Mükemmel tatil valizi için 10 güzel öneri

Mükemmel tatil valizi için 10 güzel öneri

Bir geceliğine bir yerde kalacak olabilirsin ya da belki iki haftalığına ailenle tatile gidiyorsundur. Seyahat çantasını ne kadar profesyonelce hazırlarsan yükün o kadar hafif, gezin o kadar eğlenceli olur.

 

Bir gece ya da bütün hafta sonu boyunca arkadaşında kalacaksın. Ya da iki haftalık uzun bir tatile gidiyorsun. Her iki durumda da seyahat çantasını hazırlamakta ustalaşman gerekir. İşte sana profesyonel bavul hazırlama taktikleri…

1. Liste yap ve iki kere kontrol et

Kendine yanına almak istediklerinin listesini yapmak için yeterince zaman tanı. Ayrıca listeyi yaparken başkalarından öneriler de al. Bu liste önemli şeyleri unutmamanı sağlayacak. Bu liste için yeterince zaman ayırırsan, son anda bazı önemli kararlar vermek zorunda kalmazsın. Listede ihtiyaç duydukların yanında, istediklerine de yer olmalı.

2. Hafif bavul candır

Sadece yolculuğa gidiyorsun, taşınmıyorsun. Yanına almak istediğin bir sürü şey, gittiğin yerde de vardır. Listene bir de bu gözle bak.

3. Doğru valizi bul

Yaptığın yolculuk için doğru büyüklükte bir yolculuk bul. Bu konuda karar vermek için yolculuk süreni göz önünde bulundur. Tekerlekli küçük bir valiz yetebilir. Kısa bir yolculuk için bir sırt çantası yeter de artar bile. Böylece seyahat çantası hem işlevsel hem de ekonomik olur. Küçük tekerlekli bir valiz gece kalmalı yolculuklar için en iyisidir. Yanına aldığın valizi, başkalarının valizlerinden ayırabileceğin bir şeyler bul. Mesela renkli bir kurdele, çıkartmalar, etiketler gayet iyi iş görür.

4. Sıkı düzen

Valizde her şeye yer bulmak için giysilerini doğru şekilde yerleştirmelisin. En pratik çözüm onları küçük silindirler şeklinde katlamak. Çoraplarını ayakkabılarının içine yerleştir. Pijamalarını, tişörtlerini ve kazaklarını silindir yap. Böylece kırışmalarını da engellemiş olursun. Hatta bu şekilde en sevdiğin ikinci tişörtünü de yanına alacak kadar yer kazanmış olursun.

5. Küçük düşün

Banyo malzemelerinin tamamını yanına almaya gerek var mı? Şampuanını, saç kremini küçük seyahat şişelerine doldur. Cam şişeleri ve pompalı ambalajları yanında boşuna taşınma. Sıvı ürünleri ağızları sıkıca kapanabilecek kaplara koy ki sızıntı yapmasınlar. Eğer uçakla seyahat edeceksen, tüm sıvı ürünlerin valizinde kaldığından emin ol.

6. Kaynaklarını kullan

Gideceğin yerde zaten bulabileceğin şeyleri yanında taşıma. Eğer otelde olacaksan önceden odada saç kurutma makinesi, duş jeli ve havlu gibi şeylerin olup olmadığını kontrol et.

7. Plastik torba 

Plastik torbalar banyo malzemeleri, atıştırmalık, kirli çamaşır ve aksesuar taşımak için birebir kullanışlıdır.

8. Değerli eşyalarını koru

Değer verdiğin şeyleri yanına alacağın çantaya yerleştir. Valizine koyarsan kayboldukları zaman çok üzülürsün.

9. Şarj et

Yolculuğa çıkmadan önce fotoğraf makineni ve telefonunu şarj et. Çok uzun bir yolculuk değilse şarj cihazlarını yanında taşımak zorunda kalmazsın. Yanında taşımak istiyorsan onları ayrı bir torbaya koyup iyice sarmalısın.

10. Gerekli şeyler

Yolculuk esnasında yanında mutlaka olması gereken bazı şeyler var. Mesela bir kitap, MP3 çalar, el kremi, dudak nemlendirici, el bandajı, sakız ve tabii ki biletin…

 

Daha önce bir yolculuk esnasında çok önemli bir detayı unuttuğun oldu mu? Neyi unuttun?

 

Sıcaklarla başın dertte mi? Şu önerilerimizle sıcağı yen!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

En güzel pijama partisini veren kız sen ol. Arkadaşlarının bayılacağı parti fikirlerine göz at.

Devamını oku

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku