Mezuniyet öncesi kaçınılması gereken dört temel hata

Mezuniyet öncesi kaçınılması gereken dört temel hata

Heyecanla beklediğin mezuniyet balosu öncesinde her şeyin yolunda gitmesi için nelere dikkat etmen gerekir. Alabileceğin dört temel önlem bu yazıda.


Mezuniyet için mükemmel bir elbise buldun. Saçlarını yaptırmak için kuaförü ayarladın. Yani her şey hazır gibi görünüyor. Şimdi sana, balodan 24 saat önce mutlaka bakman gereken bir kontrol listesi sunacağız. Bu listeyi de gözden geçirdikten sonra mezuniyete tam manasıyla hazır olacaksın.

1. Bütün gece uykusuz kalma

Bu kadar büyük bir olaydan önce iyi bir uyku çekmek çok önemli. Çünkü dans etmek için enerjiye ihtiyacın olacak. Üstelik bütün gece arkadaşlarınla her konuda deliler gibi konuşacaksınız. İyice dinlenmek istiyorsan, erkenden yat ve vakitlice kalk.

2. Kahvaltıyı atlama

Mezuniyet öncesindeki sabah iyi bir kahvaltı gerçekten iyi bir fikir. Özellikle böylesi büyük günlerde bolca enerjiye ihtiyacın var. Önünde kocaman, yorucu bir gün seni bekliyor. Ayaklarının üzerinde durmak ve erkenden yorulmamak istiyorsan kahvaltıyı ihmal etme.

3. Geç kalma

Her şeyi planlayamazsın elbette. Ama gün içerisinde bütün randevularına zamanında gitmeye çalış. Aksi halde koşturmak zorunda kalırsın. Bu da gerginlik ve yorgunluk demektir. Örneğin erkenden kalktıysan ve erkenden kuaförüne git. Kuaförle alternatifler konusunda biraz çene çal. Bahşiş vermeyi de unutma.

4. Hiçbir şeyi gözden kaçırma

Senin için önemli bir şeyleri unutmak ya da yolda düşürmek canını sıkabilir. Bu nedenle evden çıkmadan önce yanına almak istediğin her şeyi iki kez kontrol et. Rezervasyonun, gideceğin yerin adresi, fotoğraf makinen ve diğer meseleleri önceden zaten çözmüş olman gerekir.


Böylesi bir partiye giderken başına gelen istenmedik bir olayı anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Bir partide nasıl davranılır?

İster doğum günü partisi olsun, ister mezuniyet balosu… Davranışlarınla herkesi nasıl büyüleyebileceğini biliyor musun?

Devamını oku

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

Devamını oku

Yaz sıkıntısına karşı 6 çare

Eğlenceyi keşfet! Gayet ekonomik birkaç önlemle yazın en sıcak günlerini bile sıkıcılıktan kurtarabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus