İlk görüşte aşk, gerçek mi?

İlk görüşte aşk, gerçek mi?

Gözlerin kitlendi ve sanki bu gerçek aşk. İlk görüşte aşık olmak mümkün mü; burada keşfet!

 

Hiç ilk görüşte aşık oldun mu? İlk görüşte aşık olmak belki de gerçekten mümkün mü merak ediyorsun. Evet, gerçekten böyle bir şey var, ama bilim adamları bu durumu başka bir şekilde tanımlıyor; gençlik aşkı.


Doktorlar ilk görüşte aşık olmak için bir sürü çikolata yedikten sonra yaşadığımız duygunun aynı diyor.Vücudun nörotransmiter dopaminle birleşmiş bir dolu hormonu salgılarken, bir telaş hissedersin ve kafan doğal bir şekilde güzel olur. Göz bebeklerin büyür, kalbin daha güçlü atar, terlemeye başlarsın ve saç derindeki bezler bile yağ salgılar ve bu da saçlarında ekstra bir parlaklığa neden olur. Bu, aynen korktuğunda ya da sinirlendiğinde vücudunun gösterdiği tepkiyle hemen hemen özdeş bir tepkidir. Bilim adamları bu durumu “savaş ya da kaç tepkisi” olarak adlandırırlar, sadece aşık olduğunda kaçmak ya da savaşmak istemezsin.


Dünyadaki hiçbir araştırma ilk görüşte aşkın ve cicim aylarının çok da uzun sürmediği gerçeğini değiştiremez. Gerçek hayata dönüldüğünde cazibe kaybolur. Birdenbire onun komik ayakkabılar giydiğini ve futbol hakkında gerçekten çok konuştuğunu fark edersin. İlk görüşte aşkın ve çılgın hormonların etkisi dağılmaya başladığında, onun egosunun ne kadar büyük olduğunu anlarsın. Arzular, o ilk görüşte aşkın kıskacından kurtulduğunda, onun kesinlikle “doğru kişi” olmadığını görürsün.


Gerçek aşk için zamani sabır ve ilk görüşte aşkta yaşadıklarından çok daha fazla ayaklarını yerden kesecek bir heyecan gereklidir. Birbirinizi daha adamakıllı ve daha derinlikli tanımanızı içerir. Bir anda olmaz. Fakat eğer bu büyülü hislerin bazılarını yaşayabilecek kadar şanslıysan (dürüst, akıllı, merhametli, nazik prensin birden ortaya çıkana kadar), ilk görüşte aşkın tadını çıkar.


Hiç ilk görüşte aşık oldun mu? İlk aşkınla nasıl konuşacağını merak ediyor musun? Hadi, hemen oku.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

Evet

Fairy1905 21.05.2016

Evet ilk görüşte aşık oldum,ve hala da aşığım...

tabiki

kralınkızı 21.05.2016

tabiki gerçek

Öfke kontrolü: Çok sinirlendiğinde nasıl sakinleşeceksin?

Bu rehberle gergin anlarında nasıl sakinleşeceğini ve öfke kontrolünü adım adım öğrenebilirsin!

Devamını oku

Çekingenlikle ilgili 5 efsane

Kendini çok çekingen mi hissediyorsun? İşte burada çekingenlikle ilgili gerçekleri ve bunun üstesinden nasıl gelebileceğini bulabilirsin.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Çevreni genişlet, popülerliğini arttır!

Yepyeni arkadaşlarla tanışmak ve popülerliğini arttırmak ister misin? Öyleyse çekingenlikle baş etmeyi öğren. İşte sana öneriler…

Devamını oku

Sinsice yaklaşan regl döneminden korunmanın yolları

Regl sana sürpriz yapabilir. Kendi ninja hamlelerinle buna hazırlıklı olabilirsin. Nasıl mı? Süper tedbirli korumayla!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!