Neden hobiye ihtiyacın var? İşte sana 4 neden…

Neden hobiye ihtiyacın var? İşte sana 4 neden…

Boş zamanını hayatını gerçek anlamda değiştirecek bir şeylerle doldur…


Pul biriktirmekten, fular dikmeye kadar bütün hobileri gözden geçir… Sana göre değiller mi? Bugünün hobileri kek pişirmekten Instagram’da yayınlanacak güzellikte fotoğraf çekmeye kadar pek çok başlık içeriyor. Hangisini seçtiğin o kadar da önemli değil. Önemli olan basit, eğlenceli bir yöntemle hayatına biraz denge kazandırmak. Hobilerin sana ne yararı olacağını merak ediyor musun?

1. Stres gidericidir

Süper karmaşık bir hayatı iyilikler dünyasına dönüştürmenin yollarından biridir hobiler. Çünkü yapmak zorunda olmadığın halde yaparsın. Bu açıdan koro çalışmasına ya da ev ödevine benzemez. Bir hobiye sahip olmak sana her an tazelenme olanağı sunar. Okul ya da iş nedeniyle zorunlu olmadığın bir şeyi yapmak, stres atmana yarayacak yaratıcı bir akış getirir hayatına.

2. Buz kırıcıdır

Yeni birileriyle tanışmakta zorluk mu çekiyorsun? Hobilerin büyüleyici güçlerine güven. Seninle aynı hobiyi paylaşan biriyle sımsıcak bir dostluk kurabilirsin. İnsanlarla sırf buluşmak için buluşmak yerine, ortak ilgiler üzerinden arkadaşlık kurmak gibisi yoktur.

3. Kendini iyi hissettirir

Herkes sınıfta ne kadar iyi olduğunu bilir, zaten okul yıllığın bu tür şeyler söyleyen yazılarla doludur. Ama bir hobiye sahip olmak, okul ya da spor dışında bir alanda da başarılı olabildiğini hissetmeni sağlar. Belki de başarıyı hissedeceğin alanlar okul ya da spor dalları değildir. Bir hobiye sahip olmak, sana arzu ettiğin özgüvene ulaşma olanağı verir.

4. Zekanı geliştirir

Birçok bilimsel araştırma çocukken edinilen hobilerin daha sonra insanlara büyük başarılar ve zenginlikler kazandırdığını gösteriyor. Özellikle de iyi bildiğin, ustalaştığın bir hobi ilerde sana hayatını alternatif bir yoldan kazanma olanağı sunabilir. En iyi tarafı da hayatını sevdiğin bir işi yaparak kazanacak olmandır…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

Devamını oku

İyi bir sömestr başlangıcı için 3 öneri

Okula dönüş her zaman eski alışkanlıklara dönüş anlamına gelmeyebilir. Yeni alışkanlıklar başarı getirebilir. Bu konuda daha fazla bilgi için yazılarımızı okumaya devam et!

Devamını oku

İyi yolculuklar: Yurt dışında eğitim almak için 5 sebep

Önümüzdeki sömestri yurt dışında geçirmek istemez misin? Bunu istemek için çok haklı sebeplerin var.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku