Baloya 24 saat kala

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!


Aradığın elbiseyi buldun, saçlarını yaptırdın ve artık baloya saatler var. Paniğe kapılmadan son hazırlıklarını yapacak ve durumu gözden geçireceksin. Aşağıdaki önerileri okursan, mezuniyet balosuna hiç stres yaşamadan hazır hale gelebilir, eğlencenin tadını çıkardığın, heyecanlı ve asla unutmayacağın bir gece yaşayabilirsin.

Uykuyu ihmal etme

“Güzellik uykusu” diye bir söz icat edilmesinin haklı bir nedeni var. Böylesi büyük bir geceden önce yeterince uyumazsan, arkadaşlarınla birlikte olacağın bu özel gecede arzu ettiğin kadar enerjik ve güzel de görünemezsin. İyice dinlenmek, yapacağın makyajın yüzünde daha iyi görünmesini sağlar.

İyi bir kahvaltı

Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamak her gün için iyi bir fikirdir. Ama özellikle bu türden özel günlerde kahvaltı daha da büyük bir önem taşır. Çünkü önünde uzun mu uzun neredeyse tamamını ayakta geçireceğin bir gün var, enerjiye ihtiyacın olacak. Kahvaltıyı ihmal etme!

Randevularına zamanında git

Balodan önce yapman gereken bir sürü şey olacak. Mesela kuaföre gideceksin ve orada da bekleyen bir sürü başka insanla karşılaşacaksın. Yerinde olsam kuaföre randevu saatinden birkaç dakika önce giderdim. Böylece kuaförümle uygulayacağım saç modeli hakkında biraz daha konuşma fırsatı yakalamış olurdum çünkü. Sonrasında gideceğin her yere de yine zamanında giderek ve bunun için randevularını iyi düzenleyerek kendini stres ve acele etme zorunluluğundan kurtarabilirsin. Kuaförden çıkarken bahşiş bırakmayı unutma.

Planları gözden geçir, biletleri kontrol et

Her şey tamam, giyinmek ve makyaj için eve döndün. Bütün ayrıntıları gözden geçir. Balo öncesi gideceğiniz lokantada rezervasyonlarınız tamam mı, hangi taşıma aracıyla gideceksin oraya, fotoğrafları kim çekecek vb. soruları kendine sor ve cevapla. Çıkmadan yanına alacaklarını bir kez daha kontrol et mutlaka.


Mezuniyet balosu gibi senin için önemli bir olayda unutkanlık yüzünden başına istenmeyen şeyler geldiği oldu mu? Nasıl çözdün problemi? Bize anlatır mısın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Küçük partilerle her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi. Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Bir partide nasıl davranılır?

İster doğum günü partisi olsun, ister mezuniyet balosu… Davranışlarınla herkesi nasıl büyüleyebileceğini biliyor musun?

Devamını oku

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

Devamını oku

Yaz için kolay saç modelleri

Yaza da fazla zaman kalmadı değil mi? Saçların hazır mı? İşte sana birkaç yazlık saç modeli fikri.

Devamını oku

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku