Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

 

Okul tatil oldu. Şimdi bu kısacık ama çok özel zamanda ne yapacaksın? İşte sana, bu kısa bahar tatilinden hayat boyu aklında kalacak anılar bırakmanın yolları…


1. Aklını kullan: Ebeveynlerin bu yolculuğa çıkmana izin verirken senin zekana ve becerilerine güvendiklerini göstermiş oldular. Sen de onların güvenlerini kaybetmek istemezsin. O zaman gerçekten zekice davranman gerekir.


2. Ne kadar paraya ihtiyaç duyabileceğini önceden hesaplamaya çalış. Bahar tatili öncesinde bu parayı biriktirmeye başla. Alacağın hediyeler için de ayrıca bütçe yap.


3. Mümkünse biletini erkenden al ve kalacağın otel ya da pansiyonda yer ayırt. Herkesin gitmek istediği yerlerde odalar hemen tutulur.


4. Dikkat et! Aman paranı çaldırma ve bunun için de gerçekten güvenilir yerlerde dolaş. Tatilde başına gelebilecek en kötü şey soyulmak.


5. Etrafındaki insanlara kendi bahar tatillerinde daha önce ne yaptıklarını sor. Hatalarını öğren ve kendin için küçük bir yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi hazırla.


6. Fazla alışveriş yapma. Gerekli şeyleri listele ve sende zaten yoklarsa al. Dolabında zaten var olan şeyler için paranı harcama.


7. Gidip kalacağın yerlerin telefon ve adreslerini, ayrıca bağlantı kişilerinin adlarını ebeveynlerine mutlaka ver. Gittiğin zaman onları ara. Yolculuk esnasında kimseye kimlik numaranı ve kredi kartı bilgilerini verme. Özellikle telefonda kimseyle bu bilgileri paylaşma. Başka birinin eğlencesi olurken zor durumda kalmak istemezsin.


8. Bahar tatilinde Güneşten korun. Bunun için mutlaka krem kullan. 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalacağın her yerde önlem al.


Bahar tatilinde nereye gitmek istiyorsun?

 

Eğitimini yurt dışında mı almak istiyorsun? Bahar tatilini değerlendir, yurt dışı eğitim için yazımıza göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Kış hüznüyle başa çıkmanın 8 yolu

Soğuk ve gri kış günlerini ısıtıp aydınlatmak için sıcak ve renkli fikirlere ihtiyacın olacak. Bu yazıyı okumakla yetinme, siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku

Küçük parti oyunlarıyla her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi ve parti oyunları! Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!