Bir partide nasıl davranılır?

Bir partide nasıl davranılır?

İster doğum günü partisi olsun, ister mezuniyet balosu… Davranışlarınla herkesi nasıl büyüleyebileceğini biliyor musun?


İster partiyi sen düzenliyor ol, ister bir arkadaşının düzenlediği partiye katıl. Belki de mezuniyet balosu yaklaşıyordur. Bu yazıda nasıl davranacağın hakkındaki ipuçlarıyla partideki herkesle arkadaş olabilirsin. Üstelik bütün gece en çok eğlenen sen olacaksın.

1. Partide ne konuşacaksın?

Gittiğin kurslar, hayvan sığınağında yaptığın gönüllü işler… Her ne olursa olsun, partide konuşacak bir şeyler oluştur kafanda. Hakkında konuştuğun şey herkesi eğlendirecek, neşelendirecek, onların ilgisini çekecek türden olmalı.

2. Kendini etkilemek için giyin 

Kendini herkese beğendirmek için değil, olmak istediğin gibi olmak için giyin. Nasıl görünmek istiyorsun? Şimdi giysi bulma zamanı. Kendi görüntünü sevmek ya da kendin gibi görünmek senin de neşeli olmanı sağlayacak. Dolabında partiye giyecek hiçbir şey yok mu? Giysilerinden birini neşeli aksesuarlarla süsleyebilirsin. Bu aksesuarlar pahalı olmak zorunda değil. Ayrıca partiden önce indirim yapan mağazalara ve ikinci el dükkanlarına şöyle bir bak. Mutlaka hoşuna gidecek bir şeyler bulursun.

3. En sevdiğin arkadaşınla git

Bir partide en gerekli şey, konuşabileceğin birilerinin etrafta olduğunu bilmektir. Böylece kendini yalnız kaldığın zamanlarda dışlanmış ve sıkılmış hissetmezsin. Parti sahibine önceden sorarak en sevdiğin arkadaşını da yanında götür, hatta partiye birlikte hazırlanın. Parti mekanına birlikte gittiğinizde insanları birlikte selamlayın ve bırakın eğlence kendi akışında devam etsin. 

4. Sosyalleş

Yanında en yakın arkadaşını götürdün ama birbirinize yapışık olmak zorunda değilsiniz. Onun da senin de tanıdığın insanlar var ortamda. Ayrılıp daha az tanıdığınız insanlarla da sohbet edin. Önemli olan şu: Ne kadar çok insanla sohbet edersen o kadar çok insanla arkadaşlık kurar ve kendini o kadar iyi ve eğlenmiş hissedersin. Konuşmaya nereden başlayacağını bilmiyor musun? Mesela o esnada çalan şarkıyı ne kadar sevdiğini, partideki atıştırmalıkların ne kadar lezzetli olduğunu söyleyerek başlayabilirsin. Ardından konuştuğun kişiye kendi fikrini sor. İşte bu kadar: “Bu şarkıyı çok seviyorum. Haksız mıyım?”

5. Sessizliği kır

Bazen sohbetler arasında tuhaf sessizlikler olur. Hem de en iyi partilerde bile. Sessizliği bir parti oyunuyla dağıt. Mesela “20 soru” oyunu oynamayı teklif et. Bu sorular o sırada en popüler televizyon programı ya da dizi hakkında olabilir. “Şarkı sözü yarışması” da yapabilirsiniz. Şarkının girişini çal ve sonra sesi kapat. Sor bakalım hangi şarkı olduğunu ve sözlerini kimler bilecek. Böylece partideki sessizlik anları, eğlence habercisi olacak.


Bir partide ışıldamanı sağlayacak şey özgüvenin. Bir de iyi bir mizah anlayışına ihtiyacın olacak. Bugüne kadar en çok eğlendiğin parti hangisiydi? O kadar eğlenmeni sağlayan neydi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Güvenli sürüş ipuçları

Araba kullanmak özgürlük ve arkadaşlarına şoförlük yapmak demektir. Güvenle araba kullanmak için bu beş bilgiyi aklında tut.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Baba-kız geçirilen zamanlarını değerlendirmek için 5 öneri

Babanla birlikte ikinizin de seveceği eğlenceli şeyleri nasıl yapacağınızı keşfet.

Devamını oku

Ailenle konuşmak için yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? İşte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku