Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam et!

 

Filmlere karaoke eklediğinde ortaya film-oke diye bir şey çıkar. Peki bu iş nasıl olur? DVD’yi çalıştır, filmin sesini kıs ve alt yazı seçeneğini işaretle. Geriye kalıyor filmdeki karakterleri paylaşmaya. Seçtiğiniz karakterlerin diyaloglarını kendiniz seslendirin. Hepsi bu kadar. Mükemmel bir eğlence keşfetmiş oldun. Geriye arkadaşlarınla bu eğlenceyi paylaşmak kalıyor.

 

Arkadaşlarını davet et 

Film-oke en iyi küçük gruplarla oynanır. Dolayısıyla davetli listendeki arkadaş sayısının 4-5 civarında kalmasına özen göster. Davetiyeyi yaparken seçtiğin filmin afişini kullanabilirsin. Ya da davetiyeyi bir film şeridi şeklinde hazırlayabilirsin. Detayları yaz, fotokopiyle çoğalt ve davet edeceğin insanlara ver.

Tema seç

Arkadaşların ne tür filmlerden hoşlanıyorlar? Mesela müzikal mi tercih ederler? Yoksa komedi, yaz filmleri mi iyi gider bu partiye? Belki de 1980’lerin okul balosu temalı filmlerinden birini seyretmek isterler? Hangisini seçersen seç, parti öncesi herkese söyle. Çünkü en az bir kez seyretmiş olmak, film-oke’ye katılmayı kolaylaştırır. Ama aslında en iyisi daha önce birlikte binlerce kez seyrettiğiniz bir filmle oynamaktır. 

Yiyecekler

Eğlence için patlamış mısır ve birkaç atıştırmalık yeter de artar bile. Yiyecekler ne kadar sağlıklıysa o kadar iyi. Birkaç dilimlenmiş havuç, kereviz ve salatalık, limona daldırılmış halde bardaklara yerleştirilir. Humus ve yoğurtlu bir diple servis edilir. Bu kadarı yeter de artar bile. 

Odayı hazırla

Film-oke partisini yapacağın odayı, izleyeceğiniz filmin afişleriyle süsleyebilirsin mesela. Hatta o filmden birkaç esaslı cümleyi büyük kağıtlara yazarak işi biraz büyütebilirsin. Bütün bu süslemeler kimin hangi karakteri seçeceğine karar verirken çok yardımcı olur. 

Heyecanı artır

Film-oke partisini biraz daha heyecanlı kılmak istiyorsan, küçük bir yarışma da düzenleyebilirsin. Mesela filmi bir yerinde durdurup, sıradaki diyalogu bulmalarını isteyebilirsin arkadaşlarından. Kim kazanırsa o istediği karakteri seçer. Kimse bilmese bile, yapılan tahminler hepinizi güldürmeye yeter. 

 

En sevdiğin film hangisi? Neden o filmi seviyorsun?

 

Hava çok mu sıcak?O halde mini havuz partisiyle serinlemeye ne dersin? İşte öneriler…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

En güzel pijama partisini veren kız sen ol. Arkadaşlarının bayılacağı parti fikirlerine göz at.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku