Parti düzenlerken mutlaka akılda tutulması gereken 7 sır

Parti düzenlerken mutlaka akılda tutulması gereken 7 sır

Aşağıdaki yedi öneriyle engelleri aşarak mükemmel bir parti düzenle. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.

 

Bir ömür boyu sürecek hazırlıklarla uğraşmaksızın ve başını gereksiz detaylarla derde sokmadan bir parti düzenlemek istiyorsan, bu yazıyı oku. Yapman gereken tek şey, mükemmel bir iş planı çıkartmak.

1. İzin al, sihirli kelime: Lütfen

Ebeveynlerinle gereksiz bir tartışmaya girişmemek için parti öncesinde izin almalısın. Arkadaşlarına, “Bizim evde parti” diyeceksin ama, o ev ebeveynlerine de ait.

2. Alışveriş listesi

Parti malzemeleri için gereken malzemelerin bir listesini yap ve bütçe çıkart. Telefonuna ya da deftere şu başlıkta listeler çıkart: Parti malzemeleri, davetli listesi, alışveriş listesi, iş listesi…

3. Kimler gelecek?

Eğer duyan herkesin gelebileceği kocaman bir parti düzenlemek değilse niyetin, davetli listesi üzerine iyice çalış. Mesela bir düzine en iyi arkadaş mı çağıracaksın. Dikkatle hazırla listeni. Küçük davetli listesi; küçük bir alışveriş listesi ve küçük bir bütçe demektir. Parti malzemelerini de gelecek kişilere göre hazırlamayı unutma.

4. Detayları gözden geçir

Şu sorulara cevap ver:

 

- Evi ya da parti vereceğin odayı bir tema çerçevesinde mi dekore edeceksin?

 

- Yiyecek ve içecek olarak ne ikram edeceksin?

 

- Herkes istediği gibi mi giyinip gelecek yoksa bir kıyafet kuralı koyacak mısın?

 

- Hangi şarkılar çalınacak, bir çalma listesi hazırlayacak mısın?

 

- Hangi oyunlar oynanacak ve hangi etkinlikler düzenlenecek?

 

- Misafirlerin için düşündüğün güzellikler neler?

5. Doğru şekilde davet et

Zarfa konmuş davetiye göndermeyeceksin herhalde. SMS gönder ya da davetlileri de dahil ettiğin bir Whatsapp grubu aç. Davet metninde bütün detayları paylaş. Kim düzenliyor, ne tür bir parti olacak, nerede yapılacak, hangi gün, hangi saatte başlayacak, nasıl giyinilecek, misafirler ne getirecek vs. gibi soruların cevapları mutlaka olsun. Bir de arkadaşlarından gelip gelemeyeceklerine dair LCV (Lütfen Cevap Veriniz) mesajı talep ettiğini duyur.

6. Hazırlan

Müziğe karar ver ve parti öncesi çalma listeni dene. Yine, bir gün önce dekorasyon işini tamamla. Sandalye ve koltukları insanların birbirleriyle yan yana oturup sohbet edebilecekleri şekilde düzenle. Etrafta fazla eşya ve yerde halı olmaması dans için daha iyi. Sadece gerekli eşyalar ve oynanacak oyunlar için malzemeler olsun etrafta. Yeterince tabak, kaşık, çatal, bıçak masanın üzerinde dursun.

7. Parti zamanı!

Ve büyük gün geldi. Müziği aç, yemeği servis et ve mutlaka sen de eğlen… Bir fotoğraf makinesi ya da cep telefonu elinin altında olsun. Bu güzel günü hatırlamak isteyeceksin mutlaka.

 

İşte bütün parti sırlarını öğrendin. Şimdi sıra sende. Bugüne kadar hiç unutulmaz güzellikte bir parti verdin mi? Anlatmak ister misin, sırrın neydi?

 

Pijama partisi için fikre mi ihtiyacın var? Seni şöyle alalım…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Kış hüznüyle başa çıkmanın 8 yolu

Soğuk ve gri kış günlerini ısıtıp aydınlatmak için sıcak ve renkli fikirlere ihtiyacın olacak. Bu yazıyı okumakla yetinme, siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku

Küçük parti oyunlarıyla her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi ve parti oyunları! Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Dişlerini doğru fırçalıyor musun?

Muhteşem bir gülümseme tam da burada! Dişlerini nasıl fırçalaman gerektiğini keşfet.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana