Kendin yap projesi: Havalı albüm fikirleri

Kendin yap projesi: Havalı albüm fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir fotoğraf albümü ya da blog hazırlamak ister misin?


Fotoğraf albümü yapmak, okul hatıralarını taptaze tutmanın en iyi yöntemlerinden biri. Başlamak için standart bir albüm alıp sonra onu kendi arzu ettiğin gibi tasarlayabilirsin. Bir yöntem daha var, istersen bir albüm (scrapbook) web sitesine girip fotoğraflarını yükledikten sonra renkli çıktı alarak kendi albümünü yapabilirsin. Sonuçta tek yapman gereken fotoğrafları seçip senin için neden önemli oldukları hakkında birkaç satır not yazmaktan ibaret.

İlk resim

Okulun ilk günlerinde çekilmiş bir fotoğrafını seç. Okul çoktan başladıysa, sınıfça çektirdiğiniz bir fotoğraf da kullanabilirsin.

Çok yaz

O yıldan ve genelde gelecekten beklentilerini yaz ve blogunda yayınla. İstersen sadece günlüğüne de not alabilirsin. Neleri başarmak istiyorsun? Daha iyi notlar almak mı, arkadaşlarınla zaman geçirmek mi, yeni birkaç hobi edinmek mi?

Fotoğraf makinesine gülümse

Arkadaşlarınla birbirinize söz verin: Bu yıl geçen yıldan iyi geçecek. Birbirinizin evinde kalabileceğiniz düzenlemeler yapın, sinema geceleri düzenleyin, partiler verin ve birbirinizle kaliteli zaman geçirin. Bütün bu zamanlarda bolca fotoğraf çekin ve albümünüzü ya da blogunuzu zenginleştirin.

Sen yıldızsın

Çektiğin ve albümde kullanacağın tüm fotoğraflar için birkaç satır not tut. Neler olduğunu, bu fotoğrafın nasıl bir öykünün bir parçası olduğunu anlat. Albümünde mutlaka okul balosundan da fotoğraflar olmalı ama sıradan günlerin neşeli görüntülerini de ihmal etme. Mesela müzik dersinde çok eğlenmiş olabilirsin. Telefonunla kaydettiğin sesleri arkadaşlarınla ve ailenle paylaş.

Albüm tutmaktan vazgeçme

Okul dönemi devam ettikçe albümüne yeni şeyler ekle. Çünkü zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve sen erteledikçe bir sürü güzel anı kaçıracaksın?


Fotoğraf albümü yapıyor musun ya da blog tutuyor musun? En çok hangi anların fotoğrafını çekmek ya da öykülerini yazmak istiyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

HERKES İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Tinista 22.02.2018

Benim arkadaşım yok ki fotoğraf olsun bunlar deli dolu çılgın arkadaşları olan ve eğlenmeyi bilenleri yapacağı şeyler

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

Devamını oku

Yaz sıkıntısına karşı 6 çare

Eğlenceyi keşfet! Gayet ekonomik birkaç önlemle yazın en sıcak günlerini bile sıkıcılıktan kurtarabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Gillette Venus Embrace Yedek Tıraş Bıçağı

Hayal ettiğin işi nasıl bulabilirsin?

Tatilde biraz çalışmak ve okul öncesi para biriktirmek istiyorsun. Ama önce bir iş bulman lazım. İşte sana bu konuda birkaç öneri. Daha fazlası için web sitemizi okumaya devam et!

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku