Tatili kutlamanın 5 yolu

Tatili kutlamanın 5 yolu

Yaz tatilinin başlangıcını kutlamak ister misin? İşte sana bu kutlamayı layıkıyla yapmanı sağlayacak en güzel 5 yöntem! Daha fazla bilgi için sitemizdeki yazıları okumaya devam et…


Tatil yılın en güzel zamanı. Okul döneminde görüşemediğin arkadaşlarınla arayı kapatmanın, ailenle eğlenceli vakit geçirmenin onlarca yolunu bulacaksın. Tatile güzel bir başlangıç yapmak bu yüzden çok önemli. İşte sana tatile başlamak için en güzel 5 yöntem…

1. Tatilini ışıklandır

En iyi arkadaşlarınla mahallede bir gezinti yap. Akşam ışıkları yanan evleri mahalle parkından arkadaşlarınla izle. Ailenle şehrin güzel yerlerini görebileceğin bir gezinti de yapabilirsin.

2. Oyunlarını hatırla

Evde kimse yok, herkes bir yerlerde, sen tek başınasın. En sevdiğin oyunlarını ve henüz atmadığın oyuncaklarını çıkart, düzenle, temizle ve yeniden yerleştir. Arkadaşlarından bir ya da ikisini çağırıp bu düzenlemeyi yaparken bir yandan da oyun oynayabilir, kazanan için hatta küçük, lezzetli ödüller hazırlayabilirsiniz. 

3. Yemek yaparak kutla

Arkadaşlarınla kurabiyeler yap, kuru yemişlerle, lezzetli, renkli gıda süsleriyle süsle. Ya da aile üyeleriyle büyük bir yemek hazırla. Hatta birlikte özel bir aile yemeği tarifi çıkartın.

4. Gelenekleri keşfet

Hiç mi aile geleneğiniz yok, bir tane sen uydur! Mesela bir sinema maratonu düzenleyebilirsin. Mahalledeki sakin bir sokakta kardeşlerin ve kuzenlerinle paten yarışı yapabilirsin. Hatta birlikte çeşitli el işleriyle yaratıcı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Arkadaşların için tatil temalı bir parti düzenleyebilirsin.

5. Fark yarat

Gönüllü ol. Tatil döneminde yardıma ihtiyacı olan aileleri bul ve arkadaşlarınla, ailenle birlikte yapacağın bir yardım kampanyasıyla onların gereksinimlerini karşıla. Bu konuda yardıma ihtiyaç duyarsan yaşadığın şehirdeki huzur evlerini ya da hastaneleri ziyaret edebilirsin.


Yaz mevsimini kutlamanın en iyi yöntemi, en çok yapmayı ve dahil olmayı sevdiğin şeyleri bulmaktır. İster el işleri, ister gezinti, isterse spor olsun, neyi seviyorsan onu yap.


İtiraf zamanı: Yazın düzenlenen bir yemekte başına gelen en utanç verici şey neydi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Sinemalı kareoke partisi: Film-oke

Evde bir kızlar partisi vereceksin. Film de seyredeceksiniz. Eğlencenin dozunu artırmaya ne dersin? Mesela ortama biraz karaoke neşesi de ekleyebilirsin… Daha fazla parti fikri için web sitemizi okumaya devam

Devamını oku

Bahar tatili için 8 tavsiye

Bahar tatili için yolculuğa çıkmadan önce bir rehbere ihtiyacın var. İşte o rehber tam burada duruyor. Daha fazla yolculuk ve tatil önerisi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Baloya 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

İlk jinekolog muayenesinden korkmana hiç gerek yok

İlk jinekolog muayenende, ilk çatı muayenesi (Pelvik muayene) de dahil olmak üzere, neler olduğunu keşfet.

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku