Erkeklerle ilgili ilk akla gelen 5 soru

Erkeklerle ilgili ilk akla gelen 5 soru

Aşağıda erkek arkadaşınla çıkmaya başladığınızda aklına gelebilecek 5 sorunun cevabını bulabilirsin.

 

Mevzu aşık olduğun çocuğa ve erkeklerle flört etmeye geldiğinde hiçbir soru komik değildir. Daha önce sormaya hiç ihtiyacın olmayan bu tür soruların cevaplarını nasıl bilebilirsin? İşte burada, aşık olduğun çocukla nasıl çıkmaya başlayacağınla ilgili ilk 5 soruyu ve cevaplarını bulabilirsin.

1. Çıkmaya Hazır Olup Olmadığımı Nasıl Anlarım?

Herkesin gelişme düzeyi ve zamanı farklıdır. Hala ilişki ya da flört etmek fikrinden rahatsızlık duyuyorsan bile önemli değil. Erkek arkadaşları olmayan kızlarla takılmak senin dışlanmış hissetmeni de engelleyecektir. Çok genç yaşta erkeklerle çıkmaya başlayan kızlar, çok kısa sürede çok ileri gittiklerini düşünebilirler çünkü kendilerini nasıl frenleyeceklerini bilemezler. Sadece istediğin şeyleri yapmak ve söylemek için kendinde güven hissedene kadar beklemek çok daha iyi. Strese girme, sabredenlerin başına hep iyi şeyler gelir.

2. Birinden Etkilenmek Gerçekte Ne Anlama Gelir?

Birinden etkilenmenin sadece görünüş ve kişilikle ilgili olduğunu düşünmemize rağmen bir kişinin nasıl koktuğunu (feromonlar bizim kendi kişisel kokumuzdur), sana nasıl davrandığını ve onun vücut dilini nasıl yorumladığını da buna dahil etmek gerekir. Her ne kadar cinsel kimya tam bir bilim dalı değilse de, çalışmalar cana yakın, sıcak insanların; soğuk ve mesafeli insanlara göre daha çekici olduğunu göstermektedir. İddiaya gireriz ki bu mevzunun bu kadar karmaşık olduğunun farkına varmamıştın.

3. İlk Buluşmada Neler Beklemeliyim?

Rahatla! Bu dönem sonu notunun belirleneceği bir final sınavı değil. İlk buluşma, sadece başka biriyle belirli bir dönem birlikte güzel vakit geçirilebilecek bir fırsattır. Bir arkadaşınla belirlediğiniz bir yer ve zamanda buluşmanızdan çok farkı yoktur. Sadece bir erkeğe, onu daha iyi tanımak istediğini ifade ediyorsun. Bu yüzden, yavaştan al ve anın tadını çıkar.

4. Neden Bazı Genç Kızlar Erkek Delisidir? 

Bazı genç kızların erkek delisi olmalarının bir sebebi ilgiye çok ihtiyaçları olmalarıdır. Bu ilgiyi evde, özellikle de babalarından göremiyor olabilirler. Diğerleri güç (erkek arkadaşı onu her daim koruyacak) ya da statü (insanlar ona daha fazla hayran olacak) ya da özgürlük (evden çıkması için her daim bir bahanesi olabilecek) gibi bazı özellikleri sağlayabilecek çocuklara ihtiyaç duyarlar. Erkek delisi olan kızlar erkeklerin peşinden koştukları için henüz kendi kişiliklerini oluşturamamışlardır. Ne yazık ki, kendilerinin bir erkek arkadaşları olmaktan daha önemli olduğunu düşünmezler.

5. Eğer okulda notları benim kadar iyi olmayan bir çocuktan hoşlanırsam, aklımı ve yeteneklerimi birazcık saklamalı mıyım? 

Hayır! Kendi hareketlerine dikkat et ve kendine haksızlık etme. Senin olduğun gibi güçlü, akıllı, bağımsız bir genç kadın olarak var olmaya hakkın var. Eğer çocuk bu durumdan hoşlanmıyorsa bu onun sorunu, yazık ona! Fakat onu da hafife alma. Senin onun güçlü yönlerinden etkilendiğin kadar, o da senin zekandan etkilenebilir.


Bir erkekle çıkmaya başladın mı?

 

Erkeklerden arkadaş olur mu? Yazımızda keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

O da ne

Tinista 22.12.2017

Acaba aşık olduğumu nasıl anlayabilirim?

ÖYLE KOLAY DEĞİL

blackgirll00175 31.07.2017

vazgeçmeyi denesende unutmaya çalışsanda olmuyo o işi geçin ya. sevmeyin abi sizi sevmeyenleri!! sonra hissizleşiyorsunuz iştee

kadın dayanışması

elif532 30.08.2016

bence sen ondan vazgeç çünkü o er yada geç sana dönecektir eğer vazgeçemiyorsan sen en iyisini bilirsin

sevdiğim erkek

h.adiguzel 13.05.2016

arkadaşlar biliyorum buraya yazmamam gerekiyor ama madurum. bugün sevdiğim erkeğe açıldım. ama o istemiyorum dedi. ben o erkeği çok seviyorum. onun için 1 saat ağladım. 1 saaat bile deil, daha fazla. o erkek ona açıldığım gün bi kıza çıkma teklifi etti. ben ne yapmalıyım. o erkeği hala çok seviyorum :(

büşra

büşra 3.05.2016

çok..güzell

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Kendin yap projesi: Havalı resim albümü fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir resim albümü ya da blog hazırlamak ister misin?

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku