Baloya 24 saat kala

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!


Aradığın elbiseyi buldun, saçlarını yaptırdın ve artık baloya saatler var. Paniğe kapılmadan son hazırlıklarını yapacak ve durumu gözden geçireceksin. Aşağıdaki önerileri okursan, mezuniyet balosuna hiç stres yaşamadan hazır hale gelebilir, eğlencenin tadını çıkardığın, heyecanlı ve asla unutmayacağın bir gece yaşayabilirsin.

Uykuyu ihmal etme

“Güzellik uykusu” diye bir söz icat edilmesinin haklı bir nedeni var. Böylesi büyük bir geceden önce yeterince uyumazsan, arkadaşlarınla birlikte olacağın bu özel gecede arzu ettiğin kadar enerjik ve güzel de görünemezsin. İyice dinlenmek, yapacağın makyajın yüzünde daha iyi görünmesini sağlar.

İyi bir kahvaltı

Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamak her gün için iyi bir fikirdir. Ama özellikle bu türden özel günlerde kahvaltı daha da büyük bir önem taşır. Çünkü önünde uzun mu uzun neredeyse tamamını ayakta geçireceğin bir gün var, enerjiye ihtiyacın olacak. Kahvaltıyı ihmal etme!

Randevularına zamanında git

Balodan önce yapman gereken bir sürü şey olacak. Mesela kuaföre gideceksin ve orada da bekleyen bir sürü başka insanla karşılaşacaksın. Yerinde olsam kuaföre randevu saatinden birkaç dakika önce giderdim. Böylece kuaförümle uygulayacağım saç modeli hakkında biraz daha konuşma fırsatı yakalamış olurdum çünkü. Sonrasında gideceğin her yere de yine zamanında giderek ve bunun için randevularını iyi düzenleyerek kendini stres ve acele etme zorunluluğundan kurtarabilirsin. Kuaförden çıkarken bahşiş bırakmayı unutma.

Planları gözden geçir, biletleri kontrol et

Her şey tamam, giyinmek ve makyaj için eve döndün. Bütün ayrıntıları gözden geçir. Balo öncesi gideceğiniz lokantada rezervasyonlarınız tamam mı, hangi taşıma aracıyla gideceksin oraya, fotoğrafları kim çekecek vb. soruları kendine sor ve cevapla. Çıkmadan yanına alacaklarını bir kez daha kontrol et mutlaka.


Mezuniyet balosu gibi senin için önemli bir olayda unutkanlık yüzünden başına istenmeyen şeyler geldiği oldu mu? Nasıl çözdün problemi? Bize anlatır mısın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yaz sıkıntısına karşı 6 çare

Eğlenceyi keşfet! Gayet ekonomik birkaç önlemle yazın en sıcak günlerini bile sıkıcılıktan kurtarabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam

Devamını oku

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku