Genç kızların erkek arkadaşlarıyla ilk buluşmasıyla ilgili 3 ipucu

Genç kızların erkek arkadaşlarıyla ilk buluşmasıyla ilgili 3 ipucu

Yani, artık erkek arkadaşın var. Peki şimdi ne olacak? İşte burada sağlıklı bir ilişki için farklı ipuçlarını bulabilirsin.


Yeni biriyle çıkmaya başlamak gelmiş geçmiş en heyecanlandırıcı ve en tatlı telaşlardan birisidir. Hakkında uzun süredir düşündüğün ilk aşkın tarafından ayrıcalıklı bir ilgi görme ve aynı şekilde ilgi gösterme şansını yakaladın.


İlk başlarda, her şey çok yeni ve mükemmel gözükür. Siz ikiniz birlikte zaman geçirmeye başlarsınız. Her zaman istekli, sevimli, esprili, çok eğlenceli olmak ve hep doğru zamanda doğru şeyi söylemek ve bunu yaparken de olağanüstü görünmek ile ilgili hayaller kuruyorsun. İlk buluşma hayali tam da seninkilere uyuyor!


Fakat sonra, sorular üşüşmeye başlar: Ebeveynim bu buluşmam hakkında ne düşünür? Ona karşı hislerim neler? Nereye gideceğiz? Ne giyeceğim? Ve bu buluşma bir çıkma mı? Açıkça, ele alınacak birçok şey var.


Aşağıda, ilk defa “buluşma” sahnesine çıkan genç kızlara uyacak 3 ipucu bulabilirsin.

1. Erkek arkadaşınla çıkma konusunu ebeveyninle konuş

Elbette flört işleri baban ve annenin dönemine göre epey değişti ancak senin erkek arkadaş konusunu onlarla konuşman çok önemli.


Bu mevzularla ilgili açık olmak ebeveyninle olan ilişkini de güçlendirecek ve onlar soru sordukça ve onların bu konu hakkındaki fikirlerini tartıştıkça hislerini daha iyi anlamaya başlayacaksın.

2. Sınırlarını iyi belirle

Sağlıklı bir ilişki için sınırları iyice belirlemek çok önemlidir. Hiç kimsenin seni henüz hazır olmadığını hissettiğin etkinliklere dahil etmek için konuşmalarına izin verme. Eğer birisi senin istemediğin bir şeyi yapmaya zorlarsa, kendini hemen o durumdan kurtar ve ilişkiyi bitir. Mevzu flört etmek ise bir diğerinin sınırlarına saygı durmak tartışmaya kapalı bir konudur. Birisiyle çıkmak eğlenceli olmalı ve birbirinize saygılı davranmalısınız. Eğer aranızda saygı yoksa, doğru çocukla beraber değilsin demektir.

3. Bir erkek arkadaşının olması meselesini çok da abartma

Hayatının geri kalanını birlikte geçireceğin çocukla büyük ihtimalle orta okulda ya da lisede tanışmayacaksın. Bu yüzden, sadece erkek arkadaşınla takılmak için, uzun yıllara dayanan arkadaşlıklarını ikinci plana atma ve arkadaşlarınla yaptığınız planları iptal etme.


Ayrıca şöyle korkunç bir durum da olabilir: Sen ve en yakın arkadaşın aynı çocuğa aşık olabilirsiniz. İşte bizim tavsiyemiz: Çok uzun bir süre çıkamayacağın bir erkek için arkadaşını terk etme. İlişkiler biter. Sen kalbin kırılmış ve moralin bozuk bir şekilde kendini en yakın arkadaşının yanında bulursun! 


Bizimle paylaşmak istediğin başka bir ipucu var mı? Paylaşarak başka bir genç kızın ilk çıkma deneyimine yardımcı olabilirsin.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Hoşlandığın çocuk arkadaşın mı yoksa sevgili mi olacaksınız?

Sen ve hoşlandığın çocuk zamanın çoğunu beraber geçiriyorsunuz yine de birbirinizin boğazına yapışmadınız. Bu onun sizi sadece arkadaş olarak gördüğünü gösterir. Dünyanın en karmaşık ve sinir bozucu durumu.

Devamını oku

Regl sancılarıyla başa çıkmanın 5 yolu

Can sıkıcı regl sancıları varken kendini nasıl daha iyi hissedersin?

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!