İlk buluşma rehberi

İlk buluşma rehberi

İşte sana hoşlandığın çocukla ilk buluşmanda aklında tutman gerekenlere dair güzel bir yazı.


Haftalardır onu gözlemliyordun, belki de aylardır… Onunla nasıl konuşman gerektiğini bulmak için ayna karşısında denemeler yaptın. Nihayet içgüdülerinin seni doğru yönlendirdiğini gördün ve onunla karşı karşıyasın. Sana çıkma teklif etti. Aman Allah’ım… Hemen endişelenmeye başlama. Bu rehberle, her şey yolunda gidecek ve muhteşem bir ilk buluşma yaşayacaksın. Birazcık şansa da ihtiyacın olacak tabii.

Buluşmaya hazırlanma

İlk buluşma için hazırlanırken kendini tuhaf hissedeceksin: Stres, endişe, ama daha önemlisi heyecan. Hazırlanmak birkaç gününü alabilir, bu yüzden zamanını doğru planla.

Ne giyeceksin? 

Buluşmadan önce giysi dolabından birkaç şey dene, en çok sevdiğini seç. Karmaşık, kafa karıştıran bir şeyler giyme sakın. Kıyafetin ne çok açık ne de çok kapalı olsun. Kendin gibi görün. Her şey düzgün olsun yeter. Eğer güzel bir restorana gideceksiniz, kot pantolon uygunsuz kaçar. Ama eğer bir filme gideceksiniz, yanında bir kazak olması iyi olur, sinema salonundaki havalandırma seni üşütebilir.

Planlama

Buluşma gününden önce hoşlandığın çocuğu ara ve birlikte plan yapın. Onun planladığı bir şeyler olmalı. Eğer yoksa sen bir plan öner. Buluşma yerini ve zamanını kesin olarak kararlaştırın.

Ne götürmeli? 

Çantanı iyice düzenle. Eğer adet dönemindeysen yanında ped olmalı mutlaka. Yoksa kendini zor durumda hissedebilirsin. Endişeli olduğun için kolayca terleyebilirsin. Bu yüzden yanında küçük bir deodorant olması iyi olur. Arada bir banyoya gidip kendine çekidüzen verirsin. Deodorantının ağır kokulu olmamasına dikkat et, ayrıca pudra da içermemeli. Yoksa kıyafetinde leke bırakabilir. Yanında mutlaka para, telefon ve bozukluk olmalı. Bütün bunları yanına aldıysan, artık hazırsın.

Buluşma günü

Nihayet buluşma günü geldi çattı. Güzel, ferah bir banyo yap. Banyonun kokusu cildine sinmeli. Koltuk altını temizle ve deodorant sık.

Ailene haber ver 

Ailene ya da ev arkadaşına kiminle, ne zaman buluşacağını ve eve ne zaman geleceğini söyle. Eğer ailen buluşma esnasında seni ısrarla ararsa, telefonu aç ve kısaca cevap ver, kısa mesaj da yazabilirsin. Erkek arkadaşından bu konuda utanmana gerek yok. Ama istersen izin isteyip tuvalete giderek oradan yapabilirsin aramanı.


En önemlisi şu: Gevşe ve buluşma esnasında kendin ol. Şov yapmaya çalışma. Kendini en ilginç ve heyecan verici insan gibi göstermeye uğraşma, kendin ol yeter. Sana çıkma teklif etti çünkü senden hoşlanıyor. Konuşmayı erkek arkadaşının yalnız başına yönlendirmesine izin verme. Arada bir sen de sorular sor. Okulunu, işini, arkadaşlarını sorabilirsin. Eğlen ve tadını çıkar.


İlk buluşma maceran nasıldı? Bize olanları ve bu buluşmayı güzel kılan şeyin ne olduğunu anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Yine mi sen?

Hayatına izinsiz giriş çıkış yapan bir erkek var mı?

Devamını oku

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku