Flört etmeyle ilgili 5 ipucu

Flört etmeyle ilgili 5 ipucu

Erkeklerin yanında çekingen misin? Aşık olduğun çocuğa, onunla ilgilendiğini doğru biçimde gösterebilmek için aşağıdaki fikirleri dene.

 

Flört etmek gözlerini sürekli şirin şirin kırpmak demek değil, aşık olduğun çocuğa hak ettiği ilgiyi göstermek ve kendin olmakla alakalıdır. Her şeyden önemlisi? Kendine güvenmekle ilgilidir! Aşağıda, elbette amaçlanan sınırı aşmadan, sanki flört geniyle doğmuşsun gibi hissettirecek birkaç kurnaz yöntem bulabilirsin. Ama işin doğrusu, her şeyi kararında yapmak iyidir!

Bu Kimin Konuşması Ya?

Aşırı duygusal konuşmaları bilirsin? Mesela, bir erkek kıza doğru yönelir ve tüm gün kulağının çınlayıp çınlamadığını sorar. Kız da “Hayır ama neden?” dedikten sonra çocuk da “Çünkü bütün gün aklımdaydın” der. Sen hiç o konulara girme! Bir erkek arkadaş edinmenin yolu bu değil. “Ne var ne yok? ya da “Şu yeni video oyununu oynadın mı?” gibi sorular daha çok işe yarar.

Sevgilinleyken Kulaklarını İyice Aç

Sevdiğin çocuk sana yaklaşan Şampiyonlar Ligi maçını heyecanla beklediğini söylediğinde ya da belirli bir müzik grubunu sevdiğini söylediğinde, bunları unutma. Onun hayatıyla ilgili bu küçük ayrıntıları hatırladığında, acayip memnun olacak. Onunla bir sonraki buluşmanda, hoşlanabileceği maçlar hakkında ya da herhangi bir müzik grubunun yeni albümü hakkında sorular sor.

İltifata Karşılık Sen de İltifat Et

Bir çocuk senin gülüşünden hoşlandığını söylediğinde kendini ne kadar mükemmel hissettiğini bilirsin? Şok olacağın şey ise: Erkekler de iltifatlardan hoşlanırlar. Bu yüzden, mesela eğer onun yüzme şortu çok güzelse, bunu ona söyle! Büyük bir ustalıkla denize atladığında gözlerini mi kamaştırıyor? Yeteneklerinin bu kadar etkileyici olduğunu duymaktan çok memnun olacak. Erkek arkadaşının egosu okşanmaktan epey keyif alıyor, inan ya da inanma ama onun mükemmel biri olduğunu senden duymaya ihtiyacı var.

Mesajlarını Biraz Kontrol Et

Tamam, mesaj atmak sen de alışkanlık haline geldi. Fakat, sevdiğin çocukla yüz yüze görüştüğünde, daha önce gönderdiğin mesaj üzerine konuşmak çok da anlamlı değil. Aramak için çok geç bir saatse, mesaj hızlı bir soru sormak için mükemmel bir yol. Ancak flörtünle şakalarını yüz yüze görüşmelere saklamakta fayda var. Hiç bir zaman iyi bir sohbetin ve göz kontağı kurmanın önemini hafife alma.

Hayal Dünyasında Yaşamayı Bırak

Flört etmenin en önemli kuralı nedir? Asla olmadığın biri gibi davranmamaktır. Sana uyan birisiyle çıkmak istiyorsun, zihninde yarattığın hayali biriyle değil. Eğer gerçekten samimi bir iletişim kurmak ve doğru tarzda bir ilişkiye başlamak istiyorsan, kendini rahat hissetmelisin. Eğer bu çocuk “gerçek” senle ilgilenmiyorsa, bütün enerjini ona harcamaya değmez. Sıradaki gelsin!


Flört etmekle ilgili ipuçların var mı? Sırlarını bizimle paylaş ve diğer kızlara da yardım et! İlk buluşmada nereye gitmeli, ne yapmalı? Bu sorulara cevap arıyorsan, şurası tam sana göre.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Genç kızların erkek arkadaşlarıyla ilk buluşmasıyla ilgili 3 ipucu

Yani, artık erkek arkadaşın var. Peki şimdi ne olacak? İşte burada sağlıklı bir ilişki için farklı ipuçlarını bulabilirsin.

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.

Devamını oku

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!