Yaz tatili kutlamanın 5 yolu

Yaz tatili kutlamanın 5 yolu

Yaz tatilinin başlangıcını kutlamak ister misin? İşte sana bu kutlamayı layıkıyla yapmanı sağlayacak en güzel 5 yöntem! Daha fazla bilgi için sitemizdeki yazıları okumaya devam et…

 

Tatil yılın en güzel zamanı. Okul döneminde görüşemediğin arkadaşlarınla arayı kapatmanın, ailenle eğlenceli vakit geçirmenin onlarca yolunu bulacaksın. Tatile güzel bir başlangıç yapmak bu yüzden çok önemli. İşte sana tatile başlamak için en güzel 5 yöntem…

1. Tatilini ışıklandır

En iyi arkadaşlarınla mahallede bir gezinti yap. Akşam ışıkları yanan evleri mahalle parkından arkadaşlarınla izle. Ailenle şehrin güzel yerlerini görebileceğin bir gezinti de yapabilirsin.

2. Oyunlarını hatırla

Evde kimse yok, herkes bir yerlerde, sen tek başınasın. En sevdiğin oyunlarını ve henüz atmadığın oyuncaklarını çıkart, düzenle, temizle ve yeniden yerleştir. Arkadaşlarından bir ya da ikisini çağırıp bu düzenlemeyi yaparken bir yandan da oyun oynayabilir, kazanan için hatta küçük, lezzetli ödüller hazırlayabilirsiniz. 

3. Yemek yaparak kutla

Arkadaşlarınla kurabiyeler yap, kuru yemişlerle, lezzetli, renkli gıda süsleriyle süsle. Ya da aile üyeleriyle büyük bir yemek hazırla. Hatta birlikte özel bir aile yemeği tarifi çıkartın.

4. Gelenekleri keşfet

Hiç mi aile geleneğiniz yok, bir tane sen uydur! Mesela bir sinema maratonu düzenleyebilirsin. Mahalledeki sakin bir sokakta kardeşlerin ve kuzenlerinle paten yarışı yapabilirsin. Hatta birlikte çeşitli el işleriyle yaratıcı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Arkadaşların için tatil temalı bir parti düzenleyebilirsin.

5. Fark yarat

Gönüllü ol. Tatil döneminde yardıma ihtiyacı olan aileleri bul ve arkadaşlarınla, ailenle birlikte yapacağın bir yardım kampanyasıyla onların gereksinimlerini karşıla. Bu konuda yardıma ihtiyaç duyarsan yaşadığın şehirdeki huzur evlerini ya da hastaneleri ziyaret edebilirsin.

 

Yaz mevsimini kutlamanın en iyi yöntemi, en çok yapmayı ve dahil olmayı sevdiğin şeyleri bulmaktır. İster el işleri, ister gezinti, isterse spor olsun, neyi seviyorsan onu yap.

 

İtiraf zamanı: Yazın düzenlenen bir yemekte başına gelen en utanç verici şey neydi?

 

Peki bahar tatilinde neler yapıyorsun? Önerilerimize şuradan göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

En güzel pijama partisini veren kız sen ol. Arkadaşlarının bayılacağı parti fikirlerine göz at.

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku