Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

 

1. Bir tema bul

Bu adım mutlaka gerekli değil ama kimi zaman parti için bir tema bulmak, temaya uygun parti süsleri hazırlamak,  farklı gruplardan arkadaşlarını yan yana getirirken sana çok yardımcı olabilir. Okul arkadaşlarınla, spor takımından arkadaşlarını bir araya getirirken onları buluşturacak ortak bir konu ortaya atarak birbirleriyle kaynaşmalarını kolaylaştırabilirsin. Böylece kimse birbirine yabancılık çekmez. Peki nasıl bir tema olsun istiyorsun? Dans, video oyunları, kızlar gecesi… Yaratıcılığına güven!

2. Kolay ve lezzetli yiyecekler 

Parti süsleri dışında yiyecekler de önemli! Cips ve salsa sosu, humus ve taze havuç… Her partide görülebilecek şeyler. Peki sen yeni bir şeyler denemek ister misin? Mesela bir film gecesi yapmak istiyorsan, mısır patlatabilir, patlamış mısırlar için rengarenk, lezzetli soslar hazırlayabilirsin. Kim hangi sosu istiyorsa onu yer. Kimi soslarda taze otlar, kimilerinde peynir, kimilerinde de acı biber kullanırsın. Tabii ki konuklarına içecek bir şeyler de hazırlaman lazım. Taze meyve sularını sodalarla karıştırarak enteresan lezzetler yaratabilirsin. Portakal suyu, nar suyu, şeftali suyu sodayla karıştıklarında şaşırtıcı birer eğlence eşlikçisine dönüşür. Etrafa kaselerle kuruyemişler ve şekerler yerleştirebilir, yeme içme işinin partinin tamamına yayılmasını sağlayabilirsin. Üstelik bu kaseler insanları doğallıkla bir araya getirirler ve yeni arkadaşlıklar kurulmasını sağlarlar.

3. Fotoğraf kabini

Bir gece için bir fotoğraf kabini kiralamak biraz fazlaca pahalı olabilir. Ama kendi fotoğraf kabinini yapabilirsin. Evdeki büyükçe bir dolabın içini boşaltıp, beyaz bir çarşafla içini kapla. Etrafa da enteresan renklerde giysi ve parti süsleri yerleştir ki insanlar eğlenceli kompozisyonlar oluştursun. Geriye iyi kamerası olan bir cep telefonu bulmak kalıyor. Onu da dolabın hemen yanına ya da içine yerleştir. Misafirlerini çağırıp çılgın şapkalar, rengarenk takılar, sahte bıyıklar vs. ile fotoğraf çekmeye teşvik et. Çektiğiniz fotoğrafları Instagram’da yayınlayarak eğlenceyi çoğaltabilirsiniz. Bir de hashtag eklediniz mi, eğlenceniz bütün dünyaya mal olur.

4. Müzik listesi hazırla

Bir partinin olmazsa olmazı iyi bir müzik listesidir. Partiye seçtiğin temayı da düşünerek bir çalma listesi hazırla. Bu konuda müzik zevkine ve bilgisine güvendiğin bir arkadaşından da yardım alabilir, hatta istiyorsa onu partinin DJ’i ilan edebilirsin. Çalma listeni birkaç gün önceden kendi üzerinde dene, nerede dans edileceğini nerede sohbet edileceğini hayal etmeye çalış.

5. Etrafta dolaş

Ev sahibi olarak parti zamanını yalnızca en yakın arkadaşlarınla sohbet etmekle geçiremezsin. Asıl işin arkadaşlarını birbirleriyle tanıştırmak ve kaynaştırmak. Böylece herkes kendini eşit derecede sana ve birbirine yakın hissedecek. Utangaç olduğunu bildiğin arkadaşını yanına alıp başkalarıyla tanıştır. Diğerleriyle yeterince yakın olmayan komşu kızının köşede sıkışıp kalmasına izin verme. Onu da sohbetlere dahil et. Arkadaşlarını ortak ilgilerini göz önünde bulundurarak birbirleriyle yakınlaştır.

 

Pijama partisi mi düzenlemek istiyorsun? Bu ipuçlarına bakmadan parti yapma!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Küçük parti oyunlarıyla her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi ve parti oyunları! Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Mezuniyet balosuna 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!