Aşkınız için en güzel hareketler!

Aşkınız için en güzel hareketler!

Erkek arkadaşınla aranızdaki sorunları konuşarak halledemiyorsanız, kendine aşk onarıcı bir hobi bulmayı dene! Aşk acısı nasıl geçer diyorsan; tek yapman gereken, aşka bağlı eksikliğini tespit etmek ve sorun çözücü aktiviteye katılarak ilişkinde mesafe kat etmek!

Sorunun: Konsantrasyon eksikliği

Durum: Sen uzun uzun anlatırken bir de bakıyorsun erkek arkadaşın boyut değiştirmiş, bedeni seninle ama ruhu başka diyarlarda. Seni dinlenmediğini fark edince doğal olarak sinirleniyorsun. Aslında sen de bu konuda sütten çıkma ak kaşık sayılmazsın. O sana kendiyle ilgili önemli şeyler anlatırken, bazen aklın geçen gün beğendiğin ekoseli eteğe gidiyor. O hafta sonu arkadaşlarıyla gittiği filmden bahsederken, sen yarınki sınava ne zaman ve nasıl hazırlanacağını düşünüyorsun. Aranızdaki tüm sorunlar da hep bu odaklanma eksikliğinden çıkıyor. Ayrılık oluyor ve aşk acısı nasıl geçer diye merak ediyorsun.


Katılmanız gereken ders: Yoga

 

Erkek arkadaşını ikna et ve birlikte yoga derslerine katılın. Bu sayede kendinize kulak vermeyi öğreneceksiniz, bu da birbirinize kulak verme yeteneğinizi arttıracak! Unutma içindekilere sağır olan, dışarıyı dinlemeyi başaramaz:)


Unutma: Yoga, içindeki geminin seni alıp uzaklara götürmesini engelleyecek ve odaklanmanı güçlendirecek. Yaşasın ilişkide trans modu.

Sorununuz: Çekingenlik

Durum: Geyik yapma konusunda puanınız 10 üzerinden 10! Ama sıra önemli itiraflarda bulunmaya ve duygularınızı dile getirmeye geldiğinde ikiniz de sus pus oluyorsunuz. Hala birbirinize “seni seviyorum” bile diyemediniz. Çünkü ne zaman bu tarz konular konuşmaya çalışsanız renkten renge giriyorsunuz. Konunun önemi arttıkça, çekingenliğiniz de artıyor!


Katılmanız gereken ders: Yazarlık

 

Tarihten beri yazmak utanıp çekinme duygusunun en büyük antibiyotiği! Bu yüzden size iyi gelecek olan ders, yazarlık! Ama hemen korkma, siyaset ya da sanatla ilgili ciddi makaleler yazmana gerek yok. Yalnızca sevgiline söylemeye çekindiğin şeyleri yazarak ifade etmen gerekiyor. Bu şekilde çok daha rahat olacak, kelimelerini özenle seçecek ve yazarken o yanında olmadığı için kolayca bu sorunu atlatacaksın. Eğer onun da kendini yazarak daya iyi ifade edeceğini düşünüyorsan, tak sevgilini koluna doğru bir yazım çizim kursuna!


Unutma: Eğer “kursa gidecek vaktimiz yok” diyorsan, en azından ona hislerini anlatan e-postalar atmayı deneyebilirsin.

Sorununuz: Hayata farklı pencerelerden bakıyor olmanız

Durum: Erkek arkadaşının herhangi bir olay karşısında gösterdiği tepkileri ne kadar uğraşsan da anlamıyorsun! Örneğin geçen gün arkadaşınla muhabbet ederkenki durgunluğunun nedeni senin için tek bilinmeyenli bir denklem! Aynı şekilde o da seni anlama konusunda pek başarılı sayılmaz. Bir şeye kızdığında onun bunu anlaması için ya avazın çıktığı kadar bağırman gerekiyor ya da günlerce surat asman! Siz, aynı dünyaya farklı pencerelerden bakıyorsunuz… Bu da, ilişki manzaranızı farklı görmenize neden oluyor.


Katılmanız gereken kurs: Fotoğrafçılık

 

Aynı okulda okuyor, aynı şehirde yaşıyor ve aynı mekanlara takılıyor olabilirsiniz, ama bu, hayatı aynı algıladığınız anlamına gelmez. Eğer bakış açılarınız farklıysa, bu sorunu ortak bir kadrajdan bakmaya çalışarak çözebilirsiniz. Bunun en iyi yolu da, birlikte bir fotoğraf kursuna yazılmanız, makinelerinizi boynunuza asıp deklanşöre basmanız!


Unutma: Aynı makineyle aynı yerden fotoğraf çekseniz bile ortaya farklı görüntüler çıkacaktır. Önemli olan birbirinizin bakış açısını anlayıp ona saygı duyabilmeniz.

Sorununuz: İfade eksikliği

Durum: Kendinizi doğru ifade etme konusunda pek başarılı sayılmazsınız. Aranızdaki iletişim problemleri yüzünden yok yere tartışıp duruyorsunuz. Örneğin sen yanında bir kız gördüğünde meraktan “kimdi” diye soruyorsun, o bunu bir kıskançlık saldırısı olarak algılıyor! Onun seni güldürmek için söylediği sözler senin tarafından birer pot algılanıyor… Bu yanlış anlaşmalar ilişkinizi yok yere yoruyor!


Katılmanız gereken kurs: Oyunculuk

 

İhtiyacınız olan tek şey, kendinizi doğru ifade edebilmeniz. Bunu da ses tonunuzla, mimiklerinizle yapabilirsiniz! Yanlış bir tonlama veya bir yüz ifadesiyle söylediğiniz cümlenin anlamını tamamen değiştirebilir. Öyleyse, ne yapıyorsunuz? Doğru bir tiyatro kursuna yazılıyorsunuz! Hem sesini doğru kullanmayı öğreniyorsun hem de birlikte bolca eğleniyorsunuz!


Unutma: Bir oyunda iki sevgiliyi oynamak senin için ilginç bir deneyim olabilir. Böylece hayat repliklerini, oyundaki repliklerin ışığında sorgulayabilirsin:)

Sorununuz: Uyumsuzluk

Durum: Sizi dışarıdan görenler bile aranızda bir uyum problemi olduğunu anlıyor. Çünkü senin heyecandan hoplaya zıplaya gittiğin bir yere onun ayakları geri geri gidiyor. Onun aylardır vizyona girmesini beklediği film, sende en ufak bir heyecan kırıntısı bile yaratmıyor. Hayatınızın fon müzikleri bile farklı tellerden çalıyor. Sen Türkçe pop müzik seviyorsun, o ise adını bile bilmediğin rock grupların şarkılarını… Ama panik yok, çünkü ihtiyacınız olan tek şey ortak bir hayat ritmi!


Katılmanız gereken kurs:Dans

 

Farklı müzikler dinlerken, uyumu yakalamanız gerçekten zor. Bu sorunu aşmanın en pratik ve eğlenceli yolu ise, bir dans kursuna yazılmanız! Böylece ortak bir müziğe kulak verip birbirine uyan figürlerle hareket etmeyi öğrenebilirsiniz. Üstelik iki kişilik dansların tek kişilik danslardan daha eğlenceli olduğunu göreceksin.


Unutma: Latin dansı gibi sıcak iklimli danslar, aranızdaki uyumu arttırırken ilişkinizin iklimini de yumuşatacak.

Aşkını hobile!

İşte aşktaki diğer sorunları çözmek için deneyebileceğin diğer eğlenceli aktiviteler…

  • Aynı dili konuşamıyorsanız… İlginizi çeken bir dil seçip kursa başla. Bu Çince bile olabilir:)
  • İlişkinizde hareket yoksa… Doğru spor salonuna. Koşu bandı seni silkeleyecek. Hantallığını yok et!
  • Kendin gibi olamıyorsun, onun kalbini kırmayayım derken doğallığını yitiriyorsan… Dağ yürüyüşü gibi bir doğa sporu seni özüne döndürecektir:)
  • İlişkiniz rutinleştiyse… Sana ortaya karışık ekstrem bir aktivite lazım. Hemen bir dağa çıkmak ya da suyun en dibine dalmak lazım. Aman profesyonel yardım almayı da unutma:)

Küçük parti önerilerimize göz atmaya ne dersin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

devamııı

23.02.2016

Arada mesaj atıyor. Kusra sınıflarımız değişti konuştugumuzdan mıdır nedir ? kendş adıma söylim ona bakamıyorum utanıyorum oda artık eskisi gibi konuşmuyor ama mesajlaşmada eğlenceli ne yapcagımı şaşırdımmmmm

Yardımmm

23.02.2016

18 yaşındayım lise bitti mezuna kaldım kursa gidiyorum. Kursta sınıfımda bir çocuğun bana karşı ilgisi dikkatimi çekti arkadaşlarımla konultum ettim sonra mesaj attı. Konuştuk ettik. Ama hep geç cebap atıyor önemsemiyor gibi. Sonra aile durumlarımdan dolayı mesajlaşmamız zor oluyor eğer senin için sıkıntı oluyorsa ordan konuşalım dedi. Ama hala mesajlara geç cevap atıyor anlayamıyorum bana mesaj atmıyorken arkadaşıma mesaj atmıyor benim hakkımda iyi birisi diyor ama benimle konuşmuyor.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku