Zorbalardan korkma

Zorbalardan korkma

Zorba biriyle karşı karşıya kaldığında ne yapman gerektiğini biliyor musun? Bu konuda bilgi almak için önce bu yazıyı sonra sitedeki diğer yazıları gözden geçir.


Eğer zorbaca bir davranışla ya da düzenli olarak zorbalıkla karşı karşıya kaldığını düşünüyorsan şu beş ipucunu aklında bulundur. Önemli olan gücünü koruman ve bir an önce zorbaca davranışlarda bulunan kişiyi durdurman.


1. Arkadaşlarınla başkaları hakkında kötü şeyler konuşarak dedikodu yapmayı bırak.


2. Kendi davranışlarını gözden geçir, acaba başkalarına kötü ve zorbaca şeyler yapıyor musun? Kimse mükemmel değildir.


3. Eğer zorbalığa maruz kaldıysan olduğun yerde dur ve zorbalığı açığa çıkart.


4. Eğer bir türlü durmuyorsa, zorbanın yaptığı zorbalık hakkında bir yönetici ile konuş.


5. Tek başına hareket etme. Arkadaşlarınla dayanışma içinde ol.


Zorbalıkla karşılaştığında cesaretini nasıl koruyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Zorbalık çemberi

Hangi davranışların zorbalık olduğunu ve bu davranışları sergileyenlere karşı neler yapabileceğini öğrenmek için bu videoyu seyret. Daha fazla bilgi için sayfalarımızı dolaşmaya devam et.

Devamını oku

“İyilik çetesi”

Bu posteri bas, çoğalt ve dünyaya zorbaların istedikleri gibi davranamayacakları mesajını ver. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku