Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.


Sen bir çocuğa aşıksın ama en yakın arkadaşın da ona aşık. Ne yapmalı? Gerçek şu ki, okuldayken sınıf arkadaşlarınla çok fazla vakit geçiriyorsun, eninde sonunda bunun olacağı kesin.


Peki bu başına gelirse ne yaparsın? Eğer sürekli gruptan dışlanan biriysen, en yakın arkadaşını reddedip onu bir rakip olarak görmeye mi başlarsın? Onunla bir daha konuşmayacağına yemin mi edersin? Ya da durumların değiştiğini varsayalım, en yakın arkadaşının erkek arkadaşı sana ilgi göstermeye başladı ve sen de ondan hoşlanabileceğini düşünüyorsun. Böyle bir durumda pozitif bir karşılık mı verirsin yoksa en yakın arkadaşına bağlılığından dolayı bu çocuğu şiddetle ret mi edersin?


  • Kendin ve rakibin hakkında dürüst ol. Konuşarak çözmeye çalış. Bu denklemin hangi tarafında yer aldığın fark etmez, bu sorunun nasıl üstesinden geleceğin, arkadaşlığınıza ne kadar değer verdiğine de bağlı olacak. Kimi daha fazla önemsiyorsun, o çocuğu mu yoksa en yakın arkadaşını mı? Açık görüşlü olmaya çalış. En yakın arkadaşını gelecek hayatında yanında görmek isteyip istemediğini iyice düşün.

  • Eğer çocuğun hoşlandığı sen değil de en yakın arkadaşınsa, arkadaşının açık ve anlaşılabilir olması için üstünlüğü ona ver ya da bundan dolayı orada bulunma. En yakın arkadaşın sana açık davranıyorsa, bu onu biraz olsun rahat bırakman için yeterli bir neden. Sonuçta bütün bu olan bitene rağmen gösterdiği çabaya değer ver. Fakat senin arkandan o çocukla çok daha fazla zaman geçiriyorsa ya da sana aldırış etmeden hareket ediyorsa, belki de yolları ayırmanın zamanı gelmiştir. Bu tarz biri muhtemelen senin hayatında daha fazla olmasını isteyeceğin biri değil. Bu durumu diğer arkadaşlıklarını güzelleştirmek için bir şans olarak gör.

  • Eğer bu çocuk senin uzun süredir aşık olduğun biriyse, bunu birlikte bir sonuca ulaştırmak için ikinizin de şansı hakkında kendine doğruyu söyle. Sence aranızda gerçekten bir şey olacak mı? Eğer cevabın hayır olduğunu düşünüyorsan, o halde belki de sıranı başkasına verme zamanıdır.

  • Eğer bu çocuk ve en yakın arkadaşın bir ilişkiye başladılarsa, bunun sonuçlarını kontrol edemeyeceğini anla ve hayatına devam et. Evet, bu çok moral bozucu bir durum ama gerçek ve başka birinin senden hoşlanmasını sağlayamazsın. Ayrıca aşık olduğun çocuğun başka birinden hoşlanmasını engellemek için aklını çelemezsin. Elbette, olacakları etkilemenin yolları da var: Beğendiğin çocuğa bu yönde sinyaller verebilirsin, arkadaş canlısı ve açık olabilirsin ama eninde sonunda bu çocuk kiminle çıkmak istediğine karar vermek zorunda kalacak. Bunu sorun haline getirirsen, ilgi çekmeye çalışan bir tip olarak görünme riskini de göze alman gerekir ya da daha beterini.


Hiç böyle bir aşk üçgeninin içerisinde kaldın mı? Ne oldu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Tam bir sır küpü ol

Çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla nasıl baş edebileceğinle ilgili ipuçlarını bulabilirsin!

Devamını oku

En yakın arkadaşından ayrılmanın üstesinden nasıl gelirsin?

En yakın arkadaşına güle güle mi dedin? Burada bu acıyı azaltabileceğin 10 farklı yol bulabilirsin.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Ergenlikten korkma

Ergenlik döneminde vücudun değişirken sakin kalmakla ilgili sırlarımız.

Devamını oku