Denemeye değer açık hava sporları

Denemeye değer açık hava sporları

Outdoor sporlar son derece heyecan vericidir. Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

 

Açık hava candır! En iyi arkadaşlarını toplayıp evden biraz ayrılmanın vakti geldi. Manzaranın tadını çıkar, bedenini şımart ve kendine güzel alışkanlıklar edin. En yakın spor malzemeleri dükkanına git, birkaç kitap ve harita al, tecrübeli kişilerin önerilerini dinle. Artık kendi şehrinde açık hava maceralarına atılmaya hazırsın. İşte sana her yerde deneyebileceğin açık havada spor önerileri:

1. Yürüyüş şıklığı

Bir şişe su. Aldın mı? Hafif atıştırmalıklar. O da tamam. El feneri. Hazır. Nereye gittiğini annene ve babana söyledin mi? Artık neredeyse hazırsın. Outdoor sporun başında yürüyüş geliyor. Yürüyüş botlarını al, sırt çantanı hazırla ve doğanın tam kalbine doğru bir yürüyüş yap. Yürüyüş yapmak gayet ucuz bir spordur, öyle fazla tecrübeye de ihtiyaç yoktur. Yapman gereken tek şey patikaları iyi tanımak. Ağaçlı patikalarda, park içlerinde manzaranın tadını çıkartarak yürü. Tüm günü geçirsen yine yetmez…

2. Kaya tırmanışı

Kaya tırmanışıyla ilgili cümlelerde şu kelimeleri de duyarsın sık sık: Teçhizat, bağ takımı ve karabina. Kaya tırmanışı, yürüyüşe göre daha çok alet edevatın gerektiği bir spordur. Ayrıca iyi bir eğitim de alman gerekir. Çünkü zorlu bir tırmanış yapacaksın. Bununla birlikte ulaşacağın adrenalin düzeyi muhteşem olacak. Önce bir spor salonunda tırmanma becerilerini geliştir. Ardından tecrübeli insanlarla dışarda pratik yap. Zamanla heyecanın dozu artacak.

3. Çek, kürekleri çek

Outdoor sporların baş tacı! Sakin sularda kürek çekmek ve kanoculuk özellikle sıcak günlerde gevşeyip serinlemenin en iyi yöntemleri. Birçok şehirde yerel parklarda bot kiralayıp bu sporları yapabilirsin. Eğer şehrinde debisi ve akış hızı çok yüksek olmayan bir nehir varsa, iyi bir başlangıç için gereken her şey elinde demektir. Ya da bir göl ya da gölette şansını deneyebilirsin. Tek ihtiyacın olan biraz güneş ve kol kaslarını eğitmek olacak. Sakın cankurtaran yeleğini unutma. Bir de tek başınayken dalgalı sulardan uzak dur.

Hayalindeki macerayı anlatmak ister misin?

Bazı sporları neden erkeklerin daha iyi yaptığı düşünülür? Ön yargıları yenmek için yazımıza göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Sıcağı yen! Yaz tatilinde hayatta kalma rehberi

Plajda ve evin arka bahçesinde, kendini sıcaktan, güneşten, sivrisineklerden ve yaz tatilinde sıcağın zorlu koşullarından korumayı öğren.

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

İyi yolculuklar: Yurt dışı eğitim için 5 sebep

Önümüzdeki sömestri yurt dışında geçirmek istemez misin? Bunu istemek için çok haklı sebeplerin var. Yurt dışı eğitim hakkında daha fazlasını öğren!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

İdeal göğüs boyu nasıl olmalı?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet! İdeal göğüs boyu nasıl olmalı diye merak ediyor ve kendi göğüslerinin diğer kızlarınkine göre nasıl göründüğünü merak

Devamını oku