İlk buluşma rehberi

İlk buluşma rehberi

İşte sana hoşlandığın çocukla ilk buluşmanda aklında tutman gerekenlere dair güzel bir yazı.

 

Haftalardır onu gözlemliyordun, belki de aylardır… Onunla nasıl konuşman gerektiğini bulmak için ayna karşısında denemeler yaptın. Nihayet içgüdülerinin seni doğru yönlendirdiğini gördün ve onunla karşı karşıyasın. Sana çıkma teklif etti. Aman Allah’ım… Hemen endişelenmeye başlama. Bu rehberle, her şey yolunda gidecek ve muhteşem bir ilk buluşma yaşayacaksın. Birazcık şansa da ihtiyacın olacak tabii.

Buluşmaya hazırlanma

İlk buluşma için hazırlanırken kendini tuhaf hissedeceksin: Stres, endişe, ama daha önemlisi heyecan. Hazırlanmak birkaç gününü alabilir, bu yüzden zamanını doğru planla.

Ne giyeceksin? 

Buluşmadan önce giysi dolabından birkaç şey dene, en çok sevdiğini seç. Karmaşık, kafa karıştıran bir şeyler giyme sakın. Kıyafetin ne çok açık ne de çok kapalı olsun. Kendin gibi görün. Her şey düzgün olsun yeter. Eğer güzel bir restorana gideceksiniz, kot pantolon uygunsuz kaçar. Ama eğer bir filme gideceksiniz, yanında bir kazak olması iyi olur, sinema salonundaki havalandırma seni üşütebilir.

Planlama

Buluşma gününden önce hoşlandığın çocuğu ara ve birlikte plan yapın. Onun planladığı bir şeyler olmalı. Eğer yoksa sen bir plan öner. Buluşma yerini ve zamanını kesin olarak kararlaştırın.

Ne götürmeli? 

Çantanı iyice düzenle. Eğer adet dönemindeysen yanında ped olmalı mutlaka. Yoksa kendini zor durumda hissedebilirsin. Endişeli olduğun için kolayca terleyebilirsin. Bu yüzden yanında küçük bir deodorant olması iyi olur. Arada bir banyoya gidip kendine çekidüzen verirsin. Deodorantının ağır kokulu olmamasına dikkat et, ayrıca pudra da içermemeli. Yoksa kıyafetinde leke bırakabilir. Yanında mutlaka para, telefon ve bozukluk olmalı. Bütün bunları yanına aldıysan, artık hazırsın.

Buluşma günü

Nihayet buluşma günü geldi çattı. Güzel, ferah bir banyo yap. Banyonun kokusu cildine sinmeli. Koltuk altını temizle ve deodorant sık.

Ailene haber ver 

Ailene ya da ev arkadaşına kiminle, ne zaman buluşacağını ve eve ne zaman geleceğini söyle. Eğer ailen buluşma esnasında seni ısrarla ararsa, telefonu aç ve kısaca cevap ver, kısa mesaj da yazabilirsin. Erkek arkadaşından bu konuda utanmana gerek yok. Ama istersen izin isteyip tuvalete giderek oradan yapabilirsin aramanı.

 

En önemlisi şu: Gevşe ve buluşma esnasında kendin ol. Şov yapmaya çalışma. Kendini en ilginç ve heyecan verici insan gibi göstermeye uğraşma, kendin ol yeter. Sana çıkma teklif etti çünkü senden hoşlanıyor. Konuşmayı erkek arkadaşının yalnız başına yönlendirmesine izin verme. Arada bir sen de sorular sor. Okulunu, işini, arkadaşlarını sorabilirsin. Eğlen ve tadını çıkar.


İlk buluşma maceran nasıldı? Bize olanları ve bu buluşmayı güzel kılan şeyin ne olduğunu anlatmak ister misin?

 

İlk buluşmada ne giymeli? İşte önerilerimiz.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku