Zeki ve aynı zamanda havalı görünmenin sırları

Zeki ve aynı zamanda havalı görünmenin sırları

Zeki ama bir kenara itilmiş olmayı kimse istemez. Zekanı saklamaya çalışmaksızın havalı olmanın yolları da var. Daha fazla bilgi için bu web sitesini karıştırmaya devam et!


Anladık, çok zekisin. Ama zeki olmak her zaman havalı olmak anlamına gelmediği için ne yapacağını bilemiyorsun. Süper zeki bir insansan, belki de sınıf arkadaşların senin kibirli, burnu büyük bir inek olduğunu düşünüyor olabilirler. Sen de kendini yalnız hissediyor olabilirsin. Çünkü zekan senin yaşındaki insanları korkutup kaçırıyor diye düşünüyorsundur.


Zeki olmak her durumda iyi bir şey. Zekan sana önce üniversitede, sonra da hayatın boyunca kariyerinde pek çok şey kazandıracak. Ama o zamana kadar baş etmen gereken birkaç küçük ayrıntı daha var. Eğer zekan etrafından izole olmuş gibi hissetmene neden oluyorsa şu önerileri aklında bulundur…

Düşük profil

Daha soru sorulurken cevabı biliyordun. Ama hemen ortaya çıkıp haykırmak zorunda değilsin. Biraz bekle. Fakat bunu yaparken insanları aptal yerine de koyma çünkü kandırıldıklarını hissedebilirler. Her şeyi bilen biri olmak seni kalabalıklar içinde hızla yalnız bırakabilir. Bunun yerine başkalarına zaman tanı, en azından soru tamamen sorulana kadar bekle ve sükunetle cevap ver. Bu şekilde insanlar senin zekanı doğallıkla kabul eder ve verdiğin cevaplara, önerilere sıcak bakarlar.

Rehberlik et 

Zekanı iyi şeyler için kullan, mesela senden küçüklere yardım et. Matematik senin için çok mu kolay. Birkaç öğrenciye matematik dersi vererek bilgini paylaş. Bu arada arka sırada oturan yakışıklının dikkatini çekebilir ya da gelecekteki en iyi arkadaşını bulabilirsin. Eğer arkadaş edinemiyorsan, çevreni genişletmekte her zaman fayda var. İnsanlar kendilerine yardım eden insanları asla unutmazlar. Hele hiçbir umutlarının olmadığı ev ödevlerine yardımcı olanları asla!

Tüy kuşu

Sana benzeyen insanların oluşturduğu gruplara katıl. Mesela dil öğrenmeye mi meraklısın? Ya da teknolojiye? Belki de çevre sorunlarına? Bu tür örgütlenmelere, kulüplere katıl. Seninle benzer ilgileri paylaşan insanlarla kendini daha rahat geliştirirsin.


Sınıfın en başarılı öğrencisi olmak sence havalı bir şey mi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Güvenli sürüş ipuçları

Araba kullanmak özgürlük ve arkadaşlarına şoförlük yapmak demektir. Güvenle araba kullanmak için bu beş bilgiyi aklında tut.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Zorbalık çemberi

Hangi davranışların zorbalık olduğunu ve bu davranışları sergileyenlere karşı neler yapabileceğini öğrenmek için bu videoyu seyret. Daha fazla bilgi için sayfalarımızı dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle aranızdaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?

Devamını oku

Belalı bir kızın sırları

Sosyal medyada sataşmalardan zarar mı görüyorsun? Eski okul arkadaşlarının sataşmalarından rahatsız mı oldun? Aşağıda onların akıllarında neler döndüğünü bulabilirsin.

Devamını oku