Okul Kapanmadan Yapman Gereken 5 Şey

Okul Kapanmadan Yapman Gereken 5 Şey

Bu sene bazı olumlu riskler al. Karşılığında seni pek çok tatlı ödül bekliyor olabilir!

 

Eğitim-öğretim yılı göz açıp kapayıncaya kadar bitecek — ve sen yılı muhteşem bir sonla tamamlamak istiyorsun. Bazı riskler alarak harika bir tatile giriş yapabilirsin (hatta bu, gelecek yıl okula geri döndüğünde harika bir başlangıç yapmanı bile sağlayabilir).

Hoşlandığın Çocukla Konuş

Matematik dersindeki o tatlı çocuğa bütün sene hayrandın. Hatta bu çocuk, birinci derece denklemler konusunu anlamanı epey zorlaştırdı. Her ne kadar onun yanında kendini aşırı utangaç hissetsen de, ona varlığını hissettirmek için küçük adımlar atmaya başlayabilirsin. Ondan ödünç kalem istemek veya dünkü ödevi yaparken zorlandı mı diye sormak gibi basit bir adım atabilirsin. Aranızdaki buzları hemen eritemesen bile yavaş yavaş yakınlık kurabilirsin. Sonunda amacına ulaşacağından eminiz!

Kötü Notlarını Düzelt

Yılın son sınavı genel notunu gerçekten yükseltebilir. O yüzden, son sınavlara konuları üstün körü çalışarak girme. Öğretmenler sana seve seve yol gösterir. Öğretmenlerinden yardım iste. Bazen öğretmeninle birlikte kapsamlı bir çalışma rehberi hazırlamak bile bütün sınav stresini ortadan kaldırmaya yeter. Sabahları okul başlamadan ve akşamları çıkış zili çaldıktan sonra biraz daha fazla çalışmaya zaman ayırabilirsin. Her şekilde, karnende düzelmiş bir not görmek bütün çabalarına değecektir.

Sana Kötü Davranan Kızla Yüzleş

Okul hayatını zorlaştıran biri varsa, gidip ona savaş açmanı söylemiyoruz. Ama işleri yoluna koymak için yılsonu iyi bir zamandır. Bir daha bu zorba kız, aşağılayıcı bir şey söylerse, onun gözlerinin içine bak ve gülümse. Böylece ondan korkmadığını anlar. Sen de sonunda, sağlam ama üstü kapalı bir adım attığın için kendini daha güçlü hissedersin.

Sormaya Çekindiğin Bir Soru Sor

Bedenindeki değişimlerle ilgili kişisel bir soru sormaktan utanıyor olabilirsin ama eğer adet döneminle ya da başka bir şeyle ilgili herhangi bir endişen varsa okulun hemşiresinden randevu al ve gidip ona derdini anlat. Kafandaki özel soruların cevabını aldığında kendini 10 kat daha iyi hissedeceksin.

Yeni Bir Arkadaş Edin

Sınıftan herhangi bir arkadaşını, birlikte alışverişe gitmeye ya da bir öğleden sonra sizin evde vakit geçirmeye davet et. Zaten teneffüslerde onunla sohbet ediyorsun. Bu arkadaşlığı okul dışına da taşımanın ne gibi kötü bir yanı olabilir ki? Yeni bir dostluk kurmak, yaz tatili için pek çok heyecan verici ihtimal doğurabilir. Gelecek sene belki okula en iyi arkadaşlar olarak devam edersiniz!

 

Bu yıl okul kapanmadan ulaşmak istediğin hedefler var mı?

 

Saç şekline göre karakter analizi yapmaya ne dersin? Yazımızda keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Online Dramadan Uzak Durmanın 5 Yolu

İnternette kırıcı sohbetlere girme - özellikle de konu seni de kapsıyorsa. İşte online sorunlardan uzak durmanın yolları.

Devamını oku

Evde Banyo Bombası Yapma Rehberi

Küvet sefasına hepimiz bayılırız, değil mi? Vereceğimiz banyo bombası tarifiyle haftalarca mis gibi kokacaksın.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

En Havalı Pijama Partisi Nasıl Düzenlenir

Evde muhteşem bir kızlar gecesi düzenleyerek yakın arkadaşlarından tam not al.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku