Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Üç kişilik bir arkadaş ilişkisi sorunların büyümesine yol açabilir. Genç kızların kendi aralarında yaşadığı bu çekişmeyi nasıl sonlandırabileceğini burada bulabilirsin.

 

Öyle ya da böyle kesinlikle bir “arkadaş üçgeni” sorunuyla mücadele etmek zorunda kalacaksın. Üç kızı bir araya getir ve bu durum kesinlikle s-ı-k-ı-n-t-ı-l-ı olacak, haberin olsun! Haydi gerçekten dürüst bir şekilde bu arkadaş dinamiğine bakalım.

Sen gruptan dışlanan kızsın

Üç arkadaş grubundan dışlanan sen misin? Yazık. Sen ileride ne güzel zamanlar geçireceğinizi hayal ederken yedek lastik gibi dışarı atılman hiç de hoş değil. Ne yapacaksın biliyor musun? Çok basit: Kendini bu ortamdan çıkar. Aileni seni alması için ara, başka bir odaya geç,kulaklarını tıka ve bu huysuzları göz ardı edip her ne yapman gerekiyorsa onu yap.


Eğlenmiyorsun, değil mi? Peki neden hala orada çakılı kalıp bekliyorsun ve onların bütün kötü davranışlarına katlanıyorsun? Üç arkadaş takılmak bazen böyle sonuçlanır. Sana bunları yapan bu iki tiple başka bir zaman da takılmaya çalışabilirsin, ama baktın ki seni yine dışlamaya devam ediyorlar, sana insan gibi davranmaya hazır olana kadar (şayet olurlarsa!), onları artık dışarıda bırakmanın zamanı gelmiştir. Gerçek arkadaşlar her durumda herkesi yaptıkları şeye dahil ederler.

Elebaşı sensin

Haydi, dürüst olalım. Bu üçlü halkanın lideri sen misin? Bir arkadaşını diğerini dışlaması için tetikleyen sen misin? Eğer öyleyse, bu davranışını bir an önce sonlandır. Gerçek şu ki, sen bu grubun sorumlusu olduğunu düşünüyor olabilirsin, fakat aslında tamamen kontrolden çıkmış olabilirsin çünkü aslında neler olduğunun farkında bile değilsin- Sen kıskançsın.


Evet… doğru okudun. Kendini tehdit altında hissediyorsun ve kendine olan güvensizliğini başkalarına yönlendiriyorsun. Fakat bütün hareketlerini tekrar düşünürsen iyi edersin. İyi dinle, arkadaşlık üçgeniyle ilgili en önemli nokta, ilişkinin sürekli değişen bir yapıda olmasıdır. Yarın her şey bir anda değişebilir ve istenmeyen kız olma sırası sana gelebilir (yukarıda yazdıklarımıza bak).

Sorunun tam da ortasında kaldın

Her iki arkadaşınla birlikte siz iyi bir arkadaş grubusunuz, fakat birbirinize karşı tam anlamıyla açık değilsiniz. İlk olarak, grubunuzdaki elebaşının (yukarıya bak), diğer arkadaşına karşı cephe almanı sağlayarak, ona karşı bir ekip gibi görünmenize sebep olabilir. Bu tamamen yanlış bir tutum. Sen her ikisiyle de arkadaş kalmayı seç, ikisinden birini seçmek zorunda kalacağın bir duruma kesinlikle düşme.


Üç arkadaş mı takılıyorsunuz? Şimdi iyi dinle, senin bu ilişkideki görevin ara buluculuk değil, bu sebeple kesinlikle böyle olmaya çalışma. Eğer diğer ikisi anlaşamıyorlarsa, grupta dışlanan örneğinde verdiğimizle aynı: Oradan uzaklaş. Sonrasında bu iki arkadaşın her biriyle ayrı ayrı zamanlarda takıl ve bunu bir dram batağına dönüştürmelerine de izin verme!


Kendini böyle sıkıntılı bir arkadaş üçgeni içerisinde bulduğunda ne yaparsın?

 

Hayat boyu arkadaş kalmanın 7 kuralını şu yazıda keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

hemen anlatayım

blackgirll00175 9.08.2017

benm bi kız ark. ve en yakın erkek ama ark. vardı. ve biz kız ark.mla o erkek olan arkadaşımızdan küsmüştük sonraa ben o erkek ark.mızla barıştım ama diğer ark.ım barışmak istemiyodu ve ben barıştım diye benlede küstüü napmalıyıım sizce????

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

Devamını oku

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

Devamını oku

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku