Kendin Yap: Dekoratif dilek ya da takı kutusu

Kendin Yap: Dekoratif dilek ya da takı kutusu

Kendi başına yapabileceğin bu saklama kutusu ya da takı kutusu ile yaratıcılığını paylaşmaya değer hale getir!


Düzenli bir oda kendini de düzenli hissetmeni sağlar. Dar bir alandan en iyi şekilde faydalanmanın yolu her şeye uygun bir yer bulmaktır, bazen bunu mümkün kılacak seçenekler az olabilir. Kendi ihtiyaçlarına uygun saklama kutusunu eğlenceli ve kolay bir şekilde yapmak için aşağıdaki adımları takip etmen yeterli, çünkü odandaki her şey senin gibi özgün olmalı.

1. Adım: 

 • Malzemeleri toparla. Başlamak için şunlara ihtiyacın olacak:

 • İşlenmemiş/cilasız tahta bir kutu


 • Astarlı parlak beyaz sprey boya


 • Astarlı metalik altın sarısı sprey boya


 • Astarlı parlak siyah sprey boya


 • Boyacı şeridi


 • Lateks eldiven


 • Yapıştırıcı


 • Bir cetvel


 • Ahşap kelime kalıpları

2. Adım: 

Boyama zamanı. Çok rüzgarlı olmayan, iyi havalandırılmış bir yer bul, çalışma alanının etrafına boyaları sıçratmamak için gazete ser. Lateks eldivenlerini giy, astarlı parlak beyaz boyayı al ve senin kutuna yatay olarak iki kere (ya da daha fazla!) uygula.

3. Adım: 

Şeritlerini belirle. Dokunmak ve boyacı bandından parçaları kutunun enine doğru etrafına dolamak için tamamen kuruyana kadar bekle, bandı düz tuttuğundan emin ol. Cetveli sıkı tut, yaklaşık 2,5 cm ya da ne kadar bir aralık istiyorsan bandın başından itibaren işaretle ve bandın ikinci bölümünü işaretin üzerine getir. Kutun tamamen şeritle kaplanana kadar devam et.

4. Adım: 

Şimdi altın sarısına geldik. Operasyon eldivenlerini tekrar giy (her şey iyice karışmak üzere!) ve kutunu altın sarısı spreyle boya. Bandın üzerine gelmesini sorun etme, bantlar bu yüzden orada!

5. Adım: 

Altın sarısı boya da tamamen kuruyunca, boyacı bandını çıkarmaya başla. Eğer şeritler mükemmel değilse, sorun değil! Her zaman lekelere bir parça beyaz boya ile rötuş yapabilirsin.

6. Adım: 

Son rötuşlarını yap. Ahşap kelime kalıplarını sprey boya ile birbirine zıt renklerde boya. Biz siyahı seçtik çünkü altın sarısı ve beyaz üzerinde ışıldayacaktır. Boya tamamen kuruyana kadar bekle ve kalıplarını birkaç damla yapıştırıcı ile kutuna yapıştır.


Sıra Takılıkta! Geleneksel kutular sizin favori parçalarınızı sizden uzakta tutma eğiliminde, bu yüzden en sevdiğiniz incik boncuğu öne çıkarmanı ve onları daha havalı göstermeni sağlayalım.


İhtiyacın olacak şeyler:


 • Ahşap bir kutu


 • Ayaklı ahşap pasta servis tabağı


 • El şeklinde bir Takılık


 • Metal küpelikler (bizimkiler dansçı şeklindeler!)


 • Yapıştırıcı


 • Astarlı parlak siyah sprey boya


 • Astarlı altın sarısı sprey boya


 • Lateks Eldiven


 • Ahşap kelime kalıpları

7. Adım: 

Ayaklı ahşap pasta servis tabağınızı, el şeklindeki kalıbı, küpe tutucularını, kelime kalıplarını ve ahşap kutunu sıkıca tutarak boyamaya başla. En az iki kat boya uygula-eğer boya hala benekli duruyorsa birkaç kere daha. (Boyanın kuruması için birkaç saat beklemen gerekmektedir.)

8. Adım: 

Her şey tamamen kuruyunca, takılığı nereye koyacağını belirle. El şeklindeki kalıbın için en doğru pozisyonu belirle.

9. Adım: 

Küpe tutucularının altına birkaç damla yapıştırıcı sür, sonra onları ahşap kutunun üzerine yapıştır ve birkaç dakika öylece tut. Daha sonra, el şeklindeki kalıbın altına iyice yapıştırıcı sür ve ayaklı ahşap pasta servis tabağının üzerine yapıştır. Küpe tutucularından daha ağır olduğu için, bunu bastırarak yapıştırdıktan sonra biraz daha fazla öylece tut.

10. Adım: 

Son şekli ver! Takılarını donat, yüzüklerini, zarif kolyelerini ve bileziklerini el şeklindeki kalıbına yerleştir. Küpelerini çiftiyle bir araya getir ve dansçının üzerine koy. (Çok sık kullanmadığın küpelerini ve örgü halka küpelerini güvenli bir yere sakla). Şimdi bütün incik boncuklarını görebileceksin, süslenmek sadece on saniyeni alacak!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
 • Yorumları göster

Cok begendim

Tuba aras 10.01.2017

Bwnde surekli evdde yeni seyler tasarlayan biriyim rengarenk_hasir_dunyasi instagram adresim bakarsanz neler yaptigima inanamzsiniz el emegimi kazanca donustrmek muhtesem bi duygu

Kendi soya kokulu mumlarını nasıl yaparsın?

Bu kendi yaptığın mumlarla odanın muhteşem kokmasını sağla!

Devamını oku

Hayatının en iyi Pazar günü!

Bu bilimsel destekli aktiviteler beyninin ve vücudunun muhteşem hissetmesini sağlayacak. Haftaya harika bir başlangıç yaptığından emin olacaksın.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Elektronik eşyaların parlasın

Akıllı telefonun da senin kadar havalı olmalı.

Devamını oku

Tam bir sır küpü ol

Çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla nasıl baş edebileceğinle ilgili ipuçlarını bulabilirsin!

Devamını oku

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana