İyi Bir Çocuk Bakıcısı Olmak

İyi Bir Çocuk Bakıcısı Olmak

Çocuk bakıcılığı yapmak ergenlik çağındakiler için en güzel işlerden biridir. İşte çocuk müşterileri mutlu etmenin yolları!

 

Çocuk bakıcılığı yapmak biraz para kazanmak için harika bir yoldur. Ama küçük çocukların canı sıkıldığında onları eğlendirmek pek de kolay olmayabilir. Aklına gelen her yolu denersin ve ne yapacağını bilemezsin. Sana önereceğimiz bu eğlenceli aktiviteleri dene. Bu arada, çocuk olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu unutma! Çocuklarla birlikte eğlenmek senin de çok hoşuna gidecek. Üstelik deneyim de kazanmış olacaksın.

Altın Çocuk Ödülleri

Çocukların seni hemen sevmelerini ister misin? Onlardan, en sevdikleri oyuncakları, oyunları ve kitapları göstermelerini iste. Ama bunu, ödül törenlerindeki kırmızı halıdaymış gibi yapmalarını iste! Mesela, Boyama Fırçasıyla Yapılan En İyi Aktiviteye ödül versinler ya da Tüm Zamanların En Başarılı Masalını ödüllendirsinler. Bu eğlenceli oyunla, çocukların neleri sevdiğini öğrenirken onlarla arkadaşlık da kurmuş olursun.

Bir Çuval Dolusu Sürpriz

Çocuklar kendi oyuncaklarıyla oynamaktan sıkıldıklarında, sen onları başka eşyalarla meşgul edebilirsin. Mesela önceden kendi evinde bir sepet yap. Kardeşinin eski uzaktan kumandalı dinozorunu ya da senin midilli biblolarını sepete koyup bakıcılığa giderken yanına al.

Kostümcülük Oynayın!

Sakladığın kostümlerden birkaç eski parçayı yanında götür. Mesela plastik bir maske ya da tüylü fular. Sonra bunları çocuklara giydir. Moda gösterini hazırlarken simlerden ve boyalardan yararlanmayı da unutma.

Dans Partisi

Telefonuna ya da mp3 çalarına çocuklara uygun müzikler atıp bir liste yap. Böylece çocuklarla beraber küçük bir dans partisi verebilirsiniz! Eminiz bu hep birlikte eğlenmek için çok etkili bir silah olacaktır.

El İşi

El işi malzemelerini hazırla! İşte senin için bir fikir: Bakalım çocuklar, çeşit çeşit oyun hamuru, simler ve yapıştırıcı kullanarak kaç tane uzaylı yapabilecek? Dikkat etmen gereken tek şey, fazla pislik olmaması için, çalışacakları yere önce bir gazete kâğıdı sermek ve oyun bittikten sonra dağınıklıkları toplamak. (Kimse akşam eve gelen büyüklerin sinirlenmesini istemez!)

Yemeklerle Oyun

Atıştırmalıklarla yaratıcı bir şekilde eğlenebilirsiniz. Tabaklar boş resim kâğıdı gibi olsun. Elma dilimleri, üzümler, bisküvilerle farklı şekiller yapın. Kocaman kulakları olan, sevimli bir köpek yavrusunun suratını oluşturun. Veya dalgaların üstünde süzülen bir kayık yapın. Hatta, bahçesinde bir ağaç olan, küçük, sevimli bir ahşap kulübe bile yapabilirsiniz.

Hikaye Zamanı

Okumayı yeni öğrenen bir çocuğa yardım etmek için, onunla okuma egzersizi yap. Ama okumaya biraz renk kat: Mesela her çocuk, okurken karakterlere göre farklı sesler çıkarsın. Çocuklara okumanın ne kadar eğlenceli olduğunu göster.

Çocuk bakıcılığıyla ilgili fikirlerini bizimle de paylaş (ya da ergenler için başka muhteşem iş olanakları hakkında) ve senin gibi bir kıza yardımcı ol!

 

Hayalindeki işi bulmak için ne yapman gerekiyor? Bu yazımızı mutlaka oku ve keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Hayal ettiğin işi nasıl bulabilirsin?

Tatilde biraz çalışmak ve okul öncesi para biriktirmek istiyorsun. Ama önce bir iş bulman lazım. İşte sana yeni iş için birkaç öneri. Daha fazlası için web sitemizi okumaya devam et!

Devamını oku

Öğrenme tarzını keşfet

Öğrenme yöntemleri nelerdir? Öğrenme tarzını keşfetmek kariyer hedeflerine ulaşmada sana büyük bir avantaj sağlar. Şimdi kendi öğrenme tarzını keşfet!

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmesine hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Tam bir sır küpü ol

Sır nedir? Başkasına söylenmemek üzere sadece seninle paylaşılmış bir şey. Sen de çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla

Devamını oku