Anneni mutlu et: Her şeyi kolaylaştır

Anneni mutlu et: Her şeyi kolaylaştır

Ev temizliği nasıl yapılır? Odanı toplayıp temizlerken, dağınıklıktan kurtulmanın kolay yollarını da bul…

 

Etrafı toplamak hobin değildir muhtemelen. Ama aslında olabilir de, çünkü sonundaki ödül çok büyük. Ev temizliği nasıl yapılır merak ediyorsan, işe odanla başla! Odanı topladıktan sonra, odanla birlikte hayatının da tazelendiğini göreceksin. En zoru başlamak, ardından her şey çorap söküğü gibi gelecek. İşte sana odanı kolayca toplamanı sağlayacak tavsiyeler…

Oyuna dönüştür

Temizlik yaparken müzik dinle ve dans et. Bir saat belirleyip kendinle yarış, bakalım 15 dakikada her şeyi yerli yerine koyabilecek misin? Hızlı davranmayı sevmiyorsan arada küçük molalar ver ya da arka planda en sevdiğin filmi oynat.

Kolaydan başla

Onsuz da yaşayabileceğin şeyleri atarak ya da ortadan kaldırarak başla. Eski kozmetik ürünlerini, losyonları, parfümleri ve kırılmış takıları at. Dekorasyonu değiştir, bunun için fotoğraflardan ve posterlerden yararlanabilirsin. Sana negatif duygular veren her şeyi ortadan kaldır.

Gardırobunla oyna

Gardırobun odanın merkezi değil mi? Gardırobun düzgün olduğunda giyinmek eğlenceli ve işlevseldir. Üzerine uymayan her şeyi at. Tarzını yansıtmayanları, yırtılmış, lekelenmiş, artık giyilemeyecek her şeyden kurtul. Bir de tabii mevsime göre düzenle her şeyi.

 

Üçleme oyunu oynayarak işi kolaylaştırabilirsin. Bir öbekte en sevdiklerin olsun, ikinci öbekte sevdiğin, giyemediğin, atmak yerine başkalarına verebileceğin kıyafetler ve sonuncusunda da tek hareketle kurtulabileceklerin. Eğer yardıma ihtiyaç duyarsan, sana kıyafet konusunda sertlik derecesinde dürüst bir arkadaş bulmanı öneririz.

Parti ver

Temizlikten önce ve temizlikten sonra fotoğrafları çek. Arkadaşlarını davet et ve temizlediğin odada birlikte vakit geçir. Hatta fırsattan istifade onlarla giysi takası da yapabilirsin. Bir kızın çöpü, bir diğerinin hazinesi olabilir.

 

Her şeyi yaptın, kıyafetler düzenlendi, dağınıklık toparlandı. Fark ettin mi zihnin de tazelendi böylece. Şimdi hem sen hem de odan yeni ihtimallere açıksınız.

 

Yatak odasının dağınıklığı utanç kaynağı olabilir! Dağınıklığın sana yaşattığı en kötü tecrübeyi bize anlatmak ister misin?

 

Ev temizliği nasıl yapılır, öğrendin. Şimdi sıra gardırop nasıl düzenlenir, onu öğrenmekte! Hemen yazımızı oku!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye Devam Et, #KızGibi Paylaş!

Orkid, genç kızların ergenlik döneminde yaşadığı kaygıları ve sorunları ele alan, Türkiye genelinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türkiye’de her 10 genç kızdan 6’sı başarısız olmaktan korktuğu

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Küçük parti oyunlarıyla her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi ve parti oyunları! Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Mezuniyet balosuna 24 saat kala

Mezuniyet balosuna 24 saat kala hazırlıklarını tamamlamak için neler yapman gerektiğini biliyor musun? Balo hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi için web sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.

Devamını oku