Kendin yap projesi: Havalı resim albümü fikirleri

Kendin yap projesi: Havalı resim albümü fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir resim albümü ya da blog hazırlamak ister misin?

 

Fotoğraf albümü yapmak, okul hatıralarını taptaze tutmanın en iyi yöntemlerinden biri. Başlamak için standart bir albüm alıp sonra onu kendi arzu ettiğin gibi tasarlayabilirsin. Bir yöntem daha var, istersen bir albüm (scrapbook) web sitesine girip fotoğraflarını yükledikten sonra renkli çıktı alarak kendi albümünü yapabilirsin. Sonuçta tek yapman gereken fotoğrafları seçip senin için neden önemli oldukları hakkında birkaç satır not yazmaktan ibaret.

İlk resim

Okulun ilk günlerinde çekilmiş bir fotoğrafını seç. Okul çoktan başladıysa, sınıfça çektirdiğiniz bir fotoğraf da kullanabilirsin.

Çok yaz

O yıldan ve genelde gelecekten beklentilerini yaz ve blogunda yayınla. İstersen sadece günlüğüne de not alabilirsin. Neleri başarmak istiyorsun? Daha iyi notlar almak mı, arkadaşlarınla zaman geçirmek mi, yeni birkaç hobi edinmek mi?

Fotoğraf makinesine gülümse

Arkadaşlarınla birbirinize söz verin: Bu yıl geçen yıldan iyi geçecek. Birbirinizin evinde kalabileceğiniz düzenlemeler yapın, sinema geceleri düzenleyin, partiler verin ve birbirinizle kaliteli zaman geçirin. Bütün bu zamanlarda bolca fotoğraf çekin ve albümünüzü ya da blogunuzu zenginleştirin.

Sen yıldızsın

Çektiğin ve albümde kullanacağın tüm fotoğraflar için birkaç satır not tut. Neler olduğunu, bu fotoğrafın nasıl bir öykünün bir parçası olduğunu anlat. Albümünde mutlaka okul balosundan da fotoğraflar olmalı ama sıradan günlerin neşeli görüntülerini de ihmal etme. Mesela müzik dersinde çok eğlenmiş olabilirsin. Telefonunla kaydettiğin sesleri arkadaşlarınla ve ailenle paylaş.

Albüm tutmaktan vazgeçme

Okul dönemi devam ettikçe albümüne yeni şeyler ekle. Çünkü zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve sen erteledikçe bir sürü güzel anı kaçıracaksın?

Resim albümü yapıyor musun ya da blog tutuyor musun? En çok hangi anların fotoğrafını çekmek ya da öykülerini yazmak istiyorsun?

Takı kutusu nasıl yapılır, bu yazıda keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

HERKES İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Tinista 22.02.2018

Benim arkadaşım yok ki fotoğraf olsun bunlar deli dolu çılgın arkadaşları olan ve eğlenmeyi bilenleri yapacağı şeyler

İyi yolculuklar: Yurt dışı eğitim için 5 sebep

Önümüzdeki sömestri yurt dışında geçirmek istemez misin? Bunu istemek için çok haklı sebeplerin var. Yurt dışı eğitim hakkında daha fazlasını öğren!

Devamını oku

Sıcağı yen! Yaz tatilinde hayatta kalma rehberi

Plajda ve evin arka bahçesinde, kendini sıcaktan, güneşten, sivrisineklerden ve yaz tatilinde sıcağın zorlu koşullarından korumayı öğren.

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Grup buluşması planlama

Arkadaş grubun ve aşık olduğun çocukla rasgele bir buluşma planı yap.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!