Ergenlikte Gönül İşleri: 3 İpucu

Ergenlikte Gönül İşleri: 3 İpucu

Artık ilk erkek arkadaşına kavuştun. Şimdi ne olacak? İşte sağlıklı bir ilişki yaşamanın püf noktaları.

 

Yeni biriyle çıkmak en muhteşem, en tatlı heyecanlardan biridir! Sürekli onu düşünüyordun ve şimdi artık ondan ilgi görme, karşılığında ona ilgi gösterme şansına sahipsin.

İlişkinin başlangıcında her şey yenidir ve her şey harika görünür. İkiniz birlikte zaman geçirebileceksiniz. Buluştuğunuzda, en sevimli, en eğlenceli, en akıllı halinle karşısına çıkma hayalleri kuruyorsun. Hem en doğru zamanda en doğru şeyleri söyleyeceksin hem de harika görünüyor olacaksın. Sen ilk buluşma için biçilmiş kaftansın!

Fakat tam o sırada kafana şu sorular takılıyor: Ailem biriyle çıkmam hakkında ne hissediyor? Peki ben o erkeğe karşı ne hissediyorum? İlk buluşmada nereye gidilir? İlk buluşmada ne giymeli? Acaba gerçek bir randevu mu bu, yoksa öylesine bir şey mi? Belli ki ortada çözülmesi gereken çok fazla bulmaca var.

İşte gönül meselelerine ilk kez giriş yapacak ergenler için 3 mükemmel ipucu

1. Hoşlandığın Erkekle Çıkmak Hakkında Ailene Danış

Evet, çıkma meseleleri annen ve babanın zamanından beri çok değişti. Ama biriyle çıkmak hakkında ailenle konuşman senin için önemli bir adım olacaktır.

Ailene karşı açık olman, onlarla arandaki ilişkiyi güçlendirir. Ayrıca, onlar sana sorular sordukça ve kendi fikirlerini söyledikçe, sen de kendi duygularını ve biriyle çıkmak hakkında ne düşündüğünü daha iyi anlarsın.

2. Sınırlarını Belirle

Sınırları belirlemek sağlıklı bir ilişki için kilit önem taşır. Hiç kimsenin seni hazır olmadığın şeyler yapmaya zorlamasına izin vermemelisin. Eğer biri seni, yapmak istemediğin bir şeye zorlarsa, kendini o durumdan kurtar ve o ilişkiyi bitir. Konu çıkmak olunca, birbirinin sınırlarına saygı duymak tartışmaya açık bir şey değildir. Biriyle çıkmak eğlenceli bir şey olmalıdır. Her iki taraf da birbirine saygıyla yaklaşmalıdır. Eğer ortada saygı yoksa, o zaman doğru erkekle çıkmıyorsundur.

3. Sevgili Olmayı Gereğinden Fazla Büyütme

Büyük olasılıkla, hayatının erkeğiyle, yani sonsuza dek beraber olacağın kişiyle ortaokulda veya lisede tanışmayacaksın. O yüzden, yalnızca erkek arkadaşınla vakit geçireceksin diye, onca zamandır emek harcayarak kurduğun arkadaşlıkları bir kenara atma. Arkadaşlarınla yaptığın planları, sevgilinle olmak adına iptal etme.

Başka bir korkulu rüya: Sen ve en iyi arkadaşın, aynı erkekten hoşlanıyorsunuz. Muhtemelen çok da uzun süre çıkmayacağın bir erkek için sakın en iyi arkadaşından vazgeçme. Sevgilinle ilişkiniz bitebilir. Ayrılık acısı çekebilirsin ve o zaman en iyi arkadaşına ihtiyaç duyarsın.

Senin de paylaşmak istediğin ipuçları var mı? Bizimle paylaşabilirsin! İlk buluşmasına hazırlanan başka bir kıza yardımcı olabilirsin!

 

Erkek arkadaşınla ilk kez buluşacaksın. Peki ne yapmalısın? İpuçlarımızı okumadan yola çıkma!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer? 6 Denenmiş Yöntem

Ayrılık acısı mı çekiyorsun? Yeniden ayağa kalkıp hayatına nasıl devam edeceğini öğren.

Devamını oku

Erkek Arkadaşını Ailenle Tanıştırmak

Önerilerimizi oku ve erkek arkadaşının iyi bir izlenim bırakmasına yardımcı ol.

Devamını oku

Sevgilin Olmamasının 7 Mükemmel Yanı

Bir sevgiliye ihtiyacın olduğunu mu düşünüyorsun? Bir daha düşün istersen! Senin gibi ergenlik çağında bir kız için, hayat sevgili olmadan da harikadır.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku