Kendini de aşkını da yenile!

Kendini de aşkını da yenile!

Sevgililer Günü öncesinde hem sevgilini bir kez daha etkilemek hem de güzelliğine güzellik katmak istiyorsan, işte 13 Şubat günü için saat saat önerilerin!

08:00

Güzel bir uyku ile günü karşılamalısın. Bir gün öncesinde, normal saatinden 1 saat önce yatmanda ve iyice dinlenmende yarar var.

09:00

Kalkıp elini yüzünü yıkadıktan sonra güzel bir kahvaltı yapmalısın. Ağır yiyeceklerden kaçınmaya özen göstermelisin. Kahvaltı sonuna doğru bir dilim reçelli ekmek yemeyi ihmal etme. Çünkü tatlı ve hafif yiyecekler ile vücuduna mutluluk hormonu salgılarsın!

10:00

Spor zamanı! Ama öncelikle vücudunu spora hazırlamalısın. İşte ısınmak için rahatlıkla yapabileceğin egzersizler...


Baş ve boyun egzersizleri


*Dik bir şekilde ayakta dur ve nefes alırken başını mümkün olduğunca arkaya doğru ger. Nefesini verirken başını iyice öne eğerek çeneni göğsüne değdirmeye çalış.


*Başın dik durumda nefes alırken, çeneni düz bir hareketle sağ omuz hizasına gelinceye kadar çevir. Nefes verirken başını eski durumuna getir. Daha sonra aynı egzersizi sola doğru tekrarla.


Omuz ve kol egzersizleri


*Ayakta dik bir şekilde dur. Nefes alırken omuzlarını kulakların hizasına kaldırıp nefes verirken omuzlarını indir.


*Sonrasında her iki omzunla 4 kere öne, 4 kere de arkaya doğru daire çiz.


*Yarım litrelik pet su şişelerinin içine su doldur ve iki eline al. Kollarını yana doğru 20 kez açıp kapa. Hareketi 20 kez tekrarla.


Bacak ve ayak egzersizi


*Yere uzan, ellerini belinin yan kısımlarından kavra ve ayaklarını havalandır. Ortalama 15 dakika bisiklet çeviriyormuş gibi bacaklarını çalıştır.


Karın egzersizi


*Yere uzan. Ayaklarını, bir koltuğun altına sok. Belinden destek alarak vücudunu kaldır. Bu hareketi 10-15 dakika tekrarla.


12:00

Yemek vakti! Aşırıya kaçmamak şartıyla etli, tavuklu ya da balıklı salata yiyebilirsin.

13:00

Sıra geldi bakıma… İşe vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtularak başla. Bunun için pek çok alternatifin var. Jilet, epilasyon aleti, tüy dökücü kremler ve klasik ağda yöntemi... Bunlardan tenine, daha doğrusu sana uygun olanını seçip kıl tüy olayını bir an önce çözmelisin…

14:00

Bu kadar terleme üzerine güzel bir banyo keyfi iyi gider. İsteğine bağlı olarak sabun ya da duş jeli tercih edebilirsin. Banyo keyfini yapmadan önce, ellerinle hazırlayacağın karışımlarla kendini şımartabilirsin.


İşte önerilerin…


Güllü banyo tuzu


Malzemeleri karıştır, banyo tuzunu kendin hazırla!


Malzemeler:


- 1 kase kurutulmuş gül yaprağı


- 1 tatlı kaşığı lavanta yağı


- 1 tatlı kaşığı gül suyu


Hazırlanışı: Tüm malzemeyi bir kasenin içinde karıştır ve önceden doldurduğun küvete dök.


Suyun çok sıcak olmamasına dikkat et ve ardından yaklaşık 20 dakika kadar gözlerin kapalı bir şekilde suda uzan.


Nemlendirici bal maskesi


Soğuk kış günlerinde cildini mutlaka nemlendirici kullanarak yumuşatmalısın. Hazırlaması kolay bu karışımla, bunu başarabilirsin!


Malzemeler:


- 1 yumurtanın akı


- 1 tatlı kaşığı bal


- 3 tatlı kaşığı süt tozu


- 5 kapsül E Vitamini


Hazırlanışı: Bir kasenin içinde önce yumurta akını ve balı çırp. E Vitamini kapsüllerini aç ve süt tozuyla beraber karışıma ekle. Malzemenin tümü pürüzsüz hale gelene kadar güzelce karıştır.


Yüzünü yıka ve kurula. Ardından ince bir tabaka halinde yüzüne sür. Gözlerine gelmemesine dikkat et. Maskeyi cildinde yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durula.


Besleyici saç bakım kremi


Saçlarının parlak ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, kendi ellerinle saç bakım kremi hazırlayabilirsin!


Malzemeler:


- 1 tatlı kaşığı zeytinyağı


- 1 yumurta sarısı


- Yarım avokado


- 5 kapsül E Vitamini


Hazırlanışı: Bir kasenin içinde zeytinyağı ile yumurta sarısını çırp. E vitamini kapsüllerini aç ve avokado ile beraber karışıma ekledikten sonra tüm malzemeyi güzelce karıştır. Bu karışımı saçlarına sür ve annenin mutfakta kullandığı naylon streç filmler ile saçını sar. Dilersen üzerine bir havlu da sarabilirsin. Bu şekilde yaklaşık 15 dakika bekle ve sonra durula. Farkı göreceksin!

16:00

Vücudunu nemlendirme vakti. Nemlendirici kremini tüm vücuduna daireler çizerek sür ve aynı zamanda masaj yap.

17:00

Vücudunu susuz bırakmamalısın! Öncelikle suyunu iç, sonrasında da tercihine bağlı olarak süt veya meyve suyu...

17:15

Pedikür ve manikür yapmak artık çok kolay. Hızlı manikür setleri ile sen de evde kolaylıkla bu işi yapabilirsin.


Hızlı ve kolay manikür: Etlerinin yumuşaması için ellerini ya da ayaklarını ılık bir suda 5 dakika beklet. Sonrasında hızlı ve kolay yapacağın manikürü el ya da ayak parmaklarına dairesel şekilde sür ve 10 dakika bekle. Ellerini ılık suyla tekrar yıka ve havlu ile el ya da ayak bölgeni pompalayarak kurut. Törpü yardımıyla tırnaklarına şekil ver. Nemlendirici sürüp 2 dakika bekledikten sonra istediğin renk ojeni sür.

18:00

Sıra kaşlarında… Cımbız yardımıyla kaşlarının etrafındaki fazlalıkları temizle.

19:30

Akşam yemeğinde sarımsak, soğan gibi ağzının kokmasına neden olabilecek yiyeceklerden ve gz yapan yemeklerden uzak durmalısın.

20:00

Eğer ertesi gün kuaföre gitmeyi düşünmüyorsan, yatmadan önce saçlarını bigudilerle sarabilir, 14 Şubat’ta dalgalı saçlarınla erkek arkadaşını büyüleyebilirsin!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku

Erkekler iyi birer arkadaş olabilir mi?

Erkekler en iyi arkadaş kumaşına sahip mi? Keşfet!

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Kendi yüz maskeni kendin yap

Kuru ve pul pul dökülen bir cildin mi var? İşte sana gereken maske tarifi burada. Gerçekten! Bütün malzemeleri evde bulabilirsin.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku