Can sıkıntısıyla nasıl başa çıkılır?

Can sıkıntısıyla nasıl başa çıkılır?

Can sıkıntısına ne iyi gelir? Kötü ruh halinin cazibeni bozmasına izin verme. Bu yapılacak ve yapılmayacaklar listesiyle hüzünlü ruh halinden kurtul.

Hareket ET

Kesin tortop olmuşsun ve battaniyeyi başının üzerine çekmişsindir. Ancak bunalımdan çıkmak için tam tersini yapmayı düşün. Koş, yürü, bisiklete bin ya da odanda bir dans partisi yap. Üzerinde düşünme bile, sadece yap.

Köpeğinle TAKIL

Etrafında oyun oynamak, yüzünü yalamak ve okşanmak için bekleyen bir köpekle üzgün kalmak zordur. Araştırmalar gösteriyor ki köpek sahipleri genel olarak daha az stresli oluyorlar. Eğer dost canlısı bir köpeğin yoksa, köpeği olan bir arkadaşını ziyaret et. Bonus ipucu: Yavru köpekle dışarıda oyna, ruh halinin düzelmesi için güneş ışığı da çok iyi bir ilaçtır.

Tırnaklarını BOYA

En son ne zaman oje sürdüğünü hatırlayamıyorsan, şu andan daha iyi bir zaman yok. Küçük bir bakım senin moralini bozan her ne ise mükemmel bir ilaçtır. Ayak tırnaklarını boyamayı unutma ve tercihen bulabildiğin en ateşli pembeyi seç.

İnsanlardan Uzak Kalma

İnsanlarla iletişim kurmanın gücünü hafife alma. Yakın arkadaşlar, aile ya da iş arkadaşları yardıma ya da destekleyici bir söze ihtiyacın olduğunda cankurtaran görevi görürler. Kendini izole etmektense, en yakın arkadaşınla telefonda konuşarak, annenle alışveriş merkezine giderek ya da iş öncesinde iş arkadaşınla bir kahve içerek depresyondan kurtul. Bununla tek başına başa çıkmak zorunda olmadığını bilmek bile seni anında mutlu edecektir.

Meditasyon Yapmayı DENE

Bazen hayat çok dengesiz olabiliyor. Kaosun seni dize getirmesine izin vermek yerine, birkaç dakika meditasyon yaparak bundan uzak durabilirsin. Nasıl işliyor: Kafanda dolaşan her şeyi topla ve sadece bırak gitsinler. Meditasyon yaparken sadece şu ana odaklan (geçmiş ya da geleceğe değil). Bir şarkı dinle, bir mantra (sürekli tekrarlanan kutsal söz) tekrarla ya da nefes alıp vermeye ya da odadaki herhangi bir şeye odaklan. Bitirdiğinde daha sakin ya da daha az stresli hissedeceksin.

Simsiyah GİYİNME

Ruh haline uygun şekilde tamamen koyu renklerde giyinmek moralinin daha da bozulmasına neden olabilir. Gerçekten iyi hissedene kadar parlak ve eğlenceli renkler giyerek öyleymiş gibi yap. Diğerleri (her ne kadar öyle olmasan da) seni mutlu görecekler ve sana daha neşeli bir şekilde yaklaşacaklar.

 

Sence can sıkıntısına ne iyi gelir?

 

Dışarı çıkman yasak mı? Ev hapsinde kendini nasıl eğlendireceğini keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

bk

19.03.2017

simsiyih giyinmi pizitif il

Tam bir sır küpü ol

Sır nedir? Başkasına söylenmemek üzere sadece seninle paylaşılmış bir şey. Sen de çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla

Devamını oku

Çekingenlikle ilgili 5 efsane

Kendini çok çekingen mi hissediyorsun? İşte burada çekingenlikle ilgili gerçekleri ve bunun üstesinden nasıl gelebileceğini bulabilirsin.

Devamını oku

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aşk Üçgeninde! Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!