Ergen Erkekleri Anlamak: 4 Gerçek

Ergen Erkekleri Anlamak: 4 Gerçek

Artık ilk erkek arkadaşına kavuştun. Şimdi ne olacak? İşte sağlıklı bir ilişki yaşamanın püf noktaları.

 

Diyelim az önce hoşlandığın erkekle ya da kankan olan bir erkekle karşılaştın. Sürekli başını öne eğip yerlere baktı, konuşurken de kekeledi, o da nesi? Koltukaltlarında ter lekeleri mi oluşmuş? Böyle karşılaşmaların ardından, kafasını kaşıyıp “Bir dakika ya? O neydi şimdi?” diye şaşkın şaşkın yoluna devam eden tek kız sen değilsin. Ama endişelenme, bilmen gereken bütün gerçekleri senin için topladık.

Gerçek #1: Kızlar erkeklerden ne kadar çekiniyorsa, erkekler de kızlardan çekinir.

Erkekler, kızların yanında utangaç olurlar. Peki ama neden? Ortalamaya göre, erkekler kızlardan daha geç olgunlaşırlar. Bu yüzden erkekler, nasıl davranmaları gerektiğini, nasıl desek, bazen bilmezler. Olgunlaşmadıkları için birbirleriyle dalga geçmek gibi bir alışkanlıkları vardır. Yani hoşlandığın erkekle konuşuyorsunuz diyelim. Muhtemelen onun aklından o sırada şunlar geçiyordur: “Eyvah, umarım arkadaşlarım beni bu kızla görmezler şimdi! Kesin benimle dalga geçerler.”

Gerçek #2: Erkekler duyguları hakkında konuşmakta biraz zorlanırlar.

Kızlar duygularını ifade etmekte, erkeklerden kat kat daha iyidirler. Bunun sebebi kısmen hormonlardır. Ama toplumsal beklentiler de buna sebep olur. Erkekler hep “Sert” görünmelidir. Peki erkeklerin duyguları yok mudur? Tabii ki vardır! Sadece duygularını kelimelere döküp kendilerini ifade etmekte kızlara göre daha çok zorlanırlar.

Gerçek #3: Erkekler regl olmaz ama onların da ruh halleri değişir!

Ruh halimizdeki değişimlerin tek sebebi regl değildir. Psikolojik değişimler hem kızlar hem de erkekler için ergenliğin bir parçasıdır. Tek fark, kızlar daha çok üzgün ve ağlamaklı hissetmeye yatkınken, erkekler daha çok öfke ve hüsrana kapılırlar. Suratı asık mı? Bunu sakın üstüne alınma.

Gerçek #4: 15 yaşına geldiklerinde sesleri tuhaflaşır.

Eskiden, arkadaşın olan o erkeği aradığında, telefonu o mu açtı yoksa kız kardeşi mi açtı bilemezdin. Sonra günün birinde aniden, telefonu açanın arkadaşının babası olduğunu sanmaya başladın! Bu nasıl şey? Daha önceleri, derste ayağa kalkıp konuştuğunda, onun sesinin çatladığını duyuyordun. Bunun sebebi, arkadaşının ses borusunun genişleyip kalınlaşmaya başlamasıydı. Aynı şey kızlara da olur ama kızların ses tonu sadece birkaç ton kalınlaşır. Erkeklerin ise, sesleri kalınlaşırken bir de çenelerinde tüyler çıkmaya başlar!

Senin hoşlandığın erkeğin sana tuhaf görünen davranışları var mı?

 

Erkek arkadaşın olmadığı için üzülme! Yazımızı oku…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku