Gerçek hayatın da Instagram’daki kadar havalı olsun mu?

Gerçek hayatın da Instagram’daki kadar havalı olsun mu?

Elbette mümkün… Nasıl mı? #Filtresiz

 

Elbette mümkün… Nasıl mı? #Filtresiz

Gerçek hayat sosyal medya ya da Instagram’daki gibi olsaydı, güneş hep muhteşem renklerle batıyor ve biz de kartpostal güzelliğinde sahillerde yaşıyor olurduk. Ellerin, süper havalı renklere boyanmış tırnaklarınla hep güzel görünür, her öğün rengarenk makaronlar yer ama hiç kilo almazdın. Ama gerçek hayata sosyal medyadaki olağanüstü filtrelerle bakamazsın. Gerçek hayatını, en az sosyal medya hesaplarında paylaştığın fotoğraflar kadar güzelleştirmek ve zenginleştirmek ister misin?

1. Çılgın Instagram fotoğrafları çekebileceğin bir tatil yerine… 

Yaşadığın şehri keşfetmeye çalış. Belki de yaşadığın şehrin dünyanın en sıkıcı köşesi olduğunu düşünüyorsundur. Bugüne kadar orada görmeye değer hiçbir şeye rastlamamışsındır. Git ve ilginç giysilerin satıldığı bir dükkan bul. Oradaki giysilerin fotoğraflarını çek. Şehrindeki heykelleri teker teker fotoğrafla. Ya da sadece sana özel bir piknik bölgesi keşfet…

2. Bir lokmada bitirebileceğin lezzette cupcake görmedin mi hiç?

Arkadaşlarınla birlikte yeni kekler geliştir. Başka arkadaşlarını da birlikte kek yemeye davet et. Örneğin kekin üzerine çikolata sosu döküp sonra da rengarenk süslerle şekillendirebilirsin. Elbette pastaneden alacağın profesyonel ürünler kadar güzel görünmeyecektir. Ama onları sen yaptın, üstelik yaparken arkadaşlarınla çok, hem de çok eğlendin!

3. Kendi elbiseni kendin dik, sonra da fotoğrafını çekip paylaş! 

Bir dikiş ya da resim kursuna kaydol. Malzemelerini hazırla ve yaratıcılığını sergilemek için sabırsızlanmaya başla. Yaşadığın şehirde bu tür becerileri edinebileceğin onlarca kurs olmalı. Araştırırsan sana göre bir hobi mutlaka bulursun. Eğer yoksa çaresiz değilsin. İnternetteki videolar aracılığıyla öğrenebileceğin bir çok güzel beceri var. Ya da kendi işini kendin yap modasını takip edebilirsin. Dolabında artık çoktan sıkıldığın bir sürü giysin vardır. Yaratıcılığını ve hayal gücünü kullanarak onları yeniden tasarlayarak hayatına heyecan ve renk katabilirsin. Hatta arkadaşlarını davet ederek yeniden tasarladığın bu giysileri bağışlayabilir ya da değiş tokuş edebilirsin. Okul dönemi yaklaşırken gardırobunu elden geçirmek sana büyük bir zaman kazandırabilir. Daha da iyisi arkadaşlarınla gardırop düzenleme partileri yapabilir ve bir yandan eğlenirken bir yandan paylaşmanın tadını alabilirsin.

4. Sevimli hayvan fotoğraflarını çok mu seviyorsun? 

Kabul et, Instagram’daki kimi hesapları sırf sevimli hayvan fotoğrafları paylaştıkları için takip ediyorsun. Eğer bu sevimli hayvanları, özellikle de ev hayvanlarını seviyorsan fotoğraflarına bakmaktan daha iyi bir şeyler yapabilirsin. Mesela gidip bir hayvan barınağına gönüllü olarak çalışabilirsin. Bir yandan bu sevimli hayvanlara yardım ederken, bir yandan da kendini sosyal medyaya hapsolma sıkıntısından kurtulmuş olursun. Hem kediler ve köpekler hem de sen kazançlı çıkarsın.

5. Enerjik Pazartesi günlerini çok mu seviyorsun? 

Haftanın her günü için kendine yeni bir güzellik sırrı bulabilirsin. Saçlarını şekilden şekle sokup, tokalar ve kurdelelerle güzelleştirebilirsin. Hatta eğer annenden izin çıktıysa eğlenceli rujlar ve ojeler deneyebilirsin. Daha da iyisi, arkadaşlarınla yüzmeye gidebilir, ardından bir evde toplanıp birbirinize manikür yapıp eğlenceli ojelerle eğlenebilirsiniz. Bu siteyi dolaşırken arkadaşlarınla birlikte eğlenebileceğin onlarca yeni fikir bulacaksın.

Online saygınlık kazanmak ne demek? Online saygınlığı nasıl kazanır ve korursun? İpuçlarımız senin için…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

İyi yolculuklar: Yurt dışı eğitim için 5 sebep

Önümüzdeki sömestri yurt dışında geçirmek istemez misin? Bunu istemek için çok haklı sebeplerin var. Yurt dışı eğitim hakkında daha fazlasını öğren!

Devamını oku

Kendin yap projesi: Havalı resim albümü fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir resim albümü ya da blog hazırlamak ister misin?

Devamını oku

Neden hobiye ihtiyacın var? İşte sana 4 neden…

Boş zamanını hayatını gerçek anlamda değiştirecek bir şeylerle doldur… Hobi çeşitlerine dair bu siteye birçok yazı bulabilirsin.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Grup buluşması planlama

Arkadaş grubun ve aşık olduğun çocukla rasgele bir buluşma planı yap.

Devamını oku