Sen ve En Yakın Arkadaşın Aşk Üçgeninde! Ne Yapmalı?

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aşk Üçgeninde! Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

 

Sen bir çocuğa aşıksın ama en yakın arkadaşın da ona aşık. Aşk üçgeni olduğunda ne yapmalı? Gerçek şu ki, okuldayken sınıf arkadaşlarınla çok fazla vakit geçiriyorsun, eninde sonunda bunun olacağı kesin.


Peki bu başına gelirse ne yaparsın? Eğer sürekli gruptan dışlanan biriysen, en yakın arkadaşını reddedip onu bir rakip olarak görmeye mi başlarsın? Onunla bir daha konuşmayacağına yemin mi edersin? Ya da durumların değiştiğini varsayalım, en yakın arkadaşının erkek arkadaşı sana ilgi göstermeye başladı ve sen de ondan hoşlanabileceğini düşünüyorsun. Böyle bir durumda pozitif bir karşılık mı verirsin yoksa en yakın arkadaşına bağlılığından dolayı bu çocuğu şiddetle ret mi edersin?


  • Kendin ve rakibin hakkında dürüst ol. Konuşarak çözmeye çalış. Bu denklemin hangi tarafında yer aldığın fark etmez, bu sorunun nasıl üstesinden geleceğin, arkadaşlığınıza ne kadar değer verdiğine de bağlı olacak. Kimi daha fazla önemsiyorsun, o çocuğu mu yoksa en yakın arkadaşını mı? Açık görüşlü olmaya çalış. En yakın arkadaşını gelecek hayatında yanında görmek isteyip istemediğini iyice düşün.

  • Eğer çocuğun hoşlandığı sen değil de en yakın arkadaşınsa, arkadaşının açık ve anlaşılabilir olması için üstünlüğü ona ver ya da bundan dolayı orada bulunma. En yakın arkadaşın sana açık davranıyorsa, bu onu biraz olsun rahat bırakman için yeterli bir neden. Sonuçta bütün bu olan bitene rağmen gösterdiği çabaya değer ver. Fakat senin arkandan o çocukla çok daha fazla zaman geçiriyorsa ya da sana aldırış etmeden hareket ediyorsa, belki de yolları ayırmanın zamanı gelmiştir. Bu tarz biri muhtemelen senin hayatında daha fazla olmasını isteyeceğin biri değil. Bu durumu diğer arkadaşlıklarını güzelleştirmek için bir şans olarak gör.

  • Eğer bu çocuk senin uzun süredir aşık olduğun biriyse, bunu birlikte bir sonuca ulaştırmak için ikinizin de şansı hakkında kendine doğruyu söyle. Sence aranızda gerçekten bir şey olacak mı? Eğer cevabın hayır olduğunu düşünüyorsan, o halde belki de sıranı başkasına verme zamanıdır.

  • Eğer bu çocuk ve en yakın arkadaşın bir ilişkiye başladılarsa, bunun sonuçlarını kontrol edemeyeceğini anla ve hayatına devam et. Evet, bu çok moral bozucu bir durum ama gerçek ve başka birinin senden hoşlanmasını sağlayamazsın. Ayrıca aşık olduğun çocuğun başka birinden hoşlanmasını engellemek için aklını çelemezsin. Elbette, olacakları etkilemenin yolları da var: Beğendiğin çocuğa bu yönde sinyaller verebilirsin, arkadaş canlısı ve açık olabilirsin ama eninde sonunda bu çocuk kiminle çıkmak istediğine karar vermek zorunda kalacak. Bunu sorun haline getirirsen, ilgi çekmeye çalışan bir tip olarak görünme riskini de göze alman gerekir ya da daha beterini.

 

Hiç böyle bir aşk üçgeninin içerisinde kaldın mı? Ne oldu?

 

Arkadaş grubunla buluşma mı planlıyorsun? Şu ipuçlarına göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

YARDIM EDİN PLEASE

17.03.2021

sevdiğim çocuk (S) bana çok kötü davranıyor, kankamla da S küsler. Kankam S'ye aşık ve buna çok üzülüyor, bana hep içini döküyor, önümde ağlıyor fakat benim de ona aşık olduğumu bilmiyor. Son zamanlarda S kankamla konuşmaya başlamış, kankam bana anlatırken çok heyecanlı anlatıyor. Ben kankama S'den nefret ettiğimi söyledim. Ama çok üzülüyorum. Kimse bunu bilmiyor. Her gece onu düşünüyorum. Siz olsaydınız 5 yıllık kankanımızı yoksa 1 yıldır sevdiğiniz çocuğu mu seçerdiniz? Lütfen yardım edin!! :(

Tam bir sır küpü ol

Sır nedir? Başkasına söylenmemek üzere sadece seninle paylaşılmış bir şey. Sen de çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla

Devamını oku

Arkadaşını nasıl rahatlatırsın?

Arkadaşın zor zamanlar geçiriyor. İşte burada ona yardım etmek için ne yapıp ne yapmaman gerektiği hakkında ipuçları bulabilirsin!

Devamını oku

Öfke kontrolü: Çok sinirlendiğinde nasıl sakinleşeceksin?

Bu rehberle gergin anlarında nasıl sakinleşeceğini ve öfke kontrolünü adım adım öğrenebilirsin!

Devamını oku

Yeni başlayanlar için tüy alma

Bacak ve koltuk altındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için aklında olması gereken beş önemli nokta.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!