Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam et!

 

Filmlere karaoke eklediğinde ortaya film-oke diye bir şey çıkar. Peki bu iş nasıl olur? DVD’yi çalıştır, filmin sesini kıs ve alt yazı seçeneğini işaretle. Geriye kalıyor filmdeki karakterleri paylaşmaya. Seçtiğiniz karakterlerin diyaloglarını kendiniz seslendirin. Hepsi bu kadar. Mükemmel bir eğlence keşfetmiş oldun. Geriye arkadaşlarınla bu eğlenceyi paylaşmak kalıyor.

 

Arkadaşlarını davet et 

Film-oke en iyi küçük gruplarla oynanır. Dolayısıyla davetli listendeki arkadaş sayısının 4-5 civarında kalmasına özen göster. Davetiyeyi yaparken seçtiğin filmin afişini kullanabilirsin. Ya da davetiyeyi bir film şeridi şeklinde hazırlayabilirsin. Detayları yaz, fotokopiyle çoğalt ve davet edeceğin insanlara ver.

Tema seç

Arkadaşların ne tür filmlerden hoşlanıyorlar? Mesela müzikal mi tercih ederler? Yoksa komedi, yaz filmleri mi iyi gider bu partiye? Belki de 1980’lerin okul balosu temalı filmlerinden birini seyretmek isterler? Hangisini seçersen seç, parti öncesi herkese söyle. Çünkü en az bir kez seyretmiş olmak, film-oke’ye katılmayı kolaylaştırır. Ama aslında en iyisi daha önce birlikte binlerce kez seyrettiğiniz bir filmle oynamaktır. 

Yiyecekler

Eğlence için patlamış mısır ve birkaç atıştırmalık yeter de artar bile. Yiyecekler ne kadar sağlıklıysa o kadar iyi. Birkaç dilimlenmiş havuç, kereviz ve salatalık, limona daldırılmış halde bardaklara yerleştirilir. Humus ve yoğurtlu bir diple servis edilir. Bu kadarı yeter de artar bile. 

Odayı hazırla

Film-oke partisini yapacağın odayı, izleyeceğiniz filmin afişleriyle süsleyebilirsin mesela. Hatta o filmden birkaç esaslı cümleyi büyük kağıtlara yazarak işi biraz büyütebilirsin. Bütün bu süslemeler kimin hangi karakteri seçeceğine karar verirken çok yardımcı olur. 

Heyecanı artır

Film-oke partisini biraz daha heyecanlı kılmak istiyorsan, küçük bir yarışma da düzenleyebilirsin. Mesela filmi bir yerinde durdurup, sıradaki diyalogu bulmalarını isteyebilirsin arkadaşlarından. Kim kazanırsa o istediği karakteri seçer. Kimse bilmese bile, yapılan tahminler hepinizi güldürmeye yeter. 

 

En sevdiğin film hangisi? Neden o filmi seviyorsun?

 

Hava çok mu sıcak?O halde mini havuz partisiyle serinlemeye ne dersin? İşte öneriler…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Küçük parti oyunlarıyla her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi ve parti oyunları! Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Mezuniyet balosuna 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!