İyi bir sömestr başlangıcı için 3 okula dönüş önerisi

İyi bir sömestr başlangıcı için 3 okula dönüş önerisi

Okula dönüş her zaman eski alışkanlıklara dönüş anlamına gelmeyebilir. Yeni alışkanlıklar başarı getirebilir. Bu konuda daha fazla bilgi için yazılarımızı okumaya devam et!

 

Bu yılın geçen yıldan iyi geçmesini mi istiyorsun? Okula dönüş, eski alışkanlıklara dönüş anlamına gelmek zorunda değil. Yeni ve sağlıklı alışkanlıklar edinmeye çalış. Böylece bu yılın, geçen yıldan iyi geçmesini garanti etmiş olacaksın.

1. Güne kahvaltı enerjisiyle başla!

Okula dönüş önerileri arasında en önemlisi bu. Sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak, konsantrasyonunu, sorun çözme becerilerini ve el-göz koordinasyonunu iyileştirir. Daha güçlü ve azimli olursun. Hatta daha iyi reflekslere, daha nitelikli bir yaratıcılığa erişir ve böylece okul başarını artırırsın. Kahvaltıda ister yoğurt ye, ister tam buğday unundan yapılmış muffin ya da yulaf ezmesi ve meyve smoothie’si… Önemli olan her gün sağlıklı bir kahvaltı yaptığından emin olman! day.

2. Yeterince uyu

Araştırmalar, senin yaşında kızların her gün yaklaşık 9 saat uyuması gerektiğini söylüyor. Yeterince uyumadığın zaman derslerin kötü etkileniyor.

 

Eğer uykuya dalmakta zorlanıyorsan, yatak odanın seni rahatlatacak bir atmosfere sahip olmasına özen göster. Güzel, serin ve karanlık bir oda ve rahat bir yatak çok önemli. Mümkünse odanı yalnızca uyumak için kullan. Uyumadan önce televizyon seyretmek, bilgisayarda oyun oynamak ve hatta kitap okumak uykuya dalmanı zorlaştırabilir. Bunları başka bir odada yapmaya çalış. Öyle ki odana girdiğinde aklında uykudan başka bir şey olmasın. Böylece kolayca gözlerini kapayabilirsin.

 

Ayrıca, uyku öncesi alışkanlıklar da uyumanı kolaylaştırır. Yüzünü yıka, bir bardak süt iç, dişlerini fırçala. Bunları her gün yaptıkça, senin için uykuya açılan kapılar haline gelecekler. Rutinini her gerçekleştirdiğinde beynin artık uyuması gerektiğini anlayacak.

3. İyi planlama ve iyi seçimler

Birçok şey için zaman ayırman gerekecek. Kendini gerektiğinden fazla sorumluluk yüklenmiş hissedeceksin. Bu yıl, okulla ilgili işlerini önceden planlayarak yapmaya çalış. Böylece karmaşıklığı daha başlamadan önlemiş olursun. Masanın üzerine bir takvim koy ve mümkün olduğu kadar işlerini planla. Ödevlerinin teslim tarihlerini, sınavlarını, verdiğin diğer sözleri işaretle. Spor takımınla çalışmaların, gönüllü etkinliklerin, provaların… Hepsi işaretlenmiş olsun.

 

Programın karışmaya başladığında, seçim yapma zamanı gelmiş demektir. İnsanlara ilave sözler vermekten vazgeç, mümkün olduğu kadar hafif bir yükle ilerle. Bunu yaparken aklında daima önceliklerin olsun. Böylece sınav stresinin ne olduğunu unutacaksın.

 

Okul başarının sırrı ne? Okula en kısa sürede nasıl hazırlanırsın, bu yazıda keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

İyi yolculuklar: Yurt dışı eğitim için 5 sebep

Önümüzdeki sömestri yurt dışında geçirmek istemez misin? Bunu istemek için çok haklı sebeplerin var. Yurt dışı eğitim hakkında daha fazlasını öğren!

Devamını oku

Kendin yap projesi: Havalı resim albümü fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir resim albümü ya da blog hazırlamak ister misin?

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Kısa saçlar için üç alternatif model

Spor kesimli kısa saçları seviyor, ama arada bir farklı bir görünüme de izin vermelerini istiyorsun. Kısa saç modelleri fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku