Kendin yap projesi: Havalı albüm fikirleri

Kendin yap projesi: Havalı albüm fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir fotoğraf albümü ya da blog hazırlamak ister misin?


Fotoğraf albümü yapmak, okul hatıralarını taptaze tutmanın en iyi yöntemlerinden biri. Başlamak için standart bir albüm alıp sonra onu kendi arzu ettiğin gibi tasarlayabilirsin. Bir yöntem daha var, istersen bir albüm (scrapbook) web sitesine girip fotoğraflarını yükledikten sonra renkli çıktı alarak kendi albümünü yapabilirsin. Sonuçta tek yapman gereken fotoğrafları seçip senin için neden önemli oldukları hakkında birkaç satır not yazmaktan ibaret.

İlk resim

Okulun ilk günlerinde çekilmiş bir fotoğrafını seç. Okul çoktan başladıysa, sınıfça çektirdiğiniz bir fotoğraf da kullanabilirsin.

Çok yaz

O yıldan ve genelde gelecekten beklentilerini yaz ve blogunda yayınla. İstersen sadece günlüğüne de not alabilirsin. Neleri başarmak istiyorsun? Daha iyi notlar almak mı, arkadaşlarınla zaman geçirmek mi, yeni birkaç hobi edinmek mi?

Fotoğraf makinesine gülümse

Arkadaşlarınla birbirinize söz verin: Bu yıl geçen yıldan iyi geçecek. Birbirinizin evinde kalabileceğiniz düzenlemeler yapın, sinema geceleri düzenleyin, partiler verin ve birbirinizle kaliteli zaman geçirin. Bütün bu zamanlarda bolca fotoğraf çekin ve albümünüzü ya da blogunuzu zenginleştirin.

Sen yıldızsın

Çektiğin ve albümde kullanacağın tüm fotoğraflar için birkaç satır not tut. Neler olduğunu, bu fotoğrafın nasıl bir öykünün bir parçası olduğunu anlat. Albümünde mutlaka okul balosundan da fotoğraflar olmalı ama sıradan günlerin neşeli görüntülerini de ihmal etme. Mesela müzik dersinde çok eğlenmiş olabilirsin. Telefonunla kaydettiğin sesleri arkadaşlarınla ve ailenle paylaş.

Albüm tutmaktan vazgeçme

Okul dönemi devam ettikçe albümüne yeni şeyler ekle. Çünkü zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve sen erteledikçe bir sürü güzel anı kaçıracaksın?


Fotoğraf albümü yapıyor musun ya da blog tutuyor musun? En çok hangi anların fotoğrafını çekmek ya da öykülerini yazmak istiyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yazlık eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Gillette Simply Venus 2 Kullan At Tıraş Bıçağı

Gillette Simply Venus 2 Kullan At Tıraş Bıçağı

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

Devamını oku

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku

Yaz için kolay saç modelleri

Yaza da fazla zaman kalmadı değil mi? Saçların hazır mı? İşte sana birkaç yazlık saç modeli fikri.

Devamını oku