İlk görüşte aşk, gerçek mi?

İlk görüşte aşk, gerçek mi?

Gözlerin kitlendi ve sanki bu gerçek aşk. Bu mümkün mü; burada keşfet!


Hiç ilk görüşte aşık oldun mu? Belki de böyle bir şeyin gerçekten var olup olmadığını merak etmene neden oldu. Evet, gerçekten böyle bir şey var, ama bilim adamları bu durumu başka bir şekilde tanımlıyor; gençlik aşkı.


Doktorlar ilk görüşte aşkı bir sürü çikolata yedikten sonra yaşadığın duyguya benzetiyor. Vücudun nörotransmiter dopaminle birleşmiş bir dolu hormonu salgılarken, bir telaş hissedersin ve kafan doğal bir şekilde güzel olur. Göz bebeklerin büyür, kalbin daha güçlü atar, terlemeye başlarsın ve saç derindeki bezler bile yağ salgılar ve bu da saçlarında ekstra bir parlaklığa neden olur. Bu, aynen korktuğunda ya da sinirlendiğinde vücudunun gösterdiği tepkiyle hemen hemen özdeş bir tepkidir. Bilim adamları bu durumu “savaş ya da kaç tepkisi” olarak adlandırırlar, sadece aşık olduğunda kaçmak ya da savaşmak istemezsin.


Dünyadaki hiçbir araştırma ilk görüşte aşkın ve cicim aylarının çok da uzun sürmediği gerçeğini değiştiremez. Gerçek hayata dönüldüğünde cazibe kaybolur. Birdenbire onun komik ayakkabılar giydiğini ve futbol hakkında gerçekten çok konuştuğunu fark edersin. İlk görüşte aşkın ve çılgın hormonların etkisi dağılmaya başladığında, onun egosunun ne kadar büyük olduğunu anlarsın. Arzular, o ilk görüşte aşkın kıskacından kurtulduğunda, onun kesinlikle “doğru kişi” olmadığını görürsün.


Gerçek aşk için zamani sabır ve ilk görüşte aşkta yaşadıklarından çok daha fazla ayaklarını yerden kesecek bir heyecan gereklidir. Birbirinizi daha adamakıllı ve daha derinlikli tanımanızı içerir. Bir anda olmaz. Fakat eğer bu büyülü hislerin bazılarını yaşayabilecek kadar şanslıysan (dürüst, akıllı, merhametli, nazik prensin birden ortaya çıkana kadar), ilk görüşte aşkın tadını çıkar.


Hiç ilk görüşte aşık oldun mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Evet

Fairy1905 21.05.2016

Evet ilk görüşte aşık oldum,ve hala da aşığım...

tabiki

kralınkızı 21.05.2016

tabiki gerçek

Çevreni genişlet, popülerliğini arttır!

Yepyeni arkadaşlarla tanışmak ve popülerliğini arttırmak ister misin? Öyleyse işte sana öneriler…

Devamını oku

Çekingenlikle ilgili 5 efsane

Kendini çok çekingen mi hissediyorsun? İşte burada çekingenlikle ilgili gerçekleri ve bunun üstesinden nasıl gelebileceğini bulabilirsin.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Can sıkıntısıyla nasıl başa çıkılır?

Kötü ruh halinin cazibeni bozmasına izin verme. Bu yapılacak ve yapılmayacaklar listesiyle hüzünlü ruh halinden kurtul.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku