6 adımda odanı düzenle

6 adımda odanı düzenle

Kişiliğinin, hobilerinin ve yeteneklerinin odanın her köşesinde pırıl pırıl parlamasını istemez misin?


Her gün aynı ritme takılıp kalmak işten bile değil: Okul, ev ödevleri, zorunlu etkinlikler… Eğer biraz ilhama ve değişikliğe ihtiyacın varsa odanı yeniden düzenlemenin tam zamanı.

1. Yardım al

Sor bakalım, annen ya da baban odanı yeniden dekore ederken sana yardım edebilirler mi? Birlikte alışverişe gidin, renkleri seçin. Belki birkaç dekorasyon web sitesini dolaşıp yenilikleri gözden geçirirsiniz birlikte. Biriktirdiğin parayla yeni birkaç eşya alabilirsin.

2. İlham topla

Dekorasyonla ilgili bloglara bak, kitapları gözden geçir ve ilham toplamaya çalış. Ayrıca elinin altındaki eşyalardan da yararlanmaya çalış. Evi şöyle bir dolaş, çatı katına ya da bodruma bak, mutlaka artık kimsenin istemediği ama senin odana yakışacak bir şeyler vardır. Kimi zaman eski eşyalar yepyeni yeniliklere kapı açabilir. Depoyu, garajı gözden geçir, arkadaşlarına artık odalarında istemedikleri eşyaları olup olmadığını sor.

3. Tema seç

Bu tema en sevdiğin renk de olabilir, en sevdiğin sinema yıldızı da. Belki de hobilerinden birini kullanırsın tema olarak. Eğer aklında belirgin bir fikir yoksa, odandaki eşyalara bak ve bir arada nasıl kullanılabileceklerine kafa yor. Ayrıca odanın duvarlarına yapmak ya da olmak istediğin şeyleri, gitmek istediğin yerleri listeleyip asabilirsin. Böylece her gün hayallerinle kuşatılmış olacaksın. Bu da mı olmadı. Şu temaları dene: Doğa, müzik, nostalji, plaj…

4. Mekanı planla

İyi planlanmış bir mekan sana hem yardımcı olur, hem de eğlenebileceğin alan açar. Bir kere uyumak için bir yatağa ihtiyacın var. Bir de aynan olmalı. Tabii elbiselerini koyacağın bir dolap. Ayrıca ev ödevlerini yapıp kitap okuyabileceğin bir alan ve bir de kendini dinleyebileceğin bir alan daha…

5. İzin al

Geliştirdiğin fikirleri ailenle tartış ve gerekiyorsa izinlerini al. Örneğin odanın duvarlarını çok koyu renklere boyamak istiyor olabilirsin ama sen sonsuza kadar o odada yaşamayacaksın ki. Ebeveynlerin geleceği de göz önünde bulundurarak projende ufak tefek değişiklikler yapabilir ve bir yandan da neye para harcayacaklarını görebilirler. Seni mantıklı bir şekilde engelleyecek fikirlere açık ol: Eğer odanın duvarlarını yeniden boyayamıyorsan posterler ve sanat eserleri ile kaplamayı düşünebilirsin.

6. Odanı dönüştür

Şimdi artık odanı yeniden düzenleyebilirsin. Yardım almaktan çekinme. Arkadaşlarını çağırıp bir dekorasyon partisi ver. Belki ailenden birileri de boyama işine yardım etmek ister. Henüz farkında değilsin ama odan yenilendiğinde hayatın da yenilenmiş olacak?


Hayalindeki odayı bize anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Küçük parti oyunlarıyla her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi ve parti oyunları! Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Mezuniyet balosuna 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!