Erkek Arkadaşını Ailenle Tanıştırmak

Erkek Arkadaşını Ailenle Tanıştırmak

Önerilerimizi oku ve erkek arkadaşının iyi bir izlenim bırakmasına yardımcı ol.

 

Evet, erkek arkadaşını eve getirip ailenle tanıştırma zamanın geldi. Sana yalan söylemeyeceğiz – bu hayatında yaşadığın en stres verici durumlardan biri olabilir. Annen ve baban, bu erkeğe neden bu kadar güçlü duygular beslediğini anlayabilecekler mi? Erkek arkadaşın, ailenin erişilmesi imkânsız standartlarına ulaşabilecek mi (bunu yapabilecek herhangi biri var mı hayatta)? Her şeyin mükemmel gideceğine söz veremeyiz ama ilk karşılaşmanın sorunsuz geçmesi için önerebileceğimiz bazı şeyler var.

 

Tanışma Anını Erteleme

 

Herkes ilk anda iyi bir izlenim bırakmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Bu yüzden, bazı uzmanlara göre, aileni erkek arkadaşınla ilişkinin başlarında tanıştırırsan, her iki taraf da kendini daha az baskı altında hisseder. Ailen de bu tanışmanın ne kadar önemli olduğunu tıpkı senin gibi biliyor.

 

Aileni Önceden Hazırla

 

Tanışmadan önceki gece kontrolü ele al. Ailenin karşısına geçip otur ve bu erkeğe ne kadar değer verdiğini söyle. Onunlayken kendini ne kadar mutlu hissettiğini ve ailenin de onu tanımasının senin için ne kadar önemli olduğunu açıkla. Annen ve baban seni seviyorlar ve senin mutlu olmanı isterler. Hem ayrıca, muhtemelen onlar da bir zamanlar senin yaşadığın bu stresli durumun aynısını yaşadıklarını hatırlayacaklar.

 

Onlara erkek arkadaşın hakkında biraz daha bilgi ver ve konuşabileceğiniz konular hakkında aileni hazırla. Mesela, 5 yaşındayken yaptıklarına dair utanç verici hikayeler anlatmamalarını rica et. Bir de o çocukluk fotoğraflarını şimdilik dolaptan çıkarmamalarını iste.

 

Erkek Arkadaşını Hazırla

 

Ailenin bazı tuhaf yanları varsa (kimin ailesinin yoktur ki!) erkek arkadaşını onlarla tanışmadan önce uyar. Ölçüyü kaçırmamasını söyle. Özellikle babalar, komik olacağım diye aşırıya kaçan ya da kendilerini abartılı bir şekilde göstermeye çalışan erkeklerden pek hoşlanmazlar.

 

Derin Konulara Girme

 

Politika, din ve para gibi tartışma doğurabilecek konulardan uzak dur. Erkek arkadaşın ve ailen, bu konularda aynı fikirde olsalar bile, sonunda bütün sohbet politikaya ya da başka bir konuya dönerse, gerçekten birbirlerini tanıma fırsatını kaçırmış olurlar. Bu yüzden, erkek arkadaşının yaptığı iş, sevdiği spor, beğendiği filmler, ailesi ve hobileri gibi güvenli konulardan uzaklaşmamaya çalış.

 

Artık Rahatlayabilirsin

 

Erkek arkadaşın ailenle tanıştıktan sonra rahatla. En korktuğun iş görüşmesi artık sona erdi. Bu tanışma biraz garip geçmiş olsa bile, büyütülecek bir şey yok (hatta garip geçmesi aslında gayet normal). Öte yandan, erkek arkadaşın ailene karşı herhangi bir saygısızlık yaptıysa, bu ilişkiyi gözden geçirmek isteyebilirsin. Sen, seninle ilgili her şeyi seven ve seninle ilgili her şeye saygı duyan birini hak ediyorsun, bu her şeye tuhaf ailen de dahil.

 

Son olarak, annen ve babanın yorumlarına kulaklarını dört aç. Onlar gerçekten de senin için her zaman en iyisini isterler ve asla unutma, bu insanlar senin sevdiğin insanlar. Sabırlı ol ve sakin ol. Bol şans dileriz!

 

Erkek arkadaşını ailenle tanıştırdığında neler yaşadın?

 

Erkeklerin tahammül edemediği 5 kız muhabbeti bu yazıda.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku