Zeki ve aynı zamanda havalı görünmenin sırları

Zeki ve aynı zamanda havalı görünmenin sırları

Zeki ama bir kenara itilmiş olmayı kimse istemez. Zekanı saklamaya çalışmaksızın havalı olmanın yolları da var. Daha fazla bilgi için bu web sitesini karıştırmaya devam et!


Anladık, çok zekisin. Ama zeki olmak her zaman havalı olmak anlamına gelmediği için ne yapacağını bilemiyorsun. Süper zeki bir insansan, belki de sınıf arkadaşların senin kibirli, burnu büyük bir inek olduğunu düşünüyor olabilirler. Sen de kendini yalnız hissediyor olabilirsin. Çünkü zekan senin yaşındaki insanları korkutup kaçırıyor diye düşünüyorsundur.


Zeki olmak her durumda iyi bir şey. Zekan sana önce üniversitede, sonra da hayatın boyunca kariyerinde pek çok şey kazandıracak. Ama o zamana kadar baş etmen gereken birkaç küçük ayrıntı daha var. Eğer zekan etrafından izole olmuş gibi hissetmene neden oluyorsa şu önerileri aklında bulundur…

Düşük profil

Daha soru sorulurken cevabı biliyordun. Ama hemen ortaya çıkıp haykırmak zorunda değilsin. Biraz bekle. Fakat bunu yaparken insanları aptal yerine de koyma çünkü kandırıldıklarını hissedebilirler. Her şeyi bilen biri olmak seni kalabalıklar içinde hızla yalnız bırakabilir. Bunun yerine başkalarına zaman tanı, en azından soru tamamen sorulana kadar bekle ve sükunetle cevap ver. Bu şekilde insanlar senin zekanı doğallıkla kabul eder ve verdiğin cevaplara, önerilere sıcak bakarlar.

Rehberlik et 

Zekanı iyi şeyler için kullan, mesela senden küçüklere yardım et. Matematik senin için çok mu kolay. Birkaç öğrenciye matematik dersi vererek bilgini paylaş. Bu arada arka sırada oturan yakışıklının dikkatini çekebilir ya da gelecekteki en iyi arkadaşını bulabilirsin. Eğer arkadaş edinemiyorsan, çevreni genişletmekte her zaman fayda var. İnsanlar kendilerine yardım eden insanları asla unutmazlar. Hele hiçbir umutlarının olmadığı ev ödevlerine yardımcı olanları asla!

Tüy kuşu

Sana benzeyen insanların oluşturduğu gruplara katıl. Mesela dil öğrenmeye mi meraklısın? Ya da teknolojiye? Belki de çevre sorunlarına? Bu tür örgütlenmelere, kulüplere katıl. Seninle benzer ilgileri paylaşan insanlarla kendini daha rahat geliştirirsin.


Sınıfın en başarılı öğrencisi olmak sence havalı bir şey mi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

İçinde bir zorba mı yaşıyor?

Zorbalığa dur de ve iyiler çetesine katıl. Zorbalıkla mücadele etmenin yollarını öğrenmek istiyorsan bu siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku

“Sen kimsin?”

Kimse etrafında zorbaların olmasını istemez. Arkadaşlarımızla huzurlu günler geçirmeyi tercih ederiz. Bu posterle zorbalara ve zorbalığa karşı tavrını gösterebilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku

Aylık meme kontrolü 101

Aylık kendi kendine meme muayenesi de dahil olmak üzere göğüslerine nasıl bakacağınla ilgili ipuçlarını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku