Hem zeki hem cool olmanın yolları

Hem zeki hem cool olmanın yolları

Zeki ama bir kenara itilmiş olmayı kimse istemez. Zekanı saklamaya çalışmaksızın cool olmanın yolları da var. Daha fazla bilgi için bu web sitesini karıştırmaya devam et!

 

Anladık, çok zekisin. Ama zeki olmak her zaman havalı olmak anlamına gelmediği için ne yapacağını bilemiyorsun. Süper zeki bir insansan, belki de sınıf arkadaşların senin kibirli, burnu büyük bir inek olduğunu düşünüyor olabilirler. Sen de kendini yalnız hissediyor olabilirsin. Çünkü zekan senin yaşındaki insanları korkutup kaçırıyor diye düşünüyorsundur. Cool olmanın yollarını bu yazıda keşfet! 

 

Zeki olmak her durumda iyi bir şey. Zekan sana önce üniversitede, sonra da hayatın boyunca kariyerinde pek çok şey kazandıracak. Ama o zamana kadar baş etmen gereken birkaç küçük ayrıntı daha var. Eğer zekan etrafından izole olmuş gibi hissetmene neden oluyorsa şu önerileri aklında bulundur…

 

Düşük profil

Daha soru sorulurken cevabı biliyordun. Ama hemen ortaya çıkıp haykırmak zorunda değilsin. Biraz bekle. Fakat bunu yaparken insanları aptal yerine de koyma çünkü kandırıldıklarını hissedebilirler. Her şeyi bilen biri olmak seni kalabalıklar içinde hızla yalnız bırakabilir. Bunun yerine başkalarına zaman tanı, en azından soru tamamen sorulana kadar bekle ve sükunetle cevap ver. Bu şekilde insanlar senin zekanı doğallıkla kabul eder ve verdiğin cevaplara, önerilere sıcak bakarlar.

 

Rehberlik et 

Zekanı iyi şeyler için kullan, mesela senden küçüklere yardım et. Matematik senin için çok mu kolay. Birkaç öğrenciye matematik dersi vererek bilgini paylaş. Bu arada arka sırada oturan yakışıklının dikkatini çekebilir ya da gelecekteki en iyi arkadaşını bulabilirsin. Eğer arkadaş edinemiyorsan, çevreni genişletmekte her zaman fayda var. İnsanlar kendilerine yardım eden insanları asla unutmazlar. Hele hiçbir umutlarının olmadığı ev ödevlerine yardımcı olanları asla!

 

Tüy kuşu

Sana benzeyen insanların oluşturduğu gruplara katıl. Mesela dil öğrenmeye mi meraklısın? Ya da teknolojiye? Belki de çevre sorunlarına? Bu tür örgütlenmelere, kulüplere katıl. Seninle benzer ilgileri paylaşan insanlarla kendini daha rahat geliştirirsin.

 

Cool olmanın yollarına dair bir fikrin var artık, peki sınıfın en başarılı öğrencisi olmak sence havalı bir şey mi?

Okullar açılırken iyi görünmenin yollarını da bu yazıda keşfet! 

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Bir partide nasıl davranılır?

İster doğum günü partisi olsun, ister mezuniyet balosu… Davranışlarınla herkesi nasıl büyüleyebileceğini biliyor musun?

Devamını oku

Havuz partisiyle serinle!

Havuz yok mu? Sorun değil! Bu havuz temalı parti fikirleri sulu da yapılır susuz da! Daha fazla parti fikri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et! Havuz partisi fikirleri içinse yazının devamını

Devamını oku

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Mezuniyet balosu öncesi kontrol listesi

Mezuniyet balosu yaklaşıyor. Sen de heyecanlanıyorsun. Hemen bir kontrol listesi hazırla ki heyecanın unutkanlığa neden olmasın. Daha fazla bilgi için bu siteyi incelemeye devam et.

Devamını oku

Sağlıklı olmak için 5 akıllıca öneri

Bu beş adım, ömür boyu sağlıklı bir şekilde yaşamak için seni uygun yola sokacaktır.

Devamını oku

Genç kızları bekleyen 6 fitness ve zayıflama tuzağı

En yaygın fitness ve zayıflama hatalarından nasıl kaçınır, bedenini sağlıklı bir şekilde nasıl çalıştırırsın?

Devamını oku