Denemeye değer açık hava sporları

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…


Açık hava candır! En iyi arkadaşlarını toplayıp evden biraz ayrılmanın vakti geldi. Manzaranın tadını çıkar, bedenini şımart ve kendine güzel alışkanlıklar edin. En yakın spor malzemeleri dükkanına git, birkaç kitap ve harita al, tecrübeli kişilerin önerilerini dinle. Artık kendi şehrinde açık hava maceralarına atılmaya hazırsın. İşte sana her yerde deneyebileceğin açık havada spor önerileri:

1. Yürüyüş şıklığı

Bir şişe su. Aldın mı? Hafif atıştırmalıklar. O da tamam. El feneri. Hazır. Nereye gittiğini annene ve babana söyledin mi? Artık neredeyse hazırsın. Yürüyüş botlarını al, sırt çantanı hazırla ve doğanın tam kalbine doğru bir yürüyüş yap. Yürüyüş yapmak gayet ucuz bir spordur, öyle fazla tecrübeye de ihtiyaç yoktur. Yapman gereken tek şey patikaları iyi tanımak. Ağaçlı patikalarda, park içlerinde manzaranın tadını çıkartarak yürü. Tüm günü geçirsen yine yetmez…

2. Kaya tırmanışı

Kaya tırmanışıyla ilgili cümlelerde şu kelimeleri de duyarsın sık sık: Teçhizat, bağ takımı ve karabina. Kaya tırmanışı, yürüyüşe göre daha çok alet edevatın gerektiği bir spordur. Ayrıca iyi bir eğitim de alman gerekir. Çünkü zorlu bir tırmanış yapacaksın. Bununla birlikte ulaşacağın adrenalin düzeyi muhteşem olacak. Önce bir spor salonunda tırmanma becerilerini geliştir. Ardından tecrübeli insanlarla dışarda pratik yap. Zamanla heyecanın dozu artacak.

3. Çek, kürekleri çek

Sakin sularda kürek çekmek ve kanoculuk özellikle sıcak günlerde gevşeyip serinlemenin en iyi yöntemleri. Birçok şehirde yerel parklarda bot kiralayıp bu sporları yapabilirsin. Eğer şehrinde debisi ve akış hızı çok yüksek olmayan bir nehir varsa, iyi bir başlangıç için gereken her şey elinde demektir. Ya da bir göl ya da gölette şansını deneyebilirsin. Tek ihtiyacın olan biraz güneş ve kol kaslarını eğitmek olacak. Sakın cankurtaran yeleğini unutma. Bir de tek başınayken dalgalı sulardan uzak dur.


Hayalindeki macerayı anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yazlık eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Yaz sıkıntısına karşı 6 çare

Eğlenceyi keşfet! Gayet ekonomik birkaç önlemle yazın en sıcak günlerini bile sıkıcılıktan kurtarabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku

Diş tellerinden daha çabuk kurtulmanın yolları

Diş teli kullanırken hangi yiyeceklerden uzak durmalısın, neden? Sana bu konuda bilmen gereken her şeyi söyleyeceğiz…

Devamını oku