve kendine olan güvensizliğini başkalarına yönlendiriyorsun. Fakat bütün hareketlerini tekrar düşünürsen iyi edersin. İyi dinle, arkadaşlık üçgeniyle ilgili en önemli nokta, ilişkinin sürekli değişen bir yapıda olmasıdır. Yarın her şey bir anda değişebilir ve istenmeyen kız olma sırası sana gelebilir (yukarıda yazdıklarımıza bak).

Sorunun tam da ortasında kaldın

Her iki arkadaşınla birlikte siz iyi bir arkadaş grubusunuz, fakat birbirinize karşı tam anlamıyla açık değilsiniz. İlk olarak, grubunuzdaki elebaşının (yukarıya bak), diğer arkadaşına karşı cephe almanı sağlayarak, ona karşı bir ekip gibi görünmenize sebep olabilir. Bu tamamen yanlış bir tutum. Sen her ikisiyle de arkadaş kalmayı seç, ikisinden birini seçmek zorunda kalacağın bir duruma kesinlikle düşme.


Üç arkadaş mı takılıyorsunuz? Şimdi iyi dinle, senin bu ilişkideki görevin ara buluculuk değil, bu sebeple kesinlikle böyle olmaya çalışma. Eğer diğer ikisi anlaşamıyorlarsa, grupta dışlanan örneğinde verdiğimizle aynı: Oradan uzaklaş. Sonrasında bu iki arkadaşın her biriyle ayrı ayrı zamanlarda takıl ve bunu bir dram batağına dönüştürmelerine de izin verme!


Kendini böyle sıkıntılı bir arkadaş üçgeni içerisinde bulduğunda ne yaparsın?

 

Hayat boyu arkadaş kalmanın 7 kuralını şu yazıda keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

hemen anlatayım

blackgirll00175 09.08.2017

benm bi kız ark. ve en yakın erkek ama ark. vardı. ve biz kız ark.mla o erkek olan arkadaşımızdan küsmüştük sonraa ben o erkek ark.mızla barıştım ama diğer ark.ım barışmak istemiyodu ve ben barıştım diye benlede küstüü napmalıyıım sizce????

Hoşlandığın çocuk arkadaşın mı yoksa sevgili mi olacaksınız?

Sen ve hoşlandığın çocuk zamanın çoğunu beraber geçiriyorsunuz yine de birbirinizin boğazına yapışmadınız. Bu onun sizi sadece arkadaş olarak gördüğünü gösterir. Dünyanın en karmaşık ve sinir bozucu durumu.

Devamını oku

Altı adımda arkadaşlığı koruma

En iyi arkadaşınla işler kötüye gidiyor ve onu kaybetmek üzeresin. Arkadaşlar arasında olur böyle şeyler. İşte burada onu nasıl geri kazanabileceğini bulabilirsin.

Devamını oku

Arkadaşını nasıl rahatlatırsın?

Arkadaşın zor zamanlar geçiriyor. İşte burada ona yardım etmek için ne yapıp ne yapmaman gerektiği hakkında ipuçları bulabilirsin!

Devamını oku

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!