Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Üç kişilik bir arkadaş ilişkisi sorunların büyümesine yol açabilir. Genç kızların kendi aralarında yaşadığı bu çekişmeyi nasıl sonlandırabileceğini burada bulabilirsin.


Öyle ya da böyle kesinlikle bir “arkadaş üçgeni” sorunuyla mücadele etmek zorunda kalacaksın. Üç kızı bir araya getir ve bu durum kesinlikle s-ı-k-ı-n-t-ı-l-ı olacak, haberin olsun! Haydi gerçekten dürüst bir şekilde bu arkadaş dinamiğine bakalım.

Sen gruptan dışlanan kızsın

Gruptan dışlanan sen misin? Yazık. Sen ileride ne güzel zamanlar geçireceğinizi hayal ederken yedek lastik gibi dışarı atılman hiç de hoş değil. Ne yapacaksın biliyor musun? Çok basit: Kendini bu ortamdan çıkar. Aileni seni alması için ara, başka bir odaya geç,kulaklarını tıka ve bu huysuzları göz ardı edip her ne yapman gerekiyorsa onu yap.


Eğlenmiyorsun, değil mi? Peki neden hala orada çakılı kalıp bekliyorsun ve onların bütün kötü davranışlarına katlanıyorsun? Sana bunları yapan bu iki tiple başka bir zaman da takılmaya çalışabilirsin, ama baktın ki seni yine dışlamaya devam ediyorlar, sana insan gibi davranmaya hazır olana kadar (şayet olurlarsa!), onları artık dışarıda bırakmanın zamanı gelmiştir. Gerçek arkadaşlar her durumda herkesi yaptıkları şeye dahil ederler.

Elebaşı sensin

Haydi, dürüst olalım. Bu üçlü halkanın lideri sen misin? Bir arkadaşını diğerini dışlaması için tetikleyen sen misin? Eğer öyleyse, bu davranışını bir an önce sonlandır. Gerçek şu ki, sen bu grubun sorumlusu olduğunu düşünüyor olabilirsin, fakat aslında tamamen kontrolden çıkmış olabilirsin çünkü aslında neler olduğunun farkında bile değilsin- Sen kıskançsın.


Evet… doğru okudun. Kendini tehdit altında hissediyorsun ve kendine olan güvensizliğini başkalarına yönlendiriyorsun. Fakat bütün hareketlerini tekrar düşünürsen iyi edersin. İyi dinle, arkadaşlık üçgeniyle ilgili en önemli nokta, ilişkinin sürekli değişen bir yapıda olmasıdır. Yarın her şey bir anda değişebilir ve istenmeyen kız olma sırası sana gelebilir (yukarıda yazdıklarımıza bak).

Sorunun tam da ortasında kaldın

Her iki arkadaşınla birlikte siz iyi bir arkadaş grubusunuz, fakat birbirinize karşı tam anlamıyla açık değilsiniz. İlk olarak, grubunuzdaki elebaşının (yukarıya bak), diğer arkadaşına karşı cephe almanı sağlayarak, ona karşı bir ekip gibi görünmenize sebep olabilir. Bu tamamen yanlış bir tutum. Sen her ikisiyle de arkadaş kalmayı seç, ikisinden birini seçmek zorunda kalacağın bir duruma kesinlikle düşme.


Şimdi iyi dinle, senin bu ilişkideki görevin ara buluculuk değil, bu sebeple kesinlikle böyle olmaya çalışma. Eğer diğer ikisi anlaşamıyorlarsa, grupta dışlanan örneğinde verdiğimizle aynı: Oradan uzaklaş. Sonrasında bu iki arkadaşın her biriyle ayrı ayrı zamanlarda takıl ve bunu bir dram batağına dönüştürmelerine de izin verme!


Kendini böyle sıkıntılı bir arkadaş üçgeni içerisinde bulduğunda ne yaparsın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

hemen anlatayım

blackgirll00175 09.08.2017

benm bi kız ark. ve en yakın erkek ama ark. vardı. ve biz kız ark.mla o erkek olan arkadaşımızdan küsmüştük sonraa ben o erkek ark.mızla barıştım ama diğer ark.ım barışmak istemiyodu ve ben barıştım diye benlede küstüü napmalıyıım sizce????

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Popülerlik mitlerinin foyası ortaya çıktı

Belki de popülerlik gerçekten senin düşündüğün gibi bir şey değil. Bunu şimdi keşfet!

Devamını oku

Online saygınlığını korumanın yolları

Sanal zorbalıkları unut! Bir şey yüklerken akıllı ol! Online sosyal ağlarda kusursuz olmak için ipuçlarını buradan edin.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku