Flört etmeyle ilgili 5 ipucu

Flört etmeyle ilgili 5 ipucu

Erkeklerin yanında çekingen misin? Aşık olduğun çocuğa, onunla ilgilendiğini doğru biçimde gösterebilmek için aşağıdaki fikirleri dene.


Flört etmek gözlerini sürekli şirin şirin kırpmak demek değil, aşık olduğun çocuğa hak ettiği ilgiyi göstermek ve kendin olmakla alakalıdır. Her şeyden önemlisi? Kendine güvenmekle ilgilidir! Aşağıda, elbette amaçlanan sınırı aşmadan, sanki flört geniyle doğmuşsun gibi hissettirecek birkaç kurnaz yöntem bulabilirsin. Ama işin doğrusu, her şeyi kararında yapmak iyidir!

Bu Kimin Konuşması Ya?

Aşırı duygusal konuşmaları bilirsin? Mesela, bir erkek kıza doğru yönelir ve tüm gün kulağının çınlayıp çınlamadığını sorar. Kız da “Hayır ama neden?” dedikten sonra çocuk da “Çünkü bütün gün aklımdaydın” der. Sen hiç o konulara girme! Bir erkek arkadaş edinmenin yolu bu değil. “Ne var ne yok? ya da “Şu yeni video oyununu oynadın mı?” gibi sorular daha çok işe yarar.

Sevgilinleyken Kulaklarını İyice Aç

Sevdiğin çocuk sana yaklaşan Şampiyonlar Ligi maçını heyecanla beklediğini söylediğinde ya da belirli bir müzik grubunu sevdiğini söylediğinde, bunları unutma. Onun hayatıyla ilgili bu küçük ayrıntıları hatırladığında, acayip memnun olacak. Onunla bir sonraki buluşmanda, hoşlanabileceği maçlar hakkında ya da herhangi bir müzik grubunun yeni albümü hakkında sorular sor.

İltifata Karşılık Sen de İltifat Et

Bir çocuk senin gülüşünden hoşlandığını söylediğinde kendini ne kadar mükemmel hissettiğini bilirsin? Şok olacağın şey ise: Erkekler de iltifatlardan hoşlanırlar. Bu yüzden, mesela eğer onun yüzme şortu çok güzelse, bunu ona söyle! Büyük bir ustalıkla denize atladığında gözlerini mi kamaştırıyor? Yeteneklerinin bu kadar etkileyici olduğunu duymaktan çok memnun olacak. Erkek arkadaşının egosu okşanmaktan epey keyif alıyor, inan ya da inanma ama onun mükemmel biri olduğunu senden duymaya ihtiyacı var.

Mesajlarını Biraz Kontrol Et

Tamam, mesaj atmak sen de alışkanlık haline geldi. Fakat, sevdiğin çocukla yüz yüze görüştüğünde, daha önce gönderdiğin mesaj üzerine konuşmak çok da anlamlı değil. Aramak için çok geç bir saatse, mesaj hızlı bir soru sormak için mükemmel bir yol. Ancak flörtünle şakalarını yüz yüze görüşmelere saklamakta fayda var. Hiç bir zaman iyi bir sohbetin ve göz kontağı kurmanın önemini hafife alma.

Hayal Dünyasında Yaşamayı Bırak

Flört etmenin en önemli kuralı nedir? Asla olmadığın biri gibi davranmamaktır. Sana uyan birisiyle çıkmak istiyorsun, zihninde yarattığın hayali biriyle değil. Eğer gerçekten samimi bir iletişim kurmak ve doğru tarzda bir ilişkiye başlamak istiyorsan, kendini rahat hissetmelisin. Eğer bu çocuk “gerçek” senle ilgilenmiyorsa, bütün enerjini ona harcamaya değmez. Sıradaki gelsin!


Flört etmekle ilgili ipuçların var mı? Sırlarını bizimle paylaş ve diğer kızlara da yardım et!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Yine mi sen?

Hayatına izinsiz giriş çıkış yapan bir erkek var mı?

Devamını oku

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

Devamını oku

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku