Kış hüznüyle başa çıkmanın 8 yolu

Kış hüznüyle başa çıkmanın 8 yolu

Soğuk ve gri kış günlerini ısıtıp aydınlatmak için sıcak ve renkli fikirlere ihtiyacın olacak. Bu yazıyı okumakla yetinme, siteyi incelemeye devam et!

 

Eğer kışları soğuk ve genellikle havanın kapalı olduğu bir yerde yaşıyorsan, istesen de istemesen de kış hüznü denilen sorunla karşılaşabilirsin. Yaklaşmakta olan kışa hazırlanırken, psikolojik durumunu da göz önünde bulundur. İşte sana kış boyunca kendini iyi hissetmeni sağlayacak ve evde sıkılınca yapılabilecek şeylere dair sekiz parlak fikir.

1. Zeka oyunlarıyla kış olimpiyatları

En sevdiğin arkadaşlarınla düzenli olarak en çok eğlendiğiniz çocukluk oyunlarınızı ya da yeni zeka oyunlarını oynayın. Evde sıkılınca yapılabilecek şeyler arasında zeka oyunlarının yanı sıra masa oyunları da var!

2. Ellerini kullan

Bir hobi geliştir. Örgü ör, takı yap, eski giysilerini yeni fikirlerle tasarla… Yaratıcı el işleriyle kendini oyala.

3. Kısa öyküler yaz

Hemen hayır deme, elbette yapabilirsin. Bir ya da iki arkadaşınla kendi yaşında okurların ilgilenebileceğini düşündüğün kısa öyküler yaz. Aile ve arkadaşlık öyküleri, gizemli öyküler, fantastik öyküler… Hangisini istersen… Hatta arkadaşlarınla yaşadığınız bir olayı biraz abartarak öyküleştirebilirsiniz birlikte.

4. Aile albümleriyle oyna

Birçok ailede kimse aile albümlerini düzenlemek için zaman ayırmaz. Neden bu işi sen üstlenmeyesin? Aile albümünü elden geçir, kronolojiye, kişilere ya da olaylara göre bir düzen tuttur ve güzelce düzenle. Her fotoğrafın üzerine zamanı ve kişilerin isimlerini yaz. Ailen için paha biçilmez bir hazine yaratmış olacaksın.

5. Sinema maratonu

En sevdiğin oyuncuların bütün filmlerini kronolojik sıraya göre izle. Bitti mi? Klasik filmleri eleştirmenlerin yazıları eşliğinde seyrederek sinema kültürünü geliştir. Yabancı ülke sinemalarını takibe al. Sana kendini iyi hissettirecek içecekler eşliğinde sinema dünyasını keşfet.

6. İçindeki ineği besle

Yeni deneylere hazır mısın? Bilimsel deneylerden söz ediyorum. Bahçede bir yanardağ üretmek mesela. Mıknatıslarla düzenekler yapmak. Bir bitkiyi yeşerterek aşamalarını izlemek. Evdeki olanaklardan yararlanarak yapabileceğin bir çok bilimsel çalışma var. Tek sınır kendi üşengeçliğin.

7. Dans et

Evde ya da okulda dans pratikleri yap. Çeşitli yeni hareketler dene ya da bildiğin hareketlerle yeni koreografiler geliştir. Ayrıca dansın muhteşem bir egzersiz olduğunu da unutma!

8. Klasikleri oku

Kendini edebiyata ver. Mesela her ay mutlaka iki klasik romanı bitir. Merak etme, kendini akışa bıraktığında klasikler hiç de sıkıcı değildir. Okumaya başlamadan önce odanda kendin için bir okuma köşesi yap ve sonra oku, oku, oku…

 

Sen kış hüznüyle nasıl başa çıkıyorsun?

 

Evde tek başına olduğunda sorumluluklarla nasıl başa çıkarsın ve neler yapmalısın? Yazımızı oku!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Online Dramadan Uzak Durmanın 5 Yolu

İnternette kırıcı sohbetlere girme - özellikle de konu seni de kapsıyorsa. İşte online sorunlardan uzak durmanın yolları.

Devamını oku

Zorba değil arkadaş ol: Zorbalıkla baş etme yöntemleri

Aşağıdaki ipuçlarını okuyarak zorbalığa maruz kalmış arkadaşlarına nasıl yardımcı olabileceğini ve zorbalıkla baş etme yöntemlerini öğrenebilirsin.

Devamını oku

“İyilik çetesi”

Bu posteri bas, çoğalt ve dünyaya zorbaların istedikleri gibi davranamayacakları mesajını ver. İyilik eden, iyilik bulur. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku