Uzun mesafeli ilişki için tavsiyeler

Uzun mesafeli ilişki için tavsiyeler

Uzaklara gitmiş erkek arkadaşla iyi bir ilişkiye sahip olabilmek için bilgelik dolu sözler.


Güle güle demeye başladın ve boğazında giderek büyüyen bir yumru hissediyorsun. Miden düğümleniyor. Onu aylarca göremeyeceğin için gözyaşlarını içine akıtıyorsun. Yarın sabah uyandığında, o senin yüzlerce belki de binlerce kilometre uzağında olacak. Uzun mesafeli aşıkların dünyasına hoş geldin!


Bazı uzun mesafeli ilişkiler gerçekten devam eder. Bazı çiftler lisede çıkmaya başlar, farklı şehirlerde farklı üniversitelere gider ve sonunda bir araya gelirler. Bazı çiftler yaz tatilinde tanışırlar ve çıkmaya başlarlar ancak yıl boyunca birbirlerini sıkça ziyaret ederler ve birlikte olmayı sürdürürler.


Peki, beraber kalabilmenin sırrı nedir?

1. Hislerin Konusunda Gerçekçi Ol

Çoğu erkek için sağlam temelli bir ilişki önemlidir. Birbirinize kendinizi ne kadar yakın hissediyorsunuz? Eşit bir şekilde ilişkiye dahil oluyor musunuz? Erkek arkadaşının ne söylediğinin ötesine bakmaya ve nasıl davrandığıyla ilgilenmeye çalış. Erkek arkadaşın gelecekle ve birbirinizi ne zaman göreceğinizle ilgili konuşuyor mu? Ya da bu konuya sadece ara sıra mı değiniyor?

2. Hayalle Gerçeği Birbirinden Ayır

Birbirinizle ne sıklıkla iletişime geçiyorsunuz? Erkek arkadaşın senin onu aradığın kadar seni arıyor mu? Bazı erkekler uzaklaştıklarını hissetmeye başladıklarında ya da başka biriyle çıkmak istediklerinde bir ilişkiyi bitirmek konusunda dürüstlerdir. Ama bazı erkekler de DEĞİLDİR. Bu yüzden, onun örneğin bir Cuma akşamı evde oturup seninle ilgili hayallere daldığı gibi bir düşünceye kendini kaptırdıysan, bunun gerçeklerle alakası olmayabileceğine de hazırlıklı olmalısın.

3. Güle Güle Demeye Alış

Erkek arkadaşınla ilk kez vedalaştığın zaman sadece birçoğunun ilkidir. Birbirinizi her ziyaret ettiğinizde bu çileyi tekrar yaşamaya hazırlıklı olun. Bu duygusal olarak çok yorucu olabilir, bu yüzden kalp sızısına hazır olup olmadığına karar vermelisin.

4. Birbirinizi Mümkün Olduğu Kadar Çok Ziyaret Edin

Telefon ya da video görüşmeleri sizi iletişim halinde tutar ancak yüz yüze görüşmek çok daha fazla anlam ifade eder. Çoğu erkek için yakınlık ortak paylaşılan deneyimlerden gelir. Genç kızlar içinse samimiyet muhabbetten gelir. Telefonda konuştuğunuz zaman, kendini yakın hissedebilirsin ama maalesef bu başka bir erkekler Mars’tan kadınlar Venüs’ten mevzularından biridir.

5.İlişkini Tanımla 

Tamamen kendini adamış ve dışa kapalı mısın? Başka birileriyle görüşüyorsanız bunu birbirinize söyleyecek misiniz? Bunu en baştan konuşmak, sonrasında böyle bir durum ortaya çıkarsa bununla başa çıkmayı kolaylaştıracaktır.

6. Hayatı Yaşa

Sizin ilişkiniz sosyal ya da bunun gibi fırsatları kaçırmanıza mı neden oluyor? O partiye sırf arkadaşlarının orada erkeklerle tanışacağı ve senin de zaten bir erkek arkadaşın olduğu için mi gitmedin ve evde kalıp ayak tırnaklarına oje sürdün? Sadece erkek arkadaşın olduğu için hayatı erteleme. Sizin ikinizin ilişkisi yürür ya da yürümez, üzgün olmak mutluluk için şansını arttırmaz.


Hiçbir ilişki kolay değildir, erkek arkadaşın kapı komşun olsa bile! İçindeki sese kulak ver. Eğer bu ilişkinin ayrı olmanızdan kaynaklanan sıkıntıların üstesinden gelecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorsan bunu sürdürmeye çalış. Aşkla ve birbirinize adanmışlığınızla birlikte dürüstlük aranızda ne kadar kilometre olduğuna bakmaksızın, hak ettiğiniz sağlıklı ilişkiyi getirecektir.


Sen de uzun mesafeli bir ilişki içerisinde misin? Nasıl sürdürüyorsunuz?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Ilk deneme

Seamovie 22.03.2017

Selam selam selam

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku