Hem zeki hem cool olmanın yolları

Hem zeki hem cool olmanın yolları

Zeki ama bir kenara itilmiş olmayı kimse istemez. Zekanı saklamaya çalışmaksızın cool olmanın yolları da var. Daha fazla bilgi için bu web sitesini karıştırmaya devam et!

 

Anladık, çok zekisin. Ama zeki olmak her zaman havalı olmak anlamına gelmediği için ne yapacağını bilemiyorsun. Süper zeki bir insansan, belki de sınıf arkadaşların senin kibirli, burnu büyük bir inek olduğunu düşünüyor olabilirler. Sen de kendini yalnız hissediyor olabilirsin. Çünkü zekan senin yaşındaki insanları korkutup kaçırıyor diye düşünüyorsundur. Cool olmanın yollarını bu yazıda keşfet! 

 

Zeki olmak her durumda iyi bir şey. Zekan sana önce üniversitede, sonra da hayatın boyunca kariyerinde pek çok şey kazandıracak. Ama o zamana kadar baş etmen gereken birkaç küçük ayrıntı daha var. Eğer zekan etrafından izole olmuş gibi hissetmene neden oluyorsa şu önerileri aklında bulundur…

 

Düşük profil

Daha soru sorulurken cevabı biliyordun. Ama hemen ortaya çıkıp haykırmak zorunda değilsin. Biraz bekle. Fakat bunu yaparken insanları aptal yerine de koyma çünkü kandırıldıklarını hissedebilirler. Her şeyi bilen biri olmak seni kalabalıklar içinde hızla yalnız bırakabilir. Bunun yerine başkalarına zaman tanı, en azından soru tamamen sorulana kadar bekle ve sükunetle cevap ver. Bu şekilde insanlar senin zekanı doğallıkla kabul eder ve verdiğin cevaplara, önerilere sıcak bakarlar.

 

Rehberlik et 

Zekanı iyi şeyler için kullan, mesela senden küçüklere yardım et. Matematik senin için çok mu kolay. Birkaç öğrenciye matematik dersi vererek bilgini paylaş. Bu arada arka sırada oturan yakışıklının dikkatini çekebilir ya da gelecekteki en iyi arkadaşını bulabilirsin. Eğer arkadaş edinemiyorsan, çevreni genişletmekte her zaman fayda var. İnsanlar kendilerine yardım eden insanları asla unutmazlar. Hele hiçbir umutlarının olmadığı ev ödevlerine yardımcı olanları asla!

 

Tüy kuşu

Sana benzeyen insanların oluşturduğu gruplara katıl. Mesela dil öğrenmeye mi meraklısın? Ya da teknolojiye? Belki de çevre sorunlarına? Bu tür örgütlenmelere, kulüplere katıl. Seninle benzer ilgileri paylaşan insanlarla kendini daha rahat geliştirirsin.

 

Cool olmanın yollarına dair bir fikrin var artık, peki sınıfın en başarılı öğrencisi olmak sence havalı bir şey mi?

Okullar açılırken iyi görünmenin yollarını da bu yazıda keşfet! 

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Online Dramadan Uzak Durmanın 5 Yolu

İnternette kırıcı sohbetlere girme - özellikle de konu seni de kapsıyorsa. İşte online sorunlardan uzak durmanın yolları.

Devamını oku

“Zorbalık burada biter”

Bulunduğun her yeri zorbalıktan arındırmak ister misin? Bu posteri bas, çoğalt ve yapıştır. Daha fazla bilgi için bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

İçinde bir zorba mı yaşıyor?

Zorbalığa dur de ve iyiler çetesine katıl. Zorbalıkla baş etmenin yöntemlerini öğrenmek istiyorsan bu siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku

Belalı bir kızın sırları

Siber zorbalıkla karşı karşıya mısın? Sosyal medyada sataşmalardan zarar mı görüyorsun? Eski okul arkadaşlarının sataşmalarından rahatsız mı oldun? Aşağıda onların akıllarında neler döndüğünü bulabilirsin.

Devamını oku

Aile içi iletişimde sana yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? Aile içi iletişim için işte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku