Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!


Okul tatil oldu. Şimdi bu kısacık ama çok özel zamanda ne yapacaksın? İşte sana, bu kısa bahar tatilinden hayat boyu aklında kalacak anılar bırakmanın yolları…


1. Aklını kullan: Ebeveynlerin bu yolculuğa çıkmana izin verirken senin zekana ve becerilerine güvendiklerini göstermiş oldular. Sen de onların güvenlerini kaybetmek istemezsin. O zaman gerçekten zekice davranman gerekir.


2. Ne kadar paraya ihtiyaç duyabileceğini önceden hesaplamaya çalış. Bahar tatili öncesinde bu parayı biriktirmeye başla. Alacağın hediyeler için de ayrıca bütçe yap.


3. Mümkünse biletini erkenden al ve kalacağın otel ya da pansiyonda yer ayırt. Herkesin gitmek istediği yerlerde odalar hemen tutulur.


4. Dikkat et! Aman paranı çaldırma ve bunun için de gerçekten güvenilir yerlerde dolaş. Tatilde başına gelebilecek en kötü şey soyulmak.


5. Etrafındaki insanlara kendi bahar tatillerinde daha önce ne yaptıklarını sor. Hatalarını öğren ve kendin için küçük bir yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi hazırla.


6. Fazla alışveriş yapma. Gerekli şeyleri listele ve sende zaten yoklarsa al. Dolabında zaten var olan şeyler için paranı harcama.


7. Gidip kalacağın yerlerin telefon ve adreslerini, ayrıca bağlantı kişilerinin adlarını ebeveynlerine mutlaka ver. Gittiğin zaman onları ara. Yolculuk esnasında kimseye kimlik numaranı ve kredi kartı bilgilerini verme. Özellikle telefonda kimseyle bu bilgileri paylaşma. Başka birinin eğlencesi olurken zor durumda kalmak istemezsin.


8. Güneşten korun. Bunun için mutlaka krem kullan. 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalacağın her yerde önlem al.


Bahar tatilinde nereye gitmek istiyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam

Devamını oku

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Sıcağı yen! Yazın hayatta kalma rehberi

Plajda ve evin arka bahçesinde, kendini sıcaktan, güneşten, sivrisineklerden ve yazın zorlu koşullarından korumayı öğren.

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku