Parti düzenlerken mutlaka akılda tutulması gereken 7 sır

Parti düzenlerken mutlaka akılda tutulması gereken 7 sır

Aşağıdaki yedi öneriyle engelleri aşarak mükemmel bir parti düzenle. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.


Bir ömür boyu sürecek hazırlıklarla uğraşmaksızın ve başını gereksiz detaylarla derde sokmadan bir parti düzenlemek istiyorsan, bu yazıyı oku. Yapman gereken tek şey, mükemmel bir iş planı çıkartmak.

1. İzin al, sihirli kelime: Lütfen

Ebeveynlerinle gereksiz bir tartışmaya girişmemek için parti öncesinde izin almalısın. Arkadaşlarına, “Bizim evde parti” diyeceksin ama, o ev ebeveynlerine de ait.

2. Alışveriş listesi

Parti için gereken malzemelerin bir listesini yap ve bütçe çıkart. Telefonuna ya da deftere şu başlıkta listeler çıkart: Davetli listesi, alışveriş listesi, iş listesi…

3. Kimler gelecek?

Eğer duyan herkesin gelebileceği kocaman bir parti düzenlemek değilse niyetin, davetli listesi üzerine iyice çalış. Mesela bir düzine en iyi arkadaş mı çağıracaksın. Dikkatle hazırla listeni. Küçük davetli listesi; küçük bir alışveriş listesi ve küçük bir bütçe demektir.

4. Detayları gözden geçir

Şu sorulara cevap ver:


- Evi ya da parti vereceğin odayı bir tema çerçevesinde mi dekore edeceksin?


- Yiyecek ve içecek olarak ne ikram edeceksin?


- Herkes istediği gibi mi giyinip gelecek yoksa bir kıyafet kuralı koyacak mısın?


- Hangi şarkılar çalınacak, bir çalma listesi hazırlayacak mısın?


- Hangi oyunlar oynanacak ve hangi etkinlikler düzenlenecek?


- Misafirlerin için düşündüğün güzellikler neler?

5. Doğru şekilde davet et

Zarfa konmuş davetiye göndermeyeceksin herhalde. SMS gönder ya da davetlileri de dahil ettiğin bir Whatsapp grubu aç. Davet metninde bütün detayları paylaş. Kim düzenliyor, ne tür bir parti olacak, nerede yapılacak, hangi gün, hangi saatte başlayacak, nasıl giyinilecek, misafirler ne getirecek vs. gibi soruların cevapları mutlaka olsun. Bir de arkadaşlarından gelip gelemeyeceklerine dair LCV (Lütfen Cevap Veriniz) mesajı talep ettiğini duyur.

6. Hazırlan

Müziğe karar ver ve parti öncesi çalma listeni dene. Yine, bir gün önce dekorasyon işini tamamla. Sandalye ve koltukları insanların birbirleriyle yan yana oturup sohbet edebilecekleri şekilde düzenle. Etrafta fazla eşya ve yerde halı olmaması dans için daha iyi. Sadece gerekli eşyalar ve oynanacak oyunlar için malzemeler olsun etrafta. Yeterince tabak, kaşık, çatal, bıçak masanın üzerinde dursun.

7. Parti zamanı!

Ve büyük gün geldi. Müziği aç, yemeği servis et ve mutlaka sen de eğlen… Bir fotoğraf makinesi ya da cep telefonu elinin altında olsun. Bu güzel günü hatırlamak isteyeceksin mutlaka.


İşte bütün parti sırlarını öğrendin. Şimdi sıra sende. Bugüne kadar hiç unutulmaz güzellikte bir parti verdin mi? Anlatmak ister misin, sırrın neydi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam

Devamını oku

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku