En kısa sürede okula hazır ol!

En kısa sürede okula hazır ol!

Sabah rutinini öyle bir düzenle ki okula hazırlanmak için saatler harcamak durumunda kalma. Bu konuda daha fazla bilgi için yazılarımızı okumaya devam et.


Artık okul rutinin belirginleşmeye başladı. Peki o zaman neden her sabah acele etmek zorunda kalıyorsun? Gözlerin kapalıyken bile giyinebiliyorsun ama yine de işler aksıyor. Belki de birkaç pratik öneriye ihtiyacın vardır…

Geceden hazırlık 

Yatmadan önce şu ayrıntıları gözden geçir!


  • Kahvaltı


Akşam uyumadan önce sabah kahvaltısında ne yiyeceğine karar ver ve mümkünse hazırla. Eğer yulaf ezmesi ya da tahıl yiyeceksen kapalı bir kaseye yerleştir, yanına da kaşığını koy. Sabah yapman gereken tek şey üzerine süt koyup yemek olacak.


  • Öğle yemeği


Evden mi götürüyorsun? Akşamdan sandviçini hazırla. Güzel bir yemek kutusuna yerleştir ve buzdolabına koy. Sabah sadece çantaya yerleştirmek kalsın. Öğle yemeği için harçlık mı lazım? Annene ya da babana akşamdan söyleyip harçlığını cüzdanına yerleştir. Belki de güvenlerini kazanıp haftalık harçlık düzenine bile geçebilirsin.


  • Ne giyeceksin?


Ertesi gün giyeceklerini -üniforma bile olsa- düzgün bir yere as. Soğuğa karşı giyeceğin montu, aksesuarları ve ayakkabıları da unutma. Kolayca erişebileceğin bir yerde olsunlar ki zaman kaybetmeyesin.


  • Çanta


Ödevini bitirdin mi? Kitaplarını, defterlerini ve diğer malzemelerini akşamdan dikkatlice çantana yerleştir. Ebeveynlerine imzalatman gereken belgeleri hazırlayıp aynı şekilde çantaya koy. Beden eğitimi günündeysen spor çantanı da hazırla akşamdan.


  • Duş


10-15 dakika önceye saatini kur ki duşunu aldıktan sonra saçlarını kurutmaya da vaktin kalsın.

Sabah hazırlığı 

Alarm çalıyor. Okula gitme zamanı. Sabah hızla hazırlanmak için yapman gerekenler…


  • Çalar saati durdur


Eğer erteleme düğmesine basarsan gecikirsin. Çalar saati yataktan kolayca erişemeyeceğin bir yere koy, böylece uzanıp erteleme düğmesine basamazsın. Durdurmak için kalkmışken de bir daha yatmazsın. Odanın en uzak köşesi en uygun yerdir.


  • Yıkan


Dişlerini fırçala, yüzünü yıka, güzellik rutinini en basit düzeyde tut. Dudak parlatıcını çantana koy, onu yolda giderken de sürebilirsin.


  • Saçlar


Bazı sabahlar saçlarımız bir türlü yola gelmez. Saç aksesuarlarını, mesela tokalarını el altında bulundurmak bu yüzden önemlidir. Böylece hızla saçlarını düzenleyip çıkabilirsin evden. Yanına fazladan bir iki toka al, böylece zamanın yetmese de saçlarını okulda yapabilirsin.


Sabahları okula hazırlanırken en çok hangi konuda zorlanıyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

Regl karın ağrısı

Güliskln 21.10.2017

Reglken nasıl karın ağrısını hafifletebilirim?

Kahvaltı zaman alıyor

toxicxxgrunge 03.02.2016

Tüm aile kahvaltı yapmayı sevdiğimiz için normalden biraz daha uzun sürüyor. :D

“Sen kimsin?”

Kimse etrafında zorbaların olmasını istemez. Arkadaşlarımızla huzurlu günler geçirmeyi tercih ederiz. Bu posterle zorbalara ve zorbalığa karşı tavrını gösterebilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web

Devamını oku

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Dedikoduya karşı

Dedikodu yapmanın da bir zorbalık türü olduğunu unutma. Aşağıdaki posteri yapıp uygun gördüğün yerlere asarak dedikoducuları uyar. Bu konuda daha fazla bilgi için sayfalarımızı dolaşmaya devam et!

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku