Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

 

Okul tatil oldu. Şimdi bu kısacık ama çok özel zamanda ne yapacaksın? İşte sana, bu kısa bahar tatilinden hayat boyu aklında kalacak anılar bırakmanın yolları…


1. Aklını kullan: Ebeveynlerin bu yolculuğa çıkmana izin verirken senin zekana ve becerilerine güvendiklerini göstermiş oldular. Sen de onların güvenlerini kaybetmek istemezsin. O zaman gerçekten zekice davranman gerekir.


2. Ne kadar paraya ihtiyaç duyabileceğini önceden hesaplamaya çalış. Bahar tatili öncesinde bu parayı biriktirmeye başla. Alacağın hediyeler için de ayrıca bütçe yap.


3. Mümkünse biletini erkenden al ve kalacağın otel ya da pansiyonda yer ayırt. Herkesin gitmek istediği yerlerde odalar hemen tutulur.


4. Dikkat et! Aman paranı çaldırma ve bunun için de gerçekten güvenilir yerlerde dolaş. Tatilde başına gelebilecek en kötü şey soyulmak.


5. Etrafındaki insanlara kendi bahar tatillerinde daha önce ne yaptıklarını sor. Hatalarını öğren ve kendin için küçük bir yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi hazırla.


6. Fazla alışveriş yapma. Gerekli şeyleri listele ve sende zaten yoklarsa al. Dolabında zaten var olan şeyler için paranı harcama.


7. Gidip kalacağın yerlerin telefon ve adreslerini, ayrıca bağlantı kişilerinin adlarını ebeveynlerine mutlaka ver. Gittiğin zaman onları ara. Yolculuk esnasında kimseye kimlik numaranı ve kredi kartı bilgilerini verme. Özellikle telefonda kimseyle bu bilgileri paylaşma. Başka birinin eğlencesi olurken zor durumda kalmak istemezsin.


8. Bahar tatilinde Güneşten korun. Bunun için mutlaka krem kullan. 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalacağın her yerde önlem al.


Bahar tatilinde nereye gitmek istiyorsun?

 

Eğitimini yurt dışında mı almak istiyorsun? Bahar tatilini değerlendir, yurt dışı eğitim için yazımıza göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

En güzel pijama partisini veren kız sen ol. Arkadaşlarının bayılacağı parti fikirlerine göz at.

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku