Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

1. Bir tema bul

Bu adım mutlaka gerekli değil ama kimi zaman parti için bir tema bulmak, farklı gruplardan arkadaşlarını yan yana getirirken sana çok yardımcı olabilir. Okul arkadaşlarınla, spor takımından arkadaşlarını bir araya getirirken onları buluşturacak ortak bir konu ortaya atarak birbirleriyle kaynaşmalarını kolaylaştırabilirsin. Böylece kimse birbirine yabancılık çekmez. Peki nasıl bir tema olsun istiyorsun? Dans, video oyunları, kızlar gecesi… Yaratıcılığına güven!

2. Kolay ve lezzetli yiyecekler 

Cips ve salsa sosu, humus ve taze havuç… Her partide görülebilecek şeyler. Peki sen yeni bir şeyler denemek ister misin? Mesela bir film gecesi yapmak istiyorsan, mısır patlatabilir, patlamış mısırlar için rengarenk, lezzetli soslar hazırlayabilirsin. Kim hangi sosu istiyorsa onu yer. Kimi soslarda taze otlar, kimilerinde peynir, kimilerinde de acı biber kullanırsın. Tabii ki konuklarına içecek bir şeyler de hazırlaman lazım. Taze meyve sularını sodalarla karıştırarak enteresan lezzetler yaratabilirsin. Portakal suyu, nar suyu, şeftali suyu sodayla karıştıklarında şaşırtıcı birer eğlence eşlikçisine dönüşür. Etrafa kaselerle kuruyemişler ve şekerler yerleştirebilir, yeme içme işinin partinin tamamına yayılmasını sağlayabilirsin. Üstelik bu kaseler insanları doğallıkla bir araya getirirler ve yeni arkadaşlıklar kurulmasını sağlarlar.

3. Fotoğraf kabini

Bir gece için bir fotoğraf kabini kiralamak biraz fazlaca pahalı olabilir. Ama kendi fotoğraf kabinini yapabilirsin. Evdeki büyükçe bir dolabın içini boşaltıp, beyaz bir çarşafla içini kapla. Etrafa da enteresan renklerde giysi ve aksesuarlar yerleştir ki insanlar eğlenceli kompozisyonlar oluştursun. Geriye iyi kamerası olan bir cep telefonu bulmak kalıyor. Onu da dolabın hemen yanına ya da içine yerleştir. Misafirlerini çağırıp çılgın şapkalar, rengarenk takılar, sahte bıyıklar vs. ile fotoğraf çekmeye teşvik et. Çektiğiniz fotoğrafları Instagram’da yayınlayarak eğlenceyi çoğaltabilirsiniz. Bir de hashtag eklediniz mi, eğlenceniz bütün dünyaya mal olur.

4. Müzik listesi hazırla

Bir partinin olmazsa olmazı iyi bir müzik listesidir. Partiye seçtiğin temayı da düşünerek bir çalma listesi hazırla. Bu konuda müzik zevkine ve bilgisine güvendiğin bir arkadaşından da yardım alabilir, hatta istiyorsa onu partinin DJ’i ilan edebilirsin. Çalma listeni birkaç gün önceden kendi üzerinde dene, nerede dans edileceğini nerede sohbet edileceğini hayal etmeye çalış.

5. Etrafta dolaş

Ev sahibi olarak parti zamanını yalnızca en yakın arkadaşlarınla sohbet etmekle geçiremezsin. Asıl işin arkadaşlarını birbirleriyle tanıştırmak ve kaynaştırmak. Böylece herkes kendini eşit derecede sana ve birbirine yakın hissedecek. Utangaç olduğunu bildiğin arkadaşını yanına alıp başkalarıyla tanıştır. Diğerleriyle yeterince yakın olmayan komşu kızının köşede sıkışıp kalmasına izin verme. Onu da sohbetlere dahil et. Arkadaşlarını ortak ilgilerini göz önünde bulundurarak birbirleriyle yakınlaştır.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yaz sıkıntısına karşı 6 çare

Eğlenceyi keşfet! Gayet ekonomik birkaç önlemle yazın en sıcak günlerini bile sıkıcılıktan kurtarabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Zorba değil arkadaş ol

Aşağıdaki ipuçlarını okuyarak zorbalığa maruz kalmış arkadaşlarına nasıl yardımcı olabileceğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku