Can sıkıntısıyla nasıl başa çıkılır?

Can sıkıntısıyla nasıl başa çıkılır?

Kötü ruh halinin cazibeni bozmasına izin verme. Bu yapılacak ve yapılmayacaklar listesiyle hüzünlü ruh halinden kurtul.

Hareket ET

Kesin tortop olmuşsun ve battaniyeyi başının üzerine çekmişsindir. Ancak bunalımdan çıkmak için tam tersini yapmayı düşün. Koş, yürü, bisiklete bin ya da odanda bir dans partisi yap. Üzerinde düşünme bile, sadece yap.

Köpeğinle TAKIL

Etrafında oyun oynamak, yüzünü yalamak ve okşanmak için bekleyen bir köpekle üzgün kalmak zordur. Araştırmalar gösteriyor ki köpek sahipleri genel olarak daha az stresli oluyorlar. Eğer dost canlısı bir köpeğin yoksa, köpeği olan bir arkadaşını ziyaret et. Bonus ipucu: Yavru köpekle dışarıda oyna, ruh halinin düzelmesi için güneş ışığı da çok iyi bir ilaçtır.

Tırnaklarını BOYA

En son ne zaman oje sürdüğünü hatırlayamıyorsan, şu andan daha iyi bir zaman yok. Küçük bir bakım senin moralini bozan her ne ise mükemmel bir ilaçtır. Ayak tırnaklarını boyamayı unutma ve tercihen bulabildiğin en ateşli pembeyi seç.

İnsanlardan Uzak Kalma

İnsanlarla iletişim kurmanın gücünü hafife alma. Yakın arkadaşlar, aile ya da iş arkadaşları yardıma ya da destekleyici bir söze ihtiyacın olduğunda cankurtaran görevi görürler. Kendini izole etmektense, en yakın arkadaşınla telefonda konuşarak, annenle alışveriş merkezine giderek ya da iş öncesinde iş arkadaşınla bir kahve içerek depresyondan kurtul. Bununla tek başına başa çıkmak zorunda olmadığını bilmek bile seni anında mutlu edecektir.

Meditasyon Yapmayı DENE

Bazen hayat çok dengesiz olabiliyor. Kaosun seni dize getirmesine izin vermek yerine, birkaç dakika meditasyon yaparak bundan uzak durabilirsin. Nasıl işliyor: Kafanda dolaşan her şeyi topla ve sadece bırak gitsinler. Meditasyon yaparken sadece şu ana odaklan (geçmiş ya da geleceğe değil). Bir şarkı dinle, bir mantra (sürekli tekrarlanan kutsal söz) tekrarla ya da nefes alıp vermeye ya da odadaki herhangi bir şeye odaklan. Bitirdiğinde daha sakin ya da daha az stresli hissedeceksin.

Simsiyah GİYİNME

Ruh haline uygun şekilde tamamen koyu renklerde giyinmek moralinin daha da bozulmasına neden olabilir. Gerçekten iyi hissedene kadar parlak ve eğlenceli renkler giyerek öyleymiş gibi yap. Diğerleri (her ne kadar öyle olmasan da) seni mutlu görecekler ve sana daha neşeli bir şekilde yaklaşacaklar.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

bk

19.03.2017

simsiyih giyinmi pizitif il

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Tam bir sır küpü ol

Çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla nasıl baş edebileceğinle ilgili ipuçlarını bulabilirsin!

Devamını oku

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku