Anneni mutlu et: Her şeyi kolaylaştır

Anneni mutlu et: Her şeyi kolaylaştır

Odanı toplayıp temizlerken, dağınıklıktan kurtulmanın kolay yollarını da bul…


Etrafı toplamak hobin değildir muhtemelen. Ama aslında olabilir de, çünkü sonundaki ödül çok büyük. Odanı topladıktan sonra, odanla birlikte hayatının da tazelendiğini göreceksin. En zoru başlamak, ardından her şey çorap söküğü gibi gelecek. İşte sana odanı kolayca toplamanı sağlayacak tavsiyeler…

Oyuna dönüştür

Temizlik yaparken müzik dinle ve dans et. Bir saat belirleyip kendinle yarış, bakalım 15 dakikada her şeyi yerli yerine koyabilecek misin? Hızlı davranmayı sevmiyorsan arada küçük molalar ver ya da arka planda en sevdiğin filmi oynat.

Kolaydan başla

Onsuz da yaşayabileceğin şeyleri atarak ya da ortadan kaldırarak başla. Eski kozmetik ürünlerini, losyonları, parfümleri ve kırılmış takıları at. Dekorasyonu değiştir, bunun için fotoğraflardan ve posterlerden yararlanabilirsin. Sana negatif duygular veren her şeyi ortadan kaldır.

Gardırobunla oyna

Gardırobun odanın merkezi değil mi? Gardırobun düzgün olduğunda giyinmek eğlenceli ve işlevseldir. Üzerine uymayan her şeyi at. Tarzını yansıtmayanları, yırtılmış, lekelenmiş, artık giyilemeyecek her şeyden kurtul. Bir de tabii mevsime göre düzenle her şeyi.


Üçleme oyunu oynayarak işi kolaylaştırabilirsin. Bir öbekte en sevdiklerin olsun, ikinci öbekte sevdiğin, giyemediğin, atmak yerine başkalarına verebileceğin kıyafetler ve sonuncusunda da tek hareketle kurtulabileceklerin. Eğer yardıma ihtiyaç duyarsan, sana kıyafet konusunda sertlik derecesinde dürüst bir arkadaş bulmanı öneririz.

Parti ver

Temizlikten önce ve temizlikten sonra fotoğrafları çek. Arkadaşlarını davet et ve temizlediğin odada birlikte vakit geçir. Hatta fırsattan istifade onlarla giysi takası da yapabilirsin. Bir kızın çöpü, bir diğerinin hazinesi olabilir.


Her şeyi yaptın, kıyafetler düzenlendi, dağınıklık toparlandı. Fark ettin mi zihnin de tazelendi böylece. Şimdi hem sen hem de odan yeni ihtimallere açıksınız.


Yatak odasının dağınıklığı utanç kaynağı olabilir! Dağınıklığın sana yaşattığı en kötü tecrübeyi bize anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Küçük partilerle her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi. Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

Devamını oku

Yaz için kolay saç modelleri

Yaza da fazla zaman kalmadı değil mi? Saçların hazır mı? İşte sana birkaç yazlık saç modeli fikri.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus