Mezuniyet öncesi kaçınılması gereken dört temel hata

Mezuniyet öncesi kaçınılması gereken dört temel hata

Heyecanla beklediğin mezuniyet balosu öncesinde her şeyin yolunda gitmesi için nelere dikkat etmen gerekir. Alabileceğin dört temel önlem bu yazıda.


Mezuniyet için mükemmel bir elbise buldun. Saçlarını yaptırmak için kuaförü ayarladın. Yani her şey hazır gibi görünüyor. Şimdi sana, balodan 24 saat önce mutlaka bakman gereken bir kontrol listesi sunacağız. Bu listeyi de gözden geçirdikten sonra mezuniyete tam manasıyla hazır olacaksın.

1. Bütün gece uykusuz kalma

Bu kadar büyük bir olaydan önce iyi bir uyku çekmek çok önemli. Çünkü dans etmek için enerjiye ihtiyacın olacak. Üstelik bütün gece arkadaşlarınla her konuda deliler gibi konuşacaksınız. İyice dinlenmek istiyorsan, erkenden yat ve vakitlice kalk.

2. Kahvaltıyı atlama

Mezuniyet öncesindeki sabah iyi bir kahvaltı gerçekten iyi bir fikir. Özellikle böylesi büyük günlerde bolca enerjiye ihtiyacın var. Önünde kocaman, yorucu bir gün seni bekliyor. Ayaklarının üzerinde durmak ve erkenden yorulmamak istiyorsan kahvaltıyı ihmal etme.

3. Geç kalma

Her şeyi planlayamazsın elbette. Ama gün içerisinde bütün randevularına zamanında gitmeye çalış. Aksi halde koşturmak zorunda kalırsın. Bu da gerginlik ve yorgunluk demektir. Örneğin erkenden kalktıysan ve erkenden kuaförüne git. Kuaförle alternatifler konusunda biraz çene çal. Bahşiş vermeyi de unutma.

4. Hiçbir şeyi gözden kaçırma

Senin için önemli bir şeyleri unutmak ya da yolda düşürmek canını sıkabilir. Bu nedenle evden çıkmadan önce yanına almak istediğin her şeyi iki kez kontrol et. Rezervasyonun, gideceğin yerin adresi, fotoğraf makinen ve diğer meseleleri önceden zaten çözmüş olman gerekir.


Böylesi bir partiye giderken başına gelen istenmedik bir olayı anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam

Devamını oku

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku