6 adımda odanı düzenle

6 adımda odanı düzenle

Kişiliğinin, hobilerinin ve yeteneklerinin odanın her köşesinde pırıl pırıl parlamasını istemez misin?


Her gün aynı ritme takılıp kalmak işten bile değil: Okul, ev ödevleri, zorunlu etkinlikler… Eğer biraz ilhama ve değişikliğe ihtiyacın varsa odanı yeniden düzenlemenin tam zamanı.

1. Yardım al

Sor bakalım, annen ya da baban odanı yeniden dekore ederken sana yardım edebilirler mi? Birlikte alışverişe gidin, renkleri seçin. Belki birkaç dekorasyon web sitesini dolaşıp yenilikleri gözden geçirirsiniz birlikte. Biriktirdiğin parayla yeni birkaç eşya alabilirsin.

2. İlham topla

Dekorasyonla ilgili bloglara bak, kitapları gözden geçir ve ilham toplamaya çalış. Ayrıca elinin altındaki eşyalardan da yararlanmaya çalış. Evi şöyle bir dolaş, çatı katına ya da bodruma bak, mutlaka artık kimsenin istemediği ama senin odana yakışacak bir şeyler vardır. Kimi zaman eski eşyalar yepyeni yeniliklere kapı açabilir. Depoyu, garajı gözden geçir, arkadaşlarına artık odalarında istemedikleri eşyaları olup olmadığını sor.

3. Tema seç

Bu tema en sevdiğin renk de olabilir, en sevdiğin sinema yıldızı da. Belki de hobilerinden birini kullanırsın tema olarak. Eğer aklında belirgin bir fikir yoksa, odandaki eşyalara bak ve bir arada nasıl kullanılabileceklerine kafa yor. Ayrıca odanın duvarlarına yapmak ya da olmak istediğin şeyleri, gitmek istediğin yerleri listeleyip asabilirsin. Böylece her gün hayallerinle kuşatılmış olacaksın. Bu da mı olmadı. Şu temaları dene: Doğa, müzik, nostalji, plaj…

4. Mekanı planla

İyi planlanmış bir mekan sana hem yardımcı olur, hem de eğlenebileceğin alan açar. Bir kere uyumak için bir yatağa ihtiyacın var. Bir de aynan olmalı. Tabii elbiselerini koyacağın bir dolap. Ayrıca ev ödevlerini yapıp kitap okuyabileceğin bir alan ve bir de kendini dinleyebileceğin bir alan daha…

5. İzin al

Geliştirdiğin fikirleri ailenle tartış ve gerekiyorsa izinlerini al. Örneğin odanın duvarlarını çok koyu renklere boyamak istiyor olabilirsin ama sen sonsuza kadar o odada yaşamayacaksın ki. Ebeveynlerin geleceği de göz önünde bulundurarak projende ufak tefek değişiklikler yapabilir ve bir yandan da neye para harcayacaklarını görebilirler. Seni mantıklı bir şekilde engelleyecek fikirlere açık ol: Eğer odanın duvarlarını yeniden boyayamıyorsan posterler ve sanat eserleri ile kaplamayı düşünebilirsin.

6. Odanı dönüştür

Şimdi artık odanı yeniden düzenleyebilirsin. Yardım almaktan çekinme. Arkadaşlarını çağırıp bir dekorasyon partisi ver. Belki ailenden birileri de boyama işine yardım etmek ister. Henüz farkında değilsin ama odan yenilendiğinde hayatın da yenilenmiş olacak?


Hayalindeki odayı bize anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Beğendim

ARCHERY GİRL 29.08.2018

Gerçekten çok mükemmel bir tavsiye yazısı olmuş.teşekkürler;)

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Pijama Partisi için Yaratıcı Fikirler

En güzel pijama partisini veren kız sen ol. Arkadaşlarının bayılacağı parti fikirlerine göz at.

Devamını oku

Belalı bir kızın sırları

Siber zorbalıkla karşı karşıya mısın? Sosyal medyada sataşmalardan zarar mı görüyorsun? Eski okul arkadaşlarının sataşmalarından rahatsız mı oldun? Aşağıda onların akıllarında neler döndüğünü bulabilirsin.

Devamını oku

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku