4 Farklı gerçekle erkekleri anlama

4 Farklı gerçekle erkekleri anlama

Nasıl bir erkek arkadaş edineceğin konusunu merak mı ediyorsun? Aşağıdaki bilgiler, erkeklerin neden böyle davrandıklarını öğrenmene yardımcı olacak.


Diyelim ki, ilk aşkınla ya da en iyi erkek arkadaşınla karşılaştın. O kendi ayakkabılarına bakıyor, bir türlü cümle kuramıyor ve koltuk altları terlemiş. Sen de başını kaşıyarak ve “Hı? Ne oldu, ne var…?” diye düşünerek oradan uzaklaşıyorsun. Fakat bizde dosdoğru gerçekler var, tam da burada!

Gerçek #1: Erkekler sizin onlardan korktuğunuz kadar sizden korkarlar.

Erkekler kızların etrafında çekingen davranma eğilimde olurlar, fakat neden? Pekala, ortalama olarak, erkekler kızlardan daha geç olgunlaşır. Bu sebeple, erkekler her zaman nasıl davranacaklarını ve sakin olmayı bilemez. İşte bu henüz olgunlaşmama hali yüzünden, birbirleriyle dalga geçmekten hoşlanırlar. Eğer sevdiğin erkekle konuşuyorsan, kesinlikle şöyle düşündüğüne iddiaya girebilirsin: “Of, umarım arkadaşlarım benim bu kızla takıldığımı görmezler! Kesinlikle benimle dalga geçerler.”

Gerçek #2: Kendi hisleriyle ilgili konuşurken daha fazla zorlanırlar.

Kızlar kendi duygularını erkeklerden çok daha iyi şekilde ifade ederler. Bunların bir kısmının hormonal farklılıklarla ilgisi var, fakat bir kısmı da toplumsal beklentilerle alakalı. Erkekler kaya gibi sağlam görünmek “zorundadır”. Yani erkeklerin de duyguları var, öyle mi? Evet, kesinlikle! Kelimeleri bir araya getirmek ve onları ifade etmekte daha çok zorlanıyorlar.

Gerçek #3: Evet erkekler regl olmuyor ama onların da ruh hallerinde ani değişimler oluyor!

Ruh hallerindeki değişimler sadece regl olunca olmaz. Bütün bunlar kızların ve erkeklerin ergenlik dönemlerinin bir parçasıdır. Kızlarla erkekler arasındaki fark şudur: Kızlar üzüntülü olmaya ve bazen ağlamaklı olmaya eğilimliyken, erkekler öfke ve gerilime daha fazla meyillidir. Erkek arkadaşın sürekli homurdanıp duran biri mi? Bunu kişisel algılama.

Gerçek #4: 15 yaşına basar basmaz sesleri acayip tuhaflaşır.

Erkek arkadaşını telefonla aradığında, kız kardeşi mi yoksa o mu cevap verdi anlayamadın, değil mi? Ve sonra bir gün, telefona cevap verdiğinde, babasıyla konuştuğunu zannedersin! Bu ne ya? Bundan önce, sınıftayken karşılaştığında onun sesinin tiz ve çatallı olduğunu fark etmiş olabilirsin. Bu, onun gırtlağının ya da ses tellerinin daha çok genişlemesinden ve daha çok kalınlaşmasından kaynaklanıyor. Kızlarda da benzer bir değişim yaşanır ancak senin sesin sadece çok zor işitilebilir tonlarda kalınlaşır. Erkeklerde aynı dönemde bir de sakallar çıkmaya başlar!


Senin aşık olduğun çocuk ne gibi tuhaflıklar yapıyor?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

ellerinize saglık

ayselamba 20.10.2016

cok guzel bir yazı olmus

1 buçuk yıl oldu

elifyelxx 11.08.2016

sevgilim eskiden bana çok daha iyi davranırdı hatta biraz fazla üstüme düşerdi şuan tam bir odun yine özel günlerimizi unutmuyor ama sürekli beni bir kıskandırma çabasında ponçik272 ninde dediği gib aynı zamandada çok aksi herşeye alınmaya sinirlenmeye başladı ne yapmam ve ne demem gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok artık konuşmaya bile korkuyorum resmen

200 güne yakın beraberiz

Ponçik272 03.06.2016

Benim erkek arkadaşım çok inatçı kafasına koyduğunu yapar çok kıskanç ve hep yanlış anlar beni sakin ol dediğimde şu cevabi verir örnek : sen zaten sadece bunu diyebilirsin kimse bişey yapamıyor. Ona nasıl davranmalıyım ?

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku

Erkekler iyi birer arkadaş olabilir mi?

Erkekler en iyi arkadaş kumaşına sahip mi? Keşfet!

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku