Ergen Erkekleri Anlamak: 4 Gerçek

Ergen Erkekleri Anlamak: 4 Gerçek

Artık ilk erkek arkadaşına kavuştun. Şimdi ne olacak? İşte sağlıklı bir ilişki yaşamanın püf noktaları.

 

Diyelim az önce hoşlandığın erkekle ya da kankan olan bir erkekle karşılaştın. Sürekli başını öne eğip yerlere baktı, konuşurken de kekeledi, o da nesi? Koltukaltlarında ter lekeleri mi oluşmuş? Böyle karşılaşmaların ardından, kafasını kaşıyıp “Bir dakika ya? O neydi şimdi?” diye şaşkın şaşkın yoluna devam eden tek kız sen değilsin. Ama endişelenme, bilmen gereken bütün gerçekleri senin için topladık.

Gerçek #1: Kızlar erkeklerden ne kadar çekiniyorsa, erkekler de kızlardan çekinir.

Erkekler, kızların yanında utangaç olurlar. Peki ama neden? Ortalamaya göre, erkekler kızlardan daha geç olgunlaşırlar. Bu yüzden erkekler, nasıl davranmaları gerektiğini, nasıl desek, bazen bilmezler. Olgunlaşmadıkları için birbirleriyle dalga geçmek gibi bir alışkanlıkları vardır. Yani hoşlandığın erkekle konuşuyorsunuz diyelim. Muhtemelen onun aklından o sırada şunlar geçiyordur: “Eyvah, umarım arkadaşlarım beni bu kızla görmezler şimdi! Kesin benimle dalga geçerler.”

Gerçek #2: Erkekler duyguları hakkında konuşmakta biraz zorlanırlar.

Kızlar duygularını ifade etmekte, erkeklerden kat kat daha iyidirler. Bunun sebebi kısmen hormonlardır. Ama toplumsal beklentiler de buna sebep olur. Erkekler hep “Sert” görünmelidir. Peki erkeklerin duyguları yok mudur? Tabii ki vardır! Sadece duygularını kelimelere döküp kendilerini ifade etmekte kızlara göre daha çok zorlanırlar.

Gerçek #3: Erkekler regl olmaz ama onların da ruh halleri değişir!

Ruh halimizdeki değişimlerin tek sebebi regl değildir. Psikolojik değişimler hem kızlar hem de erkekler için ergenliğin bir parçasıdır. Tek fark, kızlar daha çok üzgün ve ağlamaklı hissetmeye yatkınken, erkekler daha çok öfke ve hüsrana kapılırlar. Suratı asık mı? Bunu sakın üstüne alınma.

Gerçek #4: 15 yaşına geldiklerinde sesleri tuhaflaşır.

Eskiden, arkadaşın olan o erkeği aradığında, telefonu o mu açtı yoksa kız kardeşi mi açtı bilemezdin. Sonra günün birinde aniden, telefonu açanın arkadaşının babası olduğunu sanmaya başladın! Bu nasıl şey? Daha önceleri, derste ayağa kalkıp konuştuğunda, onun sesinin çatladığını duyuyordun. Bunun sebebi, arkadaşının ses borusunun genişleyip kalınlaşmaya başlamasıydı. Aynı şey kızlara da olur ama kızların ses tonu sadece birkaç ton kalınlaşır. Erkeklerin ise, sesleri kalınlaşırken bir de çenelerinde tüyler çıkmaya başlar!

Senin hoşlandığın erkeğin sana tuhaf görünen davranışları var mı?

 

Erkek arkadaşın olmadığı için üzülme! Yazımızı oku…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer? 6 Denenmiş Yöntem

Ayrılık acısı mı çekiyorsun? Yeniden ayağa kalkıp hayatına nasıl devam edeceğini öğren.

Devamını oku

Erkek Arkadaşını Ailenle Tanıştırmak

Önerilerimizi oku ve erkek arkadaşının iyi bir izlenim bırakmasına yardımcı ol.

Devamını oku

Sevgilin Olmamasının 7 Mükemmel Yanı

Bir sevgiliye ihtiyacın olduğunu mu düşünüyorsun? Bir daha düşün istersen! Senin gibi ergenlik çağında bir kız için, hayat sevgili olmadan da harikadır.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku