Kış hüznüyle başa çıkmanın 8 yolu

Kış hüznüyle başa çıkmanın 8 yolu

Soğuk ve gri kış günlerini ısıtıp aydınlatmak için sıcak ve renkli fikirlere ihtiyacın olacak. Bu yazıyı okumakla yetinme, siteyi incelemeye devam et!


Eğer kışları soğuk ve genellikle havanın kapalı olduğu bir yerde yaşıyorsan, istesen de istemesen de kış hüznü denilen sorunla karşılaşabilirsin. Yaklaşmakta olan kışa hazırlanırken, psikolojik durumunu da göz önünde bulundur. İşte sana kış boyunca kendini iyi hissetmeni sağlayacak sekiz parlak fikir.

1. Zeka oyunlarıyla kış olimpiyatları

En sevdiğin arkadaşlarınla düzenli olarak en çok eğlendiğiniz çocukluk oyunlarınızı ya da yeni zeka oyunlarını oynayın.

2. Ellerini kullan

Bir hobi geliştir. Örgü ör, takı yap, eski giysilerini yeni fikirlerle tasarla… Yaratıcı el işleriyle kendini oyala.

3. Kısa öyküler yaz

Hemen hayır deme, elbette yapabilirsin. Bir ya da iki arkadaşınla kendi yaşında okurların ilgilenebileceğini düşündüğün kısa öyküler yaz. Aile ve arkadaşlık öyküleri, gizemli öyküler, fantastik öyküler… Hangisini istersen… Hatta arkadaşlarınla yaşadığınız bir olayı biraz abartarak öyküleştirebilirsiniz birlikte.

4. Aile albümleriyle oyna

Birçok ailede kimse aile albümlerini düzenlemek için zaman ayırmaz. Neden bu işi sen üstlenmeyesin? Aile albümünü elden geçir, kronolojiye, kişilere ya da olaylara göre bir düzen tuttur ve güzelce düzenle. Her fotoğrafın üzerine zamanı ve kişilerin isimlerini yaz. Ailen için paha biçilmez bir hazine yaratmış olacaksın.

5. Sinema maratonu

En sevdiğin oyuncuların bütün filmlerini kronolojik sıraya göre izle. Bitti mi? Klasik filmleri eleştirmenlerin yazıları eşliğinde seyrederek sinema kültürünü geliştir. Yabancı ülke sinemalarını takibe al. Sana kendini iyi hissettirecek içecekler eşliğinde sinema dünyasını keşfet.

6. İçindeki ineği besle

Yeni deneylere hazır mısın? Bilimsel deneylerden söz ediyorum. Bahçede bir yanardağ üretmek mesela. Mıknatıslarla düzenekler yapmak. Bir bitkiyi yeşerterek aşamalarını izlemek. Evdeki olanaklardan yararlanarak yapabileceğin bir çok bilimsel çalışma var. Tek sınır kendi üşengeçliğin.

7. Dans et

Evde ya da okulda dans pratikleri yap. Çeşitli yeni hareketler dene ya da bildiğin hareketlerle yeni koreografiler geliştir. Ayrıca dansın muhteşem bir egzersiz olduğunu da unutma!

8. Klasikleri oku

Kendini edebiyata ver. Mesela her ay mutlaka iki klasik romanı bitir. Merak etme, kendini akışa bıraktığında klasikler hiç de sıkıcı değildir. Okumaya başlamadan önce odanda kendin için bir okuma köşesi yap ve sonra oku, oku, oku…


Sen kış hüznüyle nasıl başa çıkıyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

“İyilik çetesi”

Bu posteri bas, çoğalt ve dünyaya zorbaların istedikleri gibi davranamayacakları mesajını ver. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.

Devamını oku

Zorbalıkla karşı karşıya kaldığında ne yapmalısın?

Bir zorbaya nasıl karşı durulur? Zorbalığa son vererek hem kendine hem de başkalarına yardım etmenin yollarını öğrenmek ister misin? Bu yazıyı okumaya devam et!

Devamını oku

Yardım elinin altında! Ev ödevleriyle baş etmenin yolları

O kadar çok ödevin var ki altından kalkamıyorsun. Üstelik bir de sınav stresi var. Hepsine veda edebilirsin artık. Okulda yaşadığın sorunlar hakkında daha çok öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku