Hem zeki hem cool olmanın yolları

Hem zeki hem cool olmanın yolları

Zeki ama bir kenara itilmiş olmayı kimse istemez. Zekanı saklamaya çalışmaksızın cool olmanın yolları da var. Daha fazla bilgi için bu web sitesini karıştırmaya devam et!

 

Anladık, çok zekisin. Ama zeki olmak her zaman havalı olmak anlamına gelmediği için ne yapacağını bilemiyorsun. Süper zeki bir insansan, belki de sınıf arkadaşların senin kibirli, burnu büyük bir inek olduğunu düşünüyor olabilirler. Sen de kendini yalnız hissediyor olabilirsin. Çünkü zekan senin yaşındaki insanları korkutup kaçırıyor diye düşünüyorsundur. Cool olmanın yollarını bu yazıda keşfet! 

 

Zeki olmak her durumda iyi bir şey. Zekan sana önce üniversitede, sonra da hayatın boyunca kariyerinde pek çok şey kazandıracak. Ama o zamana kadar baş etmen gereken birkaç küçük ayrıntı daha var. Eğer zekan etrafından izole olmuş gibi hissetmene neden oluyorsa şu önerileri aklında bulundur…

 

Düşük profil

Daha soru sorulurken cevabı biliyordun. Ama hemen ortaya çıkıp haykırmak zorunda değilsin. Biraz bekle. Fakat bunu yaparken insanları aptal yerine de koyma çünkü kandırıldıklarını hissedebilirler. Her şeyi bilen biri olmak seni kalabalıklar içinde hızla yalnız bırakabilir. Bunun yerine başkalarına zaman tanı, en azından soru tamamen sorulana kadar bekle ve sükunetle cevap ver. Bu şekilde insanlar senin zekanı doğallıkla kabul eder ve verdiğin cevaplara, önerilere sıcak bakarlar.

 

Rehberlik et 

Zekanı iyi şeyler için kullan, mesela senden küçüklere yardım et. Matematik senin için çok mu kolay. Birkaç öğrenciye matematik dersi vererek bilgini paylaş. Bu arada arka sırada oturan yakışıklının dikkatini çekebilir ya da gelecekteki en iyi arkadaşını bulabilirsin. Eğer arkadaş edinemiyorsan, çevreni genişletmekte her zaman fayda var. İnsanlar kendilerine yardım eden insanları asla unutmazlar. Hele hiçbir umutlarının olmadığı ev ödevlerine yardımcı olanları asla!

 

Tüy kuşu

Sana benzeyen insanların oluşturduğu gruplara katıl. Mesela dil öğrenmeye mi meraklısın? Ya da teknolojiye? Belki de çevre sorunlarına? Bu tür örgütlenmelere, kulüplere katıl. Seninle benzer ilgileri paylaşan insanlarla kendini daha rahat geliştirirsin.

 

Cool olmanın yollarına dair bir fikrin var artık, peki sınıfın en başarılı öğrencisi olmak sence havalı bir şey mi?

Okullar açılırken iyi görünmenin yollarını da bu yazıda keşfet! 

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Online Dramadan Uzak Durmanın 5 Yolu

İnternette kırıcı sohbetlere girme - özellikle de konu seni de kapsıyorsa. İşte online sorunlardan uzak durmanın yolları.

Devamını oku

Bir partide nasıl davranılır?

İster doğum günü partisi olsun, ister mezuniyet balosu… Davranışlarınla herkesi nasıl büyüleyebileceğini biliyor musun?

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Ekstra Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Ekstra Ferahlık

“İyilik çetesi”

Bu posteri bas, çoğalt ve dünyaya zorbaların istedikleri gibi davranamayacakları mesajını ver. İyilik eden, iyilik bulur. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.

Devamını oku

Belalı bir kızın sırları

Siber zorbalıkla karşı karşıya mısın? Sosyal medyada sataşmalardan zarar mı görüyorsun? Eski okul arkadaşlarının sataşmalarından rahatsız mı oldun? Aşağıda onların akıllarında neler döndüğünü bulabilirsin.

Devamını oku

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku