Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

En güzel pijama partisini veren kız sen ol. Arkadaşlarının bayılacağı parti fikirlerine göz at.

 

Pijama partilerinde uyumak dışında her şey yapılır. Tatlılar yenir, sırlar paylaşılır, filmler seyredilir, oyunlar oynanır ve tabi ki arkadaşlarla güzel vakit geçirilir. Sen ve arkadaşların sabahın ilk ışıklarına kadar parti yapmak istiyorsanız, bu eğlenceli parti oyunlarına ve önerilere göz at. Bu arada, gözlerinizi birazcık dinlendirmeyi de unutmayın!

 

Nelere İhtiyacın Var?

 

Uyumak İçin Alan.

 

Kulağa basit geliyor, değil mi? Bir uyku tulumu ve yastık al. Arkadaşlarına da uyku tulumu getirmelerini söyle. Sanki kamp yapıyor gibi, ama kapalı alanda! Uyku tulumlarınızı, halı gibi yumuşak bir zemine yaymayı unutmayın. Uyku tulumuyla sert döşemelerde yatmak hiç keyifli olmaz. Ah, sırtım!

 

Yiyecek ve İçecekler.

Pizza ve dondurma, pijama partilerinde iyi gider. Ama elle yenen ve buzdolabında saklanması gerekmeyen yiyecekler de mükemmel bir seçim olur. Böylece, atıştırmalıklarınız bütün gece elinizin altında durur! Sevdiğimiz sağlıklı yiyecekler arasında, dilimlenmiş sebzeler, meyveler ve çerezleri sayabiliriz. Eğer tatlı veya tuzlu bir şeyler arıyorsan, kurabiye ya da patlamış mısır da harika gider.

Filmler.

Mutlaka film maratonu yapın! Ne kadar çok film o kadar iyi! En yakın arkadaşlarınla patlamış mısır yiyip güzel bir komedi filmi seyretmek gibisi yoktur.

Dergiler.

Film aralarında ya da herkes yorulmaya başladığında dergiler harika bir eğlence kaynağıdır. Hep beraber uyku tulumlarınıza girin ve birlikte dergideki testleri yapın.

Müzik.

Çılgın bir parti asla müziksiz olmaz! Arkadaşlarından en sevdikleri müzikleri getirmelerini iste. Belki sen de keşfedeceğin bu yeni müziklere bayılırsın.

Pijama Partisi Oyunları ve Diğer Eğlenceli Aktiviteler

Moda Çılgınlığı.

Kendi defilenizi düzenleyin! Birbirinizin saçlarını yapın, çılgın kıyafetler yaratın, müziğin sesini açın ve podyumda gibi teker teker yürüyün. Sonunda en güzel manken yürüyüşü yapan arkadaşınızı seçin.

Dans Olmadan Asla.

Hareketli bir şarkı bul ve herkesten 30 saniye boyunca deliler gibi dans etmesini iste. Sonra yavaş bir şarkı aç ve yine dans edin (eh, ağır şarkılarda dansınız da biraz ağırlaşabilir). Arkadaşlarınla beraber uyduracağınız o çılgın dans figürlerine sen bile şaşıracaksın.

Gerçek Mi Cesaret Mi?.

Bu oyun pijama partileri için mükemmeldir! Her kız ya gerçek der ya da cesaret. Gerçek diyen kıza bir soru sorulur. BÜTÜN sorular sorulabilir. Ve cevap veren kız mutlaka doğruyu söylemelidir! Eğer cesaret diyen olursa, o zaman ona cesaret isteyen bir görev verilir ve o da bu görevi yapmak zorunda kalır! Bu kadar basit. Herkes sırayla soru sorar ve cevap verir. Ama başkalarına soru sorarken ya da görev verirken fazla acımasız olmamaya çalış çünkü biliyorsun, sıra sana da gelecek!

Mutfak Sanatları.

Herkesi mutfakta topla ve beraber kurabiye pişirin. Mesela biri yumurtalardan sorumlu olur, başka biri un ve şekerin ölçüsünü ayarlar. Bir başkası malzemeleri karıştırma görevini üstlenir. Kurabiyelere şekil verme faslına gelince, herkes bu aşamaya katılabilir. Veya istersen mutfak sanatlarını sonraya saklayabilir, ertesi sabah arkadaşlarınla krep yapabilirsin. Nefis!

Pijama partisiyle ilgili önerilerini paylaş!

 

4 süper pijama partisi fikri için bu yazıya da göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku