Bir erkeği nasıl reddedersin?

Bir erkeği nasıl reddedersin?

Sana deliler gibi aşık bir çocuk var ancak sen ondan hoşlanmıyorsun. Burada sonrasında ne yapacağını bulabilirsin.


Tamam, onun senden hoşlandığını söyleyebilirsin. Belki de sana çok fazla bakıyor ya da her zaman selam veriyor. Ya da tereddüt etmeden yanına gelip senden hoşlandığını ya da seninle çıkmak istediğini söyledi. Eğer sen de onu seviyorsan, her şey yolunda demektir, fakat eğer sevmiyorsan? Aşağıda bir erkeği nasıl reddedebileceğinle ilgili bazı öneriler bulabilirsin.

Dürüst Ol

Bütün sorumluluğu almak ve “Seni arkadaş olarak seviyorum” demek birçok yanlış anlaşılmanın ve rahatsızlığın önünce geçecektir. Yalan söyleyip bir erkek arkadaşın olduğunu ya da başka mazeretler üretmenin onun için daha kolay olacağını düşünebilirsin. Fakat en sonunda ne olduğunu anlayabilir ve daha çok kırılabilir.

Onu Görmezden Gelmeye Başlama

Onu görmezden gelmek aşkının bir anda bitmesini sağlamayacaktır. Eğer gerçekten arkadaş değilseniz, onunla muhabbet etmen için hiç bir özel neden yok, muhabbeti kısa kesebilirsin. Onun bakışlarına gülümseyerek cevap verme ve onunla muhabbete başlama. Bu tür şeyler onun yanlış anlamasına neden olabilir.


Ama eğer arkadaşsanız ve senin için neler hissettiğini söylerse, ikinizin konuşması gerekir. Eğer onunla hala arkadaş olarak kalmak istiyorsan, bunu ona söyle. Kendini onun yerine koy. Eğer sen ondan hoşlansaydın ve o sana “bu şekilde” bir ilgi duymasaydı, seni görmezden gelmesinden ya da pislik gibi davranmasından ziyade, onun sana bunu söylemesini isterdin.

Onu Bir Hayal Peşinde Koşturma

Sen ondan hoşlanmasan bile birinin senden hoşlanması elbette gururunu okşayacak. Kendini daha iyi hissetmek için onu bir hayal peşinde koşturma. Bu tür şeyler sonrasında, sadece kötü hislere ve pişmanlıklara öncülük eder. Ayrıca bu ona haksızlık etmek olur.

Eğer Bu Çocuk Takıntılı Görünüyorsa

Eğer bu çocuğun seni gizli gizli izlemeye başladığını düşünüyorsan, yani sen her şeyi açıklığa kavuşturup onunla ilgilenmediğini söyledikten sonra bile sürekli etrafında dolanmalar, sürekli aramalar ya da bir dolu mesaj yollamalar oluyorsa, bu konu ile ilgili ebeveyninle ya da öğretmeninle konuş. Herhangi birinin sana karşı hisleri yüzünden kendini rahatsız ve güvensiz hissetmemelisin.


Hiç, bir erkeği kibarca reddettin mi? Hikayeni bizimle paylaş!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

gururunu kırmadan

blackgirll00175 31.07.2017

arkadaşlar bni de bir erkek seviyordu vee bn ona dedim ki: ''bn senin duygularına karşı saygı duyuyorum herkes sevebilir sonuçta ama ben sana karşı bir şey hissetmiyorum.o yüzden içinde yaşayabilirsin sevgini ama karşılıklı değil.'' dedim ve çocukta tamam fln dedi yani gururunu fln kırmadan çocuğun hislerine karşı da saygı duyarak bunları diyebilirsiniz.

epilson97

Sıla Doğanay 26.05.2016

ondan özür dile aranı düzeltmeye çalış :)

uzun süre sonrasikarsilikliask

epilson97 20.02.2016

Ben 2 sene önce reddettigim görmezden geldiğim birine aşık oldum ne yapmaliyim

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Yine mi sen?

Hayatına izinsiz giriş çıkış yapan bir erkek var mı?

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku