Bir erkeği kibarca nasıl reddedersin?

Bir erkeği kibarca nasıl reddedersin?

Sana deliler gibi aşık bir çocuk var ancak sen ondan hoşlanmıyorsun. Bir erkeği kibarca reddetmek için burada ne yapacağını bulabilirsin.

 

Tamam, onun senden hoşlandığını söyleyebilirsin. Belki de sana çok fazla bakıyor ya da her zaman selam veriyor. Ya da tereddüt etmeden yanına gelip senden hoşlandığını ya da seninle çıkmak istediğini söyledi. Eğer sen de onu seviyorsan, her şey yolunda demektir, fakat eğer sevmiyorsan? Aşağıda bir erkeği kibarca reddetmek için bazı öneriler bulabilirsin.

Dürüst Ol

Bütün sorumluluğu almak ve “Seni arkadaş olarak seviyorum” demek birçok yanlış anlaşılmanın ve rahatsızlığın önünce geçecektir. Yalan söyleyip bir erkek arkadaşın olduğunu ya da başka mazeretler üretmenin onun için daha kolay olacağını düşünebilirsin. Fakat en sonunda ne olduğunu anlayabilir ve daha çok kırılabilir.

Onu Görmezden Gelmeye Başlama

Onu görmezden gelmek aşkının bir anda bitmesini sağlamayacaktır. Eğer gerçekten arkadaş değilseniz, onunla muhabbet etmen için hiç bir özel neden yok, muhabbeti kısa kesebilirsin. Onun bakışlarına gülümseyerek cevap verme ve onunla muhabbete başlama. Bu tür şeyler onun yanlış anlamasına neden olabilir.


Ama eğer arkadaşsanız ve senin için neler hissettiğini söylerse, ikinizin konuşması gerekir. Eğer onunla hala arkadaş olarak kalmak istiyorsan, bunu ona söyle. Kendini onun yerine koy. Eğer sen ondan hoşlansaydın ve o sana “bu şekilde” bir ilgi duymasaydı, seni görmezden gelmesinden ya da pislik gibi davranmasından ziyade, onun sana bunu söylemesini isterdin.

Onu Bir Hayal Peşinde Koşturma

Sen ondan hoşlanmasan bile birinin senden hoşlanması elbette gururunu okşayacak. Kendini daha iyi hissetmek için onu bir hayal peşinde koşturma. Bu tür şeyler sonrasında, sadece kötü hislere ve pişmanlıklara öncülük eder. Ayrıca bu ona haksızlık etmek olur.

Eğer Bu Çocuk Takıntılı Görünüyorsa

Eğer bu çocuğun seni gizli gizli izlemeye başladığını düşünüyorsan, yani sen her şeyi açıklığa kavuşturup onunla ilgilenmediğini söyledikten sonra bile sürekli etrafında dolanmalar, sürekli aramalar ya da bir dolu mesaj yollamalar oluyorsa, bu konu ile ilgili ebeveyninle ya da öğretmeninle konuş. Herhangi birinin sana karşı hisleri yüzünden kendini rahatsız ve güvensiz hissetmemelisin.


Hiç, bir erkeği kibarca reddettin mi? Hikayeni bizimle paylaş!

 

Sevgililer Günü yaklaşıyor, hazırlık yapabilirsin. Tek başına geçirecek olsan bile.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

gururunu kırmadan

blackgirll00175 31.07.2017

arkadaşlar bni de bir erkek seviyordu vee bn ona dedim ki: ''bn senin duygularına karşı saygı duyuyorum herkes sevebilir sonuçta ama ben sana karşı bir şey hissetmiyorum.o yüzden içinde yaşayabilirsin sevgini ama karşılıklı değil.'' dedim ve çocukta tamam fln dedi yani gururunu fln kırmadan çocuğun hislerine karşı da saygı duyarak bunları diyebilirsiniz.

epilson97

Sıla Doğanay 26.05.2016

ondan özür dile aranı düzeltmeye çalış :)

uzun süre sonrasikarsilikliask

epilson97 20.02.2016

Ben 2 sene önce reddettigim görmezden geldiğim birine aşık oldum ne yapmaliyim

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku