Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

 

Okul tatil oldu. Şimdi bu kısacık ama çok özel zamanda ne yapacaksın? İşte sana, bu kısa bahar tatilinden hayat boyu aklında kalacak anılar bırakmanın yolları…


1. Aklını kullan: Ebeveynlerin bu yolculuğa çıkmana izin verirken senin zekana ve becerilerine güvendiklerini göstermiş oldular. Sen de onların güvenlerini kaybetmek istemezsin. O zaman gerçekten zekice davranman gerekir.


2. Ne kadar paraya ihtiyaç duyabileceğini önceden hesaplamaya çalış. Bahar tatili öncesinde bu parayı biriktirmeye başla. Alacağın hediyeler için de ayrıca bütçe yap.


3. Mümkünse biletini erkenden al ve kalacağın otel ya da pansiyonda yer ayırt. Herkesin gitmek istediği yerlerde odalar hemen tutulur.


4. Dikkat et! Aman paranı çaldırma ve bunun için de gerçekten güvenilir yerlerde dolaş. Tatilde başına gelebilecek en kötü şey soyulmak.


5. Etrafındaki insanlara kendi bahar tatillerinde daha önce ne yaptıklarını sor. Hatalarını öğren ve kendin için küçük bir yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi hazırla.


6. Fazla alışveriş yapma. Gerekli şeyleri listele ve sende zaten yoklarsa al. Dolabında zaten var olan şeyler için paranı harcama.


7. Gidip kalacağın yerlerin telefon ve adreslerini, ayrıca bağlantı kişilerinin adlarını ebeveynlerine mutlaka ver. Gittiğin zaman onları ara. Yolculuk esnasında kimseye kimlik numaranı ve kredi kartı bilgilerini verme. Özellikle telefonda kimseyle bu bilgileri paylaşma. Başka birinin eğlencesi olurken zor durumda kalmak istemezsin.


8. Bahar tatilinde Güneşten korun. Bunun için mutlaka krem kullan. 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalacağın her yerde önlem al.


Bahar tatilinde nereye gitmek istiyorsun?

 

Eğitimini yurt dışında mı almak istiyorsun? Bahar tatilini değerlendir, yurt dışı eğitim için yazımıza göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

Devamını oku

Anneni mutlu et: Her şeyi kolaylaştır

Odanı toplayıp temizlerken, dağınıklıktan kurtulmanın kolay yollarını da bul…

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku