Sevgilin Olmamasının 7 Mükemmel Yanı

Sevgilin Olmamasının 7 Mükemmel Yanı

Bir sevgiliye ihtiyacın olduğunu mu düşünüyorsun? Bir daha düşün istersen! Senin gibi ergenlik çağında bir kız için, hayat sevgili olmadan da harikadır.

 

Bütün yakın arkadaşlarının erkek arkadaşları var. Eminiz sen de sevgilin olsa hayat ne güzel olurdu diye düşünmeye başlamışsındır. Bu düşünceyi hemen bir kenara at! Sevgilisi olan arkadaşların onlara bağlı yaşarlarken, senin eğlenmek için çok daha fazla zamanın olacak. Bize inanmıyor musun? Kafanda bazı şüpheler varsa, sevgilin olmamasının neden harika olduğunu sana 7 maddeyle hatırlatalım.

Ne Kadar Kalabalık O Kadar İyi

Bazen belki kız arkadaşlarını, yeni sevgililerine kaptırmışsın gibi hissedebilirsin. Ama şöyle düşün: Arkadaş çevren iki katına çıktı! Arkadaş gruplarıyla birlikte yapılabilecek o kadar çok şey var ki. Mesela bowling oynamak gibi aktiviteler daha çok insan katıldığında daha zevkli olur. Eğer arkadaşlarının erkek arkadaşları eğlenceli tiplerse, onların da arkadaşları muhtemelen öyledir. Ne kadar şanslısın! Romantik ilişki baskısı olmadan başka erkeklerle tanışmak ve arkadaş grubunu genişletmek sence de muhteşem değil mi?

İlişki Sorunlarından Uzaktasın

Evet, belki arkadaşlarının sevgilileriyle yaşadıkları sorunları bazen biraz dinlemek zorunda kalıyorsundur. Ama neyse ki sen böyle şeylerle uğraşmak zorunda değilsin. Sinemada film seçerken, şu yeni aşk filmi mi, yoksa o robotlu aksiyon filmi mi diye tartışmak mı? Hiç sana göre değil! Sen istediğin filmi seçmekte ve izlemekte özgürsün!

Kız Kıza Eğlencenin Tadı Başka!

“Kız kıza” eğlenmenin muhteşem bir şey olmasının bir sebebi var. Çünkü gerçekten muhteşem! Canınız istediği kadar saç modellerinden ve alışverişten bahsedebilirsiniz. Kimse konuyu zombilere ya da bilgisayar oyunlarına çevirmez. Ama sevgilisi olan arkadaşlarınla kız kıza vakit geçirmek istediğinde, onlara bunu nazikçe teklif etmeye dikkat et. “Bir kere de sevgilileriniz olmadan, kız kıza bir şey yapamaz mıyız?” demek yerine, “Ne zamandır manikür yapmak istiyorum. Kız kıza bir manikür partisi vermeye dersiniz?” diye sor.

Kankan Erkek, Kime Ne?

Sevgililer bazen kıskanç olurlar. Sence olmalılar mı? Biz öyle düşünmüyoruz. Ama neyse ki senin sevgilin yok, bu yüzden kankanla dondurma yemeye gittiniz diye, birilerinin sorun çıkarmasından endişe etmene de gerek yok.

İstediğin Zaman Kız Arkadaşlarının Yardımına Koşabilirsin

Diyelim yakın bir kız arkadaşın senden ödevine yardım etmeni istedi. Ya da sadece seninle bir araya gelip kek yapmak istiyor. Tüm bunları rahatlıkla yapabilirsin. Çünkü kız arkadaşınla olmak için, birlikte yaptığınız planları iptal etmene kızacak bir sevgilin yok. Hem yarın öbür gün, o kız arkadaşın fazladan bir konser bileti olduğunda kimi davet edecek? Tabii ki seni: Tek gerçek dostu. Kız arkadaşların değeri ölçülemez.

Hayat Boyu Sürecek Dostluklara Önem Ver

Elbette sen ve kankan bazen sürtüşme yaşıyorsunuzdur. Ama işin gerçeği şu ki, arkadaşlıklar, romantik ilişkilere göre çok daha fazla zorluğu aşıp çok daha uzun süre devam ederler. Bundan yıllar sonra, sahip olduğun bütün arkadaşlıklar için teşekkür edeceksin. Yaşadığın ayrılık acıları içinse o kadar teşekkür etmeyebilirsin.

Kendine Zaman Ayırmanın Ayrıcalığı

Yalnız olmak sanki kötü bir şeymiş gibi bilinir. Ama aslında kötü değildir. İnsanın kafasını dinleyebilmesi, düşünebilmek için kendine vakit ayırması, ona çok şeyler öğretebilir! Yani eğer, bütün arkadaşların dışarıda sevgilileriyle dolaşıyor olsalar da sen sahip olduğun kişisel özgürlük için teşekkür etmelisin. Canın isterse patenlerini kapıp mahallede bir tur atarsın ya da odana çekilip ojeyle desen yapma becerilerini geliştirirsin.

Sevgilin olmamasının en güzel yanı ne?

 

Sevgililer Günü'nü yalnız mı geçiriyorsun? Bakalım senin için nasıl etkinlikler hazırlamışız!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku