İlk randevun için beş ipucu

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.


Ne de büyük bir heyecan kaynağı! Nihayet biriyle ilk kez çıkacaksın. Hoşlandığın çocukla bu ilk çıkma deneyiminin tam bir başarıya ulaşmasını istiyorsan, bazı konulara özellikle dikkat etmelisin.

1. Eğlenceli bir plan yap

Çıkmadan önce, birlikte plan yapın. Sinemaya gitmek yerine eğlenceli bir etkinlik seç. Bu etkinlik ikinizin de eğlenebileceği ve birlikte hareket edebileceği türden olsun. Böylece birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Hayvanat bahçesine, müzeye, bir festivale ya da kafeye gidebilirsiniz. Kafede birlikte oyun oynayabilirsiniz. Peki, pikniğe ya da uzun bir yürüyüşe ne dersin?

2. Tarzını göster

Nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı kararlaştırdıktan sonra, ne giyeceğine karar verme zamanı gelmiştir artık. Hem yapacağınız etkinliğe hem de bedenine uygun bir şeyler giy. Herkesin hoşuna gidecek bir şeyler giymeye çalışma. Önemli olan giysinin içinde kendini rahat hissetmen. Kendini rahat hissettiğin müddetçe, onunla geçirdiğin zaman sana mutluluk verecektir.

3. Konuş

İlk randevu, birbirinizi yakından tanımanız için çok iyi bir fırsattır. Dolayısıyla gerçek bir diyalog için ortam yarat. Bu ona sürekli sorular sorman anlamına gelmez. İşini zorlaştırma. Açık uçlu sorular sor, böylece sana kendini arzu ettiği gibi anlatabilsin. Sevdiğin şeylerden, filmlerden, dizilerden, müzikten, hobilerden, çocukluğundan, kitaplardan, spordan, gördüğün yerlerden bahset. Aileleriniz ve çocukluk hikayeleriniz de güzel konulardır. Eski ilişkilerinden ya da hoşlandığın diğer çocuklardan kesinlikle bahsetme.


Açık ve dürüst olmak her daim en doğru politikadır, fakat her şeyi bir anda konuşmaya çalışmak erkek arkadaşını rahatsız edebilir.

4. Yalnız en gerekli şeyleri taşı

Bu ilk çıkma deneyiminde, çantanın fazla ağır olmamasına dikkat et. Ama tabii en gerekli şeyleri mutlaka yanında bulundur. Dudak parlatıcı, küçük bir ayna, sakız, ped (ne olur ne olmaz) ve cep telefonun. Tabii çalan bütün telefonları açmak zorunda değilsin.

5. Kendin ol

Sıradan bir şeymiş gibi görünüyor, ama bazen çok da kolay değil. Çıktığın çocuğun seni gerçekten görmesine izin ver. Hatırla, bu senin biriyle ilk randevun. En az onun kadar eğlenmelisin sen de. Kendini kısıtlama. Sesini, konuştuğun şeyleri, hareketlerini kontrol altında tutmaya çalışma, rahat ol, yemeğini kendin ısmarla. Kendin olmak her zaman en iyi ve en mutluluk verici şeydir. Aynı şey erkek arkadaşın için de geçerli.


İlk defa biriyle çıkma deneyimi yaşayacak olanlar için başka önerin var mı?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

ne giysemm

ahsen2121 10.08.2017

sosyal medada tanıştık frklı ülkelerdeydik 3 yı görüntülü ve mesajlaşmayla gecti simdide türkiyeye gelio sizce ne giymeliyim??? (çok kskanç) :(

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku