Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam et!


Filmlere karaoke eklediğinde ortaya film-oke diye bir şey çıkar. Peki bu iş nasıl olur? DVD’yi çalıştır, filmin sesini kıs ve alt yazı seçeneğini işaretle. Geriye kalıyor filmdeki karakterleri paylaşmaya. Seçtiğiniz karakterlerin diyaloglarını kendiniz seslendirin. Hepsi bu kadar. Mükemmel bir eğlence keşfetmiş oldun. Geriye arkadaşlarınla bu eğlenceyi paylaşmak kalıyor.

Arkadaşlarını davet et 

Film-oke en iyi küçük gruplarla oynanır. Dolayısıyla davetli listendeki arkadaş sayısının 4-5 civarında kalmasına özen göster. Davetiyeyi yaparken seçtiğin filmin afişini kullanabilirsin. Ya da davetiyeyi bir film şeridi şeklinde hazırlayabilirsin. Detayları yaz, fotokopiyle çoğalt ve davet edeceğin insanlara ver.

Tema seç

Arkadaşların ne tür filmlerden hoşlanıyorlar? Mesela müzikal mi tercih ederler? Yoksa komedi, yaz filmleri mi iyi gider bu partiye? Belki de 1980’lerin okul balosu temalı filmlerinden birini seyretmek isterler? Hangisini seçersen seç, parti öncesi herkese söyle. Çünkü en az bir kez seyretmiş olmak, film-oke’ye katılmayı kolaylaştırır. Ama aslında en iyisi daha önce birlikte binlerce kez seyrettiğiniz bir filmle oynamaktır. 

Yiyecekler

Eğlence için patlamış mısır ve birkaç atıştırmalık yeter de artar bile. Yiyecekler ne kadar sağlıklıysa o kadar iyi. Birkaç dilimlenmiş havuç, kereviz ve salatalık, limona daldırılmış halde bardaklara yerleştirilir. Humus ve yoğurtlu bir diple servis edilir. Bu kadarı yeter de artar bile. 

Odayı hazırla

Film-oke partisini yapacağın odayı, izleyeceğiniz filmin afişleriyle süsleyebilirsin mesela. Hatta o filmden birkaç esaslı cümleyi büyük kağıtlara yazarak işi biraz büyütebilirsin. Bütün bu süslemeler kimin hangi karakteri seçeceğine karar verirken çok yardımcı olur. 

Heyecanı artır

Film-oke partisini biraz daha heyecanlı kılmak istiyorsan, küçük bir yarışma da düzenleyebilirsin. Mesela filmi bir yerinde durdurup, sıradaki diyalogu bulmalarını isteyebilirsin arkadaşlarından. Kim kazanırsa o istediği karakteri seçer. Kimse bilmese bile, yapılan tahminler hepinizi güldürmeye yeter. 


En sevdiğin film hangisi? Neden o filmi seviyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yaz sıkıntısına karşı 6 çare

Eğlenceyi keşfet! Gayet ekonomik birkaç önlemle yazın en sıcak günlerini bile sıkıcılıktan kurtarabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Kendi yüz maskeni kendin yap

Kuru ve pul pul dökülen bir cildin mi var? İşte sana gereken maske tarifi burada. Gerçekten! Bütün malzemeleri evde bulabilirsin.

Devamını oku